Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik már szültek, milyen...

Akik már szültek, milyen gyakorlati tapasztalati tanácsaitok vannak, a javasolt "kórházi listához" képest mi az ami fölösleges volt és mi az ami viszont hiányzott nektek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel (ruhanemü, tisztasági eszköz, tàrgyak, élelmiszer, akármi más, stb).
2014. jún. 7. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a Gyöngyösi kórházban szültem, előtte adott ott a kórházi védőnő egy listát, mikor benn voltunk szétnézni. Én e szerint pakoltam (szülőszoba, kórházi napok). Nem volt benne felesleges (kivéve a szülőszobás dolgok, mert én hamar 3 óra alatt megszültem a beérkezéstől számítva) és nekem nem is hiányzott semmi sem. Kaja bőven elég volt, amit adtak (amiket a látogatók hoztak folyton küldtem haza, én nem iszok gyümileveleket, nem vagyok igazán édesszájú nasis) Ruhát egyszer cseréltettem, mert annak ellenére, hogy január volt a kórházi osztályon olyan meleg volt, hogy folyton izzadtam a lenge hálóruhában is :)

Én amikor pakoltam végig gondoltam, hogy mikor nyaralni, utazni megyünk akkor miket szoktam vinni magammal és miket használok mindennap, így tudom mik azok amik szükségesek. Vettem kisflakonokat (tudfürdő, testápoló, sampon....), így az sem foglalt nagy helyet.

2014. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szules elott tobb listat atfutottam es osszeraktam a sajat listam, igy minden volt ami kellett semmi nem volt felesleges es semmi nem hianyzott. Nezzel te is parat meg szerintem ki tudod szurni mi a hulyeseg.

En ezeket vittem: haloing, pizsi, melltarto (szopis), melltartobetet, 2 papucs ( furdeshez kulon), kontos, tena lady, wc papir, wc uloke papir, eveshez cuccok, kicsi nylon szemetnek ( ha messze van a szemetes nem kell odavanszorogni mindig:-), tusfurdo, fogkefe, fogkrem, torulkozok, kisparna, bugyik, zoknik, babanak cuccok (nalunk csak textil pelus, sima pelus, popsitorlo kellett).

Szuloszobaba: viz, szolocukor, kis torolkozo.

Amit meg vittem a szuloszobara az a csoki volt de nem engedtek enni csak szolocukrot, ami tok jo volt mert akkor mar majdnem egy napja nem edtem....

2014. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Az meg lemaradt, h legkozelebb tuti viszek a szuloszobara is egy kisparnat, h abba obegassak:-)))

2014. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

normál esetben a 4. nap hazaengednek

én azzal nem számoltam, hogy mi tovább maradunk bent


így pl csak nagy tena betétet vittem, de a vérzés gyorsan múladozott, így külön be kellett szereznem normál betétet is(a kórházban van lent gyógyszertár), kiderült az always-től gombás lettem, erre már gombairtó is kellett (vizitnél meg sem nézik az embert, mindent ráfognak a szülésre, meg azt kaptam, hogy ne diagnosztizáljam magam, stb)

kevés lett a hálóing is, azt nem mostam, a bugyit, zoknit viszont már rákényszerültem (habár ha van az embernek férje az be tud hozni ilyesmiket)

wc papír is kevés volt, azt is venni kellett (folyamatosan jár az ember pisilni, mert literszámra kell inni a vizet, teát szoptatáshoz - már aki betartja aki felelősségteljes, az be) a wc -hez nem vittem fertőtlenítő törlőkendőt, kismamák a kakájukat sem tisztítják le..

a telom memoriája nem bírta, nem tudtam fényképezni, videozni

alig volt nálam pénz, a kórházi fotóst alig tudtam kifizetni, akinek lehetett részletben fizetni, ja, csak egy napon de és du..

mellszívó készülék is jól jött nagyon


szóval ha 4 napot lettünk volna, amúgy semmi hiányom nem lett volna

2014. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták kb. Amit én vinnék, az textilpelus (büfiztetni, pelenkázásnál baba alá, stb) és sterilizáló zacskó. Én csak bimbóvédővel tudok szoptatni, nem akartam állandóan a csecsemősökhöz menni. A ster. doboz meg nagy, ez meg kicsi és gyorsabb.

Mosogatószer, törlőkendő, szivacs, folyékony szappan.

2014. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bekészített kajákból semmit nem ettem meg, viszont gyümölcsléből nem vittem eleget, azt hozattam be, meg a banán is jól jött. Nagyon hasznos volt a fertőtlenítő kendő (Domestos), de nem használtam el csak 2 hálóinget, papucsból is csak a zuhanyzósat használtam, mert meleg volt és úgyis mezitláb voltam. A mellápoló krém nem kellett, törölközőből viszont jó lett volna akár három is. Viszont hiányzott vágó kés, mert a kenőkéssel nehéz volt tömlős sajtot bontani :). Nem használtam viszont papírt, jegyzetfüzetet, toll viszont kellett párszor.
2014. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nahát lányok , nagyon jók vagytok! :) KÖSZÖNÖM! Pont ilyen válaszokra, tanácsokra volt szüksègem... Nagyon hasznos minden amit leírtatok! Már el is kezdtem összeállítani a sajàt listám!

Ha valami még eszetekbe jut írjatok!!! Köszi

2014. jún. 8. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!