Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi gyermeket szeretnétek,...

Mennyi gyermeket szeretnétek, és miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi négyet szeretnénk! Mindig is nagy családról álmodoztam, és együtt is nagy családot tudunk magunknak elképzelni. Ha lehet válogatni, akkor 2fiú, 2leány, de ez teljesen mindegy. Most az első lakót várjuk, akivel holnap kezdjük a 25.hetet. Vártunk rá másfél évet, már kezdtem azt hinni kifutunk ebből a nagycsalád témából, mert nem futószalagosan szeretnék szülni, de kopogtatott, hál' Istennek.

Ez az álom, aztán majd elválik!

Te?

2010. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

AZ első gyermekemmel vagyok itthon, 6 hónapos a lányom.

Még 3at szeretnénk, nagy családra vágyunk, meg hát hadd gyarapodjon a magyar :-)

2010. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 van, épp elég. okok:

1.anyagilag ennyit engedhetünk meg.

2.minnél több gyerek van, annál kevesebb idő jut egy személyre. és ebbe bele kell számolni magamat és a férjemet is.

3. gondolni kell arra is, ha netán valami történik valamelyikőnkkel, a másik fel bírja -e nevelni , elbírja -e tartani egyedül őket.

4. mivel 3 vágás van a hasamon a 4. műtét nagyobb kockázatot rejt, és itt ugrik be a képbe a 3. pont.

2010. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 3-at szeretnék egyelőre. Még csak ugyan az elsőt várjuk, szóval majd ha megszületik, gondolom utána kiderül tényleg szeretnék-e 3-at. Mi 3-an vagyunk testvérek, és olyan jó, hogy van kikhez fordulni. Én szeretem, hogy 2 testvérem van, ezért szeretnék 3 gyermeket.
2010. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én 2 szeretnék.

VAn már egy két éves, de ki tudja, hogy fog e jönni az a 2. pedig én nagyon szeretném már, de sajnos az anyagiak nagyon közbe szól.

Remélem fog változni a helyzet egyszer és még egyszer átélhetem azt a fantasztikus 9 hónapot. és a kisfiam mellé egyszer lesz egy kislány!

2010. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elsőt várjuk.


Mivel már 32 éves vayok, nincs túl sok időm ugrálni. A ház mérete és az anyagiak is erősen korlátozó tényezők, pl hat gyereket két félszobába nem tudnánk besuvasztani. Azt is fontosnak tartjuk, hogy minden gyerekünkre legyen elég időnk, energiánk - és nem utolsósorban magunkra, egymára is maradjon, hogy a házasságunk ne csak a gyereknevelésről szóljon.


Mégsem szeretnénk ennél az egynél megállni. Terveink szerint kettő vagy három lesz, és a következőt mindig majd csak akkor vállaljuk be, amikor úgy érezzük, hogy készen állunk egy újabb babára.

2010. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3-at.

Mert 2 mástól van, és lett egy közös is. Több nem lehet a korom miatt és az anyagiak miatt sem.

2010. jan. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3 gyereket szeretnénk, már 2 van, 1 lány és 1 fiú. Most próbálkozunk a 3. babával. Én lányt szeretnék, a férjem fiút. Eddig é nagyon tiltakoztam a 3. baba ellen, minden érvet felhoztam.(kor, anyagilag, helyhiány)Aztán mint derült égből villámcsapás belémnyilalt, hogy nagyon szeretnék még egy babát.(s minden eddigi érvemet meg tudtam cáfolni:-) ) A párom nagyon örült neki, de most meg sajna a körülmények változtak, mivel csak tőlünk 200km-re talált munkát, s így nehéz összehozni a babát, de nem adjuk fel:-)
2010. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát én kettőt szeretnék a párom is,de majd elválik mit hoz az élet.Most vagyok első babával terhes(25hetes).Mostani lakásunk éppen megfelel így majd hármónknak,de van egy telkünk és tervezzük az építkezést(ami 2év mulva remélem kész lesz)és akkor jöhet a 2.

Az biztos nem nagy korkülömbséggel szeretnék szülni.ugy gondolkozunk ha a kislányunk 2 éves lesz megpróbálkozunk a másodikkal.2babát az anyagiak engednek,az egyik nagyi már nyugdíjas."autónk van így bármikor tudom én is a gyerekekkel intézni a dolgom még a párom dolgozik.

Így tervezzük.

2010. jan. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én most a negyediket várom, 30 leszek, amikor szülök. Tudom, furcsán hangzik, de úgy 33 és 36 éves korom között szeretnék még kettőt, tehát összesen hatot (a férjemmel egyetértésben). Hogy miért? Mert nagyon szeretjük a gyerekeket, gyönyörködünk bennük, és ezt miért ne fokozhatnánk még? Hála Istennek, anyagilag is megengedhetjük, és valakinek az átlagot is javítani kell...
2010. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!