Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » H1N1 oltás? Ti mit csináltok?

H1N1 oltás? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Holnap megyek a 12 hetes UH-ra!Pajzsmirigyes vagyok!És ma voltam ellenőrzésen(maszkba,így egyből vágta a doki,hogy nem vagyok beoltva) és leszidott!Hogy már régen oltatni kellett volna!Felhívtam a nőgyógyász barátnőm és megkérdeztem mi legyen, Ő is azt mondta oltassak.Majd felhívtam a háziorvosom és Ő is azt mondta!Vár is holnap!Ez mind rendbe is lenne...nekem csak annyi bajom van,hogy 4 héttel ezelőtt ,amikor rákérdeztem mind kitért a válasz elől!Akkor most mi van?Ti mit tesztek???
2010. jan. 4. 18:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Tőlem csak annyit kért az orvosom, hogy a 12 hetet várjam ki. 12+6 hetesen oltattam. 14 hetes
2010. jan. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
55%
Én is már régen beoltattam magam,nemcsak a H1N1,de a sima influenza ellen is.Azóta nyugodt vagyok és nem rettegek emberek közé menni.
2010. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Valaki már árulja el nekem, hogy melyek azok az oltások, gyógyszerek amik tesztelve voltak kismamákon? Nem fog találni mert NINCSENEK!

Kismamákon és újszülötteken nem tesztelnek semmit. A nővérem 3 éve megkapta terhesen az aktuális védőoltást az influenza ellen, akkor nem volt ekkora hiszti körülötte. A 2,5 éves unokaöcsém egészséges és okos és nem is lesz semmi baja. Ne félj neked sem lesz bajod , a babát pedig megvéded mert az ellenanyag átjut a placentán és védi őt 6 hónapig.

2010. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

csak tisztázásképp: az influenza nem jár náthával. hidegrázás, izomfájdalom és magas láz. de semmiképp nátha. én 5 hetesen arcüreggyulladást kaptam. a gyengeség és rosszullét mellett, meg persze nátha, semmi extra bajom nem volt. és a dokik szerint egy ilyen megfázás nem befolyásolja a baba fejlődését. az influenza más!

egy barátnőm oltatott 33 hetesen és spontán megszült rá egy héttel. az orvosok meg csak húzogatják a válluk hogy miért is. mert ok az nem volt rá. ettől függetlenül, oltani addig nem jó amíg nem veszi át a méhlepény a baba fejlődése felett az irányítást. mert így nem közvetlenül kapja, hanem csak az ellenanyagot. én szó szerint ki sem mozdulok itthonról. még vacilálok...

2010. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az oltástól szült meg a barátnőd!
2010. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Pedig én is hallottam már vetélést oltás után, ettől persze nem hangos a sajtó, mert ezt Czeizel sem tudja megmagyarázni... Én sem oltok. 29 hetes.
2010. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Úgy látom feldobtam a labdát!És a vélemények nagyon megoszlanak!De döntöttem én is!NEM OLTATOK!
2010. jan. 6. 15:11
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, táplálkozz egészségesesn, tartsd be a higiéniai előírásokat és kerüld a tömeget. Ezt sokkal egyszerűbb betartani, mint aztán attól félni, milyen következményei lesznek az oltóanyagnak. Minden orvos megmondja, hogy eddig a szezonálisat sem engedték a kismamáknak! És azt is megmondják, ha időben orvoshoz mész, minden szövődmény kialakulását megakadályozhatják azonnali kezelések megkezdésével. Csak időben dokihoz menni, amint jön a láz!
2010. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon aranyos vagy!A múltkor 37.3 volt a hőm és rohanni akartunk az ügyeletre!Mikor rájöttem,hogy iszonyú meleg van a lakásba és én meg be vagyok öltözve:(((Lejjebb vetkőztem és egy fel óra múlva már csak 36.1 volt:)))Úgyhogy ha gáz van azonnal rohanni fogok:)És köszönöm!
2010. jan. 6. 15:40
 20/21 anonim ***** válasza:

Ìrtam már ide....

31 hetes vagyok.Hát tegnap engem is elkapott valami nyavaja.3 napja torokfájás,fejfájás,mára hasmenés,és höemelkedés.Mentem dokihoz,aki homeos bogyókat írt fel,külön külön....A höm szerencse lement,a gyomrom még fáj,remélem nem lesz gond.Ha lesz holnap vissza a dokihoz.

Hát én ma igen csak elgondolkoztam az oltáson.De még most sem tudom.....

2010. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!