Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ h a császárt...

Mitől függ h a császárt altatásban vagy érzéstelenítéssel végzik?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha egy kicsit tudatlan a kérdésem de fogalmam sincs a válaszról.Választható h én igy vagy ugy szeretném vagy van vmi indok?válaszokat előre is köszönöm.33 h kismama
2010. jan. 5. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elsősorban a kórház felszereltségétől. Még nagyon sok kórházban nincs olyan felszerelés, amivel megoldható a gerinci érzéstelenítés. Másrészt az altatóorvos képzettségén, van-e képesítése erre. Végül pedig a kórházi rutintól, hogy az osztályvezető főorvos hogyan áll a dologhoz.
2010. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
szia.köszönöm a válaszod.akkor lehet még egy butább kérdést teszek fel.rendes szülésnél alkalmazott érzéstelenítő nem ugyanaz amit császárnál adnak?
2010. jan. 5. 17:22
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem gerincérzéstelenítéssel csinálják általában. Kivétel ha pl. nagyon gyorsan kell beavatkozni és nincs idő megvárni amíg a gerincbe adott érzéstelenítő hat (kb:15-20 p), vagy ha nem hat az érzéstelenítő. Nekem pl. nem jött össze a gerincérzéstelenítés mert 20 perc után is éreztem a próbavágást így rendesen altattak.

A mélyaltatásnak nagyobb a kockázata és utánna szarabbúl is vagy tőle. Nekem nagyon megsértették a nyelőcsövemet 1 napig alig bírtam beszélni és mindig köhögnöm kellett , ami elég kínlódás volt a friss vágás miatt.

Téged mindenképp császározni fognak?

2010. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nem csak még nem fordult be a csajszim valószinű és ezért kérdem picit félek a császártól nem mintha a sima szüléstől nem de azert nem szeretném ha császár lenne.sőtt azert kérdem mert nem tudom kibirnám-e érzésteleítéssel azzal a tudattal h ott vágnak varrnak kaszabolnak és teljesen magamnál vagyok.te mivel próbáltad elterelni a figyelmed arról h ott mi történik?
2010. jan. 5. 17:26
 5/20 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de bizony érzéstelenítéssel szülni se lehet még minden kórházban...pl. Kalocsa.
2010. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Engem altattak (én kértem). Nálunk lehetett választani, de az altató orvos rá akart beszélni a gerincbe érzéstelenítésre, de én az altatás felé hajlottam egyre, szóval belement (SOTE II-n szültem). Sztem altatóorvostól függ. Hallottam olyat, ahol nem lehet választani. Egyébként én nagyon örülök, hogy az altatást választottam akkor is, ha utána 2-3 napig köhögtem és be voltam rekedve a cső miatt. Semmi probléma nem volt vele és én nem akartam éber lenni a császár alatt. Azt gondolom, hogy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Van, akinek az egyik jobb, van, akinek a másik. Nekem így nagyszerű volt.
2010. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. még annyit akartam írni, hogy akik mondták, hogy nekik máshol nem volt választásuk, érzéstelenítéssel kellett, hogy szüljenek, mert az altatást nem csinálták ott. Szóval van, ahol egyik van, vagy a másik vagy mindkettő.
2010. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Minden altatásnak van kockázata, így ha nekem kellene választani, az érzéstelenítést választanám.
2010. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
jaj nekem:(CSŐ????akkor lehet mégis ha válaszhatok marad az érzéstelenítés.de asszem nagyon el kell beszélgetnem a lánykámmal h forduljon a helyes irányba mert összeveszünk:)
2010. jan. 5. 17:33
 10/20 anonim ***** válasza:
Én az érzéstelenítést választottam. Úgy tudom, nem ugyanaz, mint rendes szülésnél, mert a császárnál az egész alsó testfelet érzéstelenítik (a nagy hasi műtét miatt), rendesnél csak a fájásokat tompítják, és az szabályozható is.
2010. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!