Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hétben vagyok, a doki azt...

14. hétben vagyok, a doki azt mondta, most már korlátozzal a folyadékbevitelemet, figyeljek oda rá. Napi max 1,5-2 literre. Erre miért van szükség?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem hallottam még. Éppen jó, ha többet iszol, mert az segít a vérnyomást is rendben tartani és a megnövekedett igényt is kielégíti. Van valami problémád? Én végig annyit ihattam, amennyi jól esett...
2010. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben van minden velem és a babával is. Eddig sem ittam naponta többet (természetesen nem alkoholt). Ledöbbentem, annyira hogy meg sem kérdeztem miért van erre szükség.
2010. jan. 7. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van, 4 terhességből, sosem mondták vagy kérdezték, mennyit iszom, de nem is figyelmeztettek, hogy esetleg sok lenne..
2010. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnőm mondta félidőben, nyáron, hogy napi 0,5(!)litert igyak, mert nagyon vizesedtem. Persze nem tartottam be, már ébredéskor megiszok annyit, nem bírtam volna ki. Nézte közben rendszeresen a fehérjét a vizeletben, meg a vérnyomásom, de nem volt semmi. Ilyen alkat vagyok, terhesség alatt nagyon bevizesedek, aztán el is tűnik. Nem tudom, nálad milyen oka lehetett a tanácsnak.
2010. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt én sem értem. Pont, hogy minél több folyadékra van szükség. Engem meg folyton azért szidtak le, mert nem iszom eleget, kb napi 1 litert, az orvosom szerint 2-3 liter kellene.

Szerintem a vizesedésre sem segít, ha kevesebbet iszol. Az hajlam kérdése, nem a folyadékbevitelé. Ráadásul, ha az a kevés is kézre-lábra menne, mi maradna a szervezetednek, meg a babának?

2010. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. :S Miért mond egy orvos ilyet? Éppen többet kellene innod, és ha valaki vizes, akkor neki mégtöbbet!!!! Mert minél többet iszol ha vizes vagy, annál jobb, mivel kihajtja a felesleges vizet a szervezetből a sok folyadék! Ez a saját tapasztalatom. Miután napi 3-4 litert ittam, onnantól kezdve nem voltam vizes!
2010. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont hogy azt mondták, hogy igyak sokat. Pl. hogy ne vizesedjek.
2010. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ém se értem. Még a vizesedésre is az a legjobb, ha sokat iszik a kismama, bármilyen furcsa is. Hány éves ez a te dokid??


Nem vagyok te, helyetted nem dönthetek, de a helyedben ezt nem venném figyelembe, és meginnám a napi minimum 2 liter folyadékot.

2010. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még nem is hallottam... a folyadék nagyon fontos minden szervezetnek, nemhogy egy kismamáank! a vizesedés megelőzésére pont hogy pótolni kell a folyadékot.

Azt meg hogy nyáron egy kismama csak fél liter vizet ihat? uramatyám... Szerintem ez hülyeség, de kérdezz rá a dokidnál, és kérdezd ki más doki (pl háziorvosod) véleményét is...

2010. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másfél-két liter minimum kell egy nap. Ha a vizesedés miatt mondta, akkor nem a folyadékbevitelt kell csökkenteni, hanem a sót és a fűszereket, mert azok tartják vissza a vizet!!! Nekem toxámiám volt az előző terhességnél, mégis azt javaolták, hogy sok folyadékot igyat. Pedig mindenem dagadt már. Ha kevésbé fűszeresen eszel, akkor minden rendben lesz, és a folyadékot sem fogod annyira kívánni. De a másfél-két liter legyen meg mindenképpen!!!
2010. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!