Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzések kavarogtak...

Milyen érzések kavarogtak bennetek szülés előtt pár héttel?

Figyelt kérdés
38+5 naps vagyok és egyre jobban parázok attól,hogy mihez fogok kezdeni egy babával,hogy vajon jól fogom e csinálni meg igazából sorolhatnám estig az aggodalmaimat. Milyen kérdéseitek voltak/vannak magatok felé? Volt kihatása a babàval való kapcsolatotokra? Hozzáteszem nagyon sokáig vártunk rá, lehet ezért is félek ennyire.
2014. jún. 24. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Valami olyasmi gondolatom volt, hogy jaj-ajaj-hajaj-húúú.

Aztán megszületett és jaj-ajaj-hajaj-húúú.


Igazából az ismeretlentől féltem szülés előtt, aztán mikor megszületett fejbe csapott a felelősség.


S még valami elkapott: a boldogság, és hogy megérte! :)


Úgyhogy teljesen természetes, hogy van benned aggódás, félelem, kétely és kérdés.

De a legtöbb anya mindenre képes. Belőlem előjött sok rejtett tulajdonság, sőt szuper-képesség.


Minden rendben lesz!

2014. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aggodalmas nem voltam, inkább türelmetlen, mert már annyira akartam látni!

Én is rengeteget változtam szülés után, tudod nem csak a baba hanem édesanya is születik azon a szép napon. :)

2014. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én az utolsó hetet végigbőgtem konkrétan (progcsászáros voltam), így utólag már mulatságosnak tartom magam, de akkor nagyon kétségbe voltam esve... féltem, hogy baj lesz műtét közben, meghalok, és nem lesz anyja a gyermekemnek. féltem, hogy nem lesz egészséges, valamit nem láttak az uh-n, és csak születésnél derül ki. féltem, hogy ha hazajövünk a kórházból, akkor egy rakás szerencsétlenség leszek és nem fogok tudni semmit normálisan csinálni, hiszen sosem pelenkázta, szoptattam, fürdettem még kisbabát. féltem attól is kicsit, hogy mi lesz a régi életemmel, a nagy végeláthatatlan szabadsággal.

ezek persze butaságok, egyrészt a szülés után minden ösztönösen ment magától (persze voltak nyomiskodások, de ezek az élet velejárói), de minden olyan simán ment!


ne aggódj előre feleslegesen, inkább élvezd ki az utolsó pocakos napokat, én szülés után megszokásból még napokig simogattam a hasamat, hiányoltam belőle a kisembert. aztán mindig ráeszméltem, hogy ott szuszog a kiságyában. :)

ja, és pihenj, aludj amennyit csak tudsz!!! mert az első babás-hetek kemények lesznek, még akkor is, ha nagyon nyugodt babád lesz.

kitartást így a végére, és könnyű szülést!:)

2014. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még csak 22 hetes avgyok, de már egy ideje ilyesmi kavcarog az én fejemben is. PL. hogy egyáltalán hogy fogom életben tartani. Olyan rémképzeteim vannak, hogy elejtem, beütöm a fejét az ajtófélfába, benyomon annyira a szájába a mellem, hogy megfullad, öltöztetésnél kicsavarom a kezét...

Én még SOHA nem fogtam a kezemben csecsemőt. Eddig csakis már jól ülni tudó gyereket vettem a kezembe, aztán ott lesz az enyém és nem merem majd megfogni sem?

Meg eleve a szüléstől is nagyon félek. Nekem sohasem voltak menzis görcseim, nem vagyok fejfájós, frontérzékeny sem, nem vgolt még vesegörcsöm, de mégcsak emlékezetes székrekezdésem sem. Szóval amikor azt mondják, hogy jobban fáj, mint az erős menzis görcs, azt el sem tudom képzelni. Megkímélt az élet a nagy fájdalmaktól és most mégis elkerülhetetlen lesz átélnem az a borzasztó fájdalmat! Jujj! Pedig én már attól tudnék sírni, ha beütöm a könyököm az asztal sarkába, annyira alacsony a fájdalomküszöböm.

Szóval van még pár hónapom lenyugodni, de attól tartok, hogy csak még rosszabb lesz. Pedig a babát nagyon vártuk. Egy vetélésen is túl vagyok már.

2014. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, nyugi tudni fogod mit kell tenni. Egyszerűen tudni fogod és kész. Ezt hívják anyai ösztönnek.

Nem fog sem megfulladni, sem a karja eltörni.

Egyébként meg nekem a mensis görcs SOKKAL rosszabb volt mint a vajúdás. Császárral szültem, utána egy hétig maga volt a pokol, mert nekem is borzasztó alacsony a fájdalomküszöböm, de esküszöm neked, hogy két nap múlva már el is felejtettem. Ez a fájdalom megéri. :)

2014. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi 5-ös. Tudom, hülyének néznek sokan. A környezetemben már nem is merek ezekről a félelmeimről beszélni. Az, hogy tudni fogom és kész azért elég hihetelnennek tűnik.
2014. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért merem ezt így mondani, mert így vagyunk összerakva, hidd el. Én ugyanilyen voltam, mindenen paráztam és amikor megszületett a pici lányom, akkor mindig az ösztöneimre hallgattam hogy mit kell tennem és sosem csaptak be. Téged sem fognak. Ha van ott segítséged anyukád vagy anyósod akkor esetleg pár jótanácsot is megfogadhatsz, ők már tapasztaltabbak, de egyébként tényleg mindent úgy csinálj ahogy helyesnek látod. Menni fog, mindenki parázik csak nem mindenki vallja be. :)
2014. jún. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!