Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet ellátni a napi...

Hogyan lehet ellátni a napi teendőket nagy pocakkal?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy a 8-9. hónapban hogyan tudtok mozogni a nagy hastól. 17 hetes kismama
2009. dec. 30. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nehezen,de megoldható.Én a harmadik gyerekkel a szülés előtt pár nappal még felvixeltem a padlót.Igaz,hogy elég nehezen,de sikerült.
2009. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az utolsó hetekben letérdeltem kisikálni a zuhanytálcát.Könnyedén megcsináltam,csak nem tudtam felállni...egyedül voltam itthon,soha nem felejtem el azt a kínlódást mire felálltam.Amúgy én utolsó napig mindent meg tudtam csinálni.Az elején fáradtabb voltam.
2009. dec. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
33.hétben vagyok és abszolút nem érzem tehernek. Emelésnél, lépcsőzésnél érzem hogy pár másodpercre bekeményedik és napközben jól esik 20 percre feltenni a lábam. Egyébként bevásárolok,mosok, főzök, vasalok.... Pár hónapja számolgattam, hogy karácsonykor vajon hogy lesz?! biztos nyugisabbra kell venni a napokat, de tévedtem :) minden úgy telt mint eddig, sőt még csodálatosabban :)
2009. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán kicsit lassabban , de én is mindent megcsinálok . Mondjuk nekem nincs olyan hatalmas hasam hogy a mindennapi teendökbe útba legyen . Öltözködni viszont kimondottan utálok , amennyibben lehet nem mászkálok kint. üdv. 37h.km.
2009. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondoltam, hogy majd nehezebb lesz, de tévedtem. igaz gyorsabban elfáradok, de olyankor pihennek 20-30 percet és folytatom a teendöket. az ünnepekre is minden eltudtam késziteni, igaz a párom is segitett. :) az öltözködést én is "útálom", leginkább, amikor a cipöt kell(ene) felvenni, az egy kicsit bajos, de megoldható. :) kellemes babavárást mindenkinek! 38+5 hetes km
2009. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs semmi gond,és nem hagyja el magát az ember akkor mindent meg lehet csinálni.Én az utolsó napokban még takarítottam,sőt 4 fogásos vacsorát csináltam szentestére a családnak.rá egy hétre szültem.arra kell figyelni,hogy amikor nagyon keményedik a pocak akkor egy kis lefekvés,lábfelrakás,olvasás,alvás,aztán megint mehet minden tovább.nekem is voltak nyűgjeim,mert nagyon vizes voltam,nagyon fájt a derekam is,nagy volt a pocak is,keményedett is,és a vérnyomásom se volt jó,de nem hagytam el magam,annál rosszabb.
2009. dec. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez is sok mindentől függ. A ctg-n látom, hogy mennyire különböző pocakméretekkel rendelkezünk a 37. héten+van olyan, akinek már ilyenkor 70-80%-os fájásai vannak néha. Nekem már beilleszkedett a baba feje, teljesen lent van, szúrkál állandóan, az ő érdekében én már nem csinálok olyan dolgot, amivel nyomom. (a dokim fejbe is kólintana, ha mondanám neki, hogy padlót suvickoltam:)... Egyébként mindent megcsinálok, amit feltétlenül muszáj, de ami nem létszükséglet, azt nem erőltetem. Ha elfogadsz egy jótanácsot, nem az utolsó hetekre hagyod a dolgokat (ablakpucolás, függönymosás, kiságy, bőrönd bepakolás, egy-két főtt kaja a fagyasztóban, babacuccok mind összerakva, kimosva...) mert könnyen járhatsz úgy mint én, hogy már nem tudsz mozogni, meg nem is szabad, mert annyira nyitva vagy, vagy szúrkálsz, vagy egyszerűen amint mocorogsz kényelmetlen és görcsölsz.
2009. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
12:55-ös vagyok, annyit még elfelejtettem leírni, hogy nekem elég nagy pocim van, de a 34-35. hétig le sem lehetett lőni, állandóan mentem, pakolásztam, tehát addig nem volt semmi gondom.
2009. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi panaszod, jól viseled a terhességet, akkor maga a nagy pocak nem hátráltat. Kicsit valóban lassabb az ember lánya, de meg lehet csináni mindent.

Mondjuk nálunk a párom már nem engedett porszívózni, sutyiban csináltam itthon, mikor dolgozott. Háát.... ami korábban fél óra volt, most a pihenésekkel együtt kb. 1,5 lett. :o)

Ami nem nagyon ment és utáltam, az a csizma felvétele: ha a párommal mentünk, mindig ő húzta fel a cipzárt, meg le is :o) (sosem én kértem rá, hanem magától csinálta :o)) Ha egyedül voltam, nem győztem a babótól bocsánatot kérni, hogy annyira megnyomkodtam szegényt a hajolgatással :o))

2009. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kismamák!

Nagyon köszönöm a válaszokat! Jó egészséget mindenkinek és Boldog új Évet!

2009. dec. 30. 20:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!