Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hiszi azt némelyik...

Miért hiszi azt némelyik kismami, hogy bélmozgást érez?

Figyelt kérdés

22h terhes vagyok,de soha nem jutott még eszembe olyan dolog,hogy nem a babát érzem ,hanem bélmozgást!?

A terhesség előtt sem lehet bélmozgást érezni...akkor terhesség alatt hogyan lehetne?

Vagy a terhesség vége felé lehet érezni a helyszűke miatt?

Tapasztaltabbak,megmagyaráznátok?


2010. jan. 6. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején téveszthető össze, de ha te nem érzed/érezted, senki nem fogja tudni ezt neked megmagyarázni.

Egyébként a terhesség előtt miért ne lehetne bélmozgást érezni?

2010. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Egyszerűen nem lehet összetéveszteni. Nekem senki se mondja hogy össze lehet keverni, mert hülyeség , sem az elején, sem a közepén sem a végén főleg hogy tudod hogy terhes vagy. Aki nem akarja érezni a babáját az is érzi, az más dolog hogy gyilkos lesz belőle és miután megszüli bántja, utána meg azzal magyarázza hogy nem tudta meg ilyenek. A bélmozgás nem egy erős jelenség, igaz mikor a bébi kicsi a pociban az sem de nem lehet összetéveszteni.
2010. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én még soha nem éreztem bélmozgást...pedig már túl vagyok a 30-on.....
2010. jan. 6. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű... mert mielőtt terhes leszel, nem figyelsz úgy a testedre! Ahogy megtudod, hogy babát vársz, már mindenre odafigyelsz! A legkisebb mocorgás, buborék, bármire már azt gondolja a kismama, hogy na, ez biztos Ő! Erre igazán azóta jöttem rá, mióta megszültem. Sokszor van, hogy visszagondolok milyen volt mikor baba volt a pocimban, fekszek, simogatom a hasam és bizony van, amikor mozog!!! Néha úgy, mint mikor a baba fickándozott! Így mostanában elgondolkodtam, hogy vajon amikor én mindig a babát éreztem, az hányszor volt nem ő? :) De ez persze nem is igazán fontos szerintem, a lényeg az érzés, amit kivált belőlünk, mikor valami megmozdul odabent, ahogy tudatosul bennünk, hogy egy élet készülődik...!


Boldog babavárást!

2010. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem vagyunk egyformák. Én pl igen erősen szeles vagyok, rendszeresen érzem a szelek mozgását a beleimben. Amikor először megmoccant a babám, még alig érezhetően, egy ideig nem tudtam, hogy őt érzem-e, vagy csak a szeleket. Ennek már 5 hete, de az apróbb mocorgásai még mindig bélmozgásra emlékeztetnek.


Amikor másoknak próbálom leírni az érzést, akkor is azt mondom, hogy képzeljenek el a hasuknak egy jó erős f.ingást, amint készülődik kifelé robbanni, és keresi a helyét. (Bocs a kifejezésért.) Szóval nálam ilyen, egyelőre.


25h km

2010. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig én sem tudtam, hogy lehet összetéveszteni amíg nem szültem. A kisfiam 1 éves és már háromszor teszteltem különböző időpontokban, mert főleg az elején tök olyan érzésem volt, mintha baba mocorogna odabent. Persze biztosan azért volt intenzívebb az érzés, mert visszarendeződtek a szerveim, és nálam ugye pont fordítva volt, a bélmozgásra gondoltam, hogy baba.

Viszont egy 30 hét feletti terhességnél szerintem a magzatmozgás már összetéveszthetetlen. Akkor már kinyomja magát, eldeformálódik a has stb.

2010. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem lehet előtte éezni annyira, mert akkor a helyükön vannak és nem nagyon kell elmozdulniuk. Amikor viszont ott a baba akkor nekik összébb kell húzódniuk, hogy elférjen. Utána meg vissza. Amúgy én is eléggé érzem a "szeleket" :D, de szerintem nem téveszteném össze ha terhes lennék, mert az előbbitől fáj a gyomrom, és totál be tudom azonosítani.
2010. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen már gondolkodtam én is... viszont az is tény, hogy amikor nem volt bennem a baba, akkor nem feküdtem hanyatt és nem figyeltem órákon keresztül a pocimat. Most ezt teszem/tettem, főleg az elején, amikor már várható volt, hogy megmozdul.

Viszont amióta mocorog, tuti biztos, hogy nem a belem lüktet, hanem a kisfiam tornászik.

Viszont ami eleinte becsapott, az egy pulzáló ér volt a hasamban, de mivel hamar észrevettem, ahogy az nagyon is szabályos pulzálás, már az se zavart be többet.

20 hetes kismami

2010. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!