Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezditek megvenni a...

Mikor kezditek megvenni a babának a bútorokat, cuccokat? Van, aki babonából nem vesz semmit, amíg nem születik meg a baba?

Figyelt kérdés
Most még csak 18 hetes vagyok, de már nézegettünk kiságyat és babakocsit. Most nagy akciók vannak, és a férjem már most megvenné a bútorokat. De én bennem ott van az, hogy mi van ha baj lesz és rossz lesz ránézni az üres kiságyra. Túl parázom a dolgokat vagy tényleg még korai bármit is venni a babának?
2010. jan. 2. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is 18 hetes vagyok!

Én már vettem egy pár apróságot (rongy pelenka, cumisüveg, cumi, vízhőmérő, stb)

A nagyobb dolgokat majd kb. a 7 hónaptól szerezzük be.

Boldog babavárást!

2010. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi a 19 hetes genetikai ultrahangig semmit nem vettünk.Karácsonyra kapott most egy szép elefántot,és most a héten tetettük el a babakocsit,amit 1 hónap múlva veszünk meg.Akkor már 6 hónapos leszek,szerintem már nem ezen fog múlni.Amúgy mi is az akció miatt vesszük meg ezt a kocsit,mivel fogunk rajta pár ezer forintot.Utánna meg szépen megveszsük ami kell:-)20+5hetes kismami
2010. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ha jól emlékszem kb 20 hetesen vettem a babakocsit. én nem vagyok babonás, így nem agyaltam rajta. jó áron volt.
2010. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 28 hetes vagyok,de még nem vettünk semmit babonából.Pedig már mi is vásárolgatnánk legszivesebben,meg néha arra gondolok,hogy kifutunk az időből,de akkor sem merek,éléggé babonás vagyok.De hol láttál most nagy akciókat?
2010. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,amúgy ikreket várunk.Boldog babavárást,és boldog új évet!
2010. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 30 hetesek vagyunk, és hétfőn megyünk a kiságyért.

A babakocsit csak február végén vesszük meg.

Babona ide,babona oda, azért amikor megszületik a pici, lesz elég "baja", dolga a kismamának, és szerintem nem lesz kedve ahhoz, hogy még vásárolgasson. Legalábbis szerintem. Persze lehet hogy valaki másképp gondolja.

Mi örömmel vásárolgatunk már most. Nagyon sok mindent megvettünk, de nagyon sok minden kell még a Bébinek.

Szóval azokat is hamarosan beszerezzük.

2010. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

33 hetes kismama vagyok es multheten vettuk meg a baba szobajaba a szekrenyt, pelenkazot es a kisagyat, matracot meg a babakocsit es a kocsiulest. Szinten mult heten vettuk meg a legzesfigyelot. Tehat a nagyobb es dragabb dolgokkal vartunk mert tudtuk, hogy karacsony utan jonnek a nagy akciok es ugy is volt. Az aprosagokat en kb. a 20-dik hettol gyujtogettem, amikor vasarolni voltam es lattam, hogy valami olcsobb, gyorsan megvettem. Ilyen volt pl. textilpelus a bofizteteshez, kis torolkozok, babaruhak, babakad stb. Szerintem nyugodtan vegyetek meg ha tetszik es pont akcios. Ne felj nem lesz semmi gond, nem szabad ilyenre gondolni.

Boldog babavarast!

2010. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi most 34+3 hetesek vagyunk, de már elég fáradékony vagyok, mi már szinte mindent megvettünk, de jobb is. Vannak napok, hogy csak fekszem és alig bírok felkelni. De nem vagyunk egyformák. Egyébként kb. a 28. hét után keztünk csak vásárolgatni, addig nézegettem a netet, hogy mit és mennyiért érdemes megvenni, a netről rendeltem a kiságyat és a babakocsit is.
2010. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi 18 hetesen kezdtük el beszerezni a cuccokat :)

Nem korai, a babona csak babona, nem attól lesz a baj. Olyan ütemben vásároltunk, ahogy a pénztárcánknak jó volt. Akciókkal rengeteget lehet spórolni :) Most 35 hetes vagyok, és szinte minden készen áll már :)

2010. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi is lekezdtük már beszerezni a dolgokat. Eddig apróbbakat: mellszívó, cumisüvegek, sterilizáló, szinte mindent akkor, amikor akciós volt. A héten vettük a babakocsit! Ez már azért komoly, mondtam a férjem!!

Nem akarunk mindent egyszerre, mert anyagilag így nekünk sokkal kellemesebb!

Ha baj lenne (de nem lesz), akkor nem azért, mert várjuk a kis drágát!

23+5hetes

2010. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!