Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El fogok késni a vizsgálatokka...

El fogok késni a vizsgálatokkal? Sziasztok, első babás,12+6 napos vagyok, és még csak most voltam az első uh-n!

Figyelt kérdés
Plussz: jöv.héten vissza kell mennem, mert olyan kicsi a baba,hogy nem tudtak redőt mérni.Csak ezután(13+3) megyek először a terhesgondozóba,első vérvizsgálatra.Ráadásul a győri terhesgondozó első látásra is tök labirintus:-( Szóval nem fogok elkésni mondjuk a Down-szűréssel? Köszönöm ha válaszoltok!
2009. dec. 30. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem maradsz le semmiről :) Azt írod, nem tudták megmérni a tarkóredőt, tehát valamivel fiatalabb a babád a kiszámoltnál. A terhesgondozóba bármikor mehetsz, ha nem onnan kapod a beutalókat. A vérvizsgálatot is megcsinálják,nem késted le. A Down-kór szűrés (AFP- vizsgálat) meg 18 hetesen van.
2009. dec. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én integrált tesztet csináltattam, ami kettős vérvételt jelent. Két alkalommal vesznek vért, az első a 12. heti uh után van, a második pedig általában a 16. héten. Ha nem csináltatsz ilyet, csak simán AFP-t néznek, azt a betöltött 16. héten. Én úgy tudom, hogy a 18. heti AFP már nagyon későn van, és fals eredményhez vezet.
2009. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A down szűrés és az AFP nem ugyanaz. Az AFP csak egy pici szelete a down szűrésnek, csak az egyik marker a sok közül.
2009. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy késésben. Még minden belefér. Betöltött 16. héten csinálják az AFP-t.
2009. dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak az AFP szerintem nem elég. Nagyon elavult és megbízhatatlan, külföldön már nem is csinálják. Biztos azért mész a 13.héten mert a baba kisebb és a 12.hétnek felel meg. Ragaszkodj az integrált vagy(és)kombinált teszthez. Nekem mindkettő volt de van aki csak az integráltat csináltatja.
2010. jan. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2010. jan. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!