Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasabb vérnyomás?

Magasabb vérnyomás?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok, eddig mindig 120-130 között volt a vérnyomásom, ma meg 137/69et mért az orvos. Megijedtem, hogy közelítek a 140hez. Azt mondta, nem gond, ha 140 felett lenne többször is, akkor lenne gond. Hiszek neki, de mi lesz ha még feljebb megy terhesség alatt? Még csak 22 hetes vagyok. Mi lesz így később???? Kicsit izgultam is a vizsgálat alatt, lehet ez is közre játszott? Vizelet negatív lett. Nem is a jelenlegi hanem a későbbi állapottól tartok.....nem akarom, hogy magasabb legyen...
2014. máj. 15. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A vérnyomás azért nem nő a terhességgel nyugi.
2014. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá, mert ezután minden vérnyomás mérésnél pánikolni fogsz és tuti magas lesz. Nem törvényszerű, hogy tovább emelkedjen a későbbiek folyamán. Ha esetleg mégis, akkor ez kezelhető. Csak tényleg ne pánikolj!
2014. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem a 14. héttől magas volt a vérnyomásom, gyógyszert kellett szednem és rendszeresen járni kellett a belgyógyászatra.

Nyugi, nem lesz semmi baj! Ha rendszeresen magasabb értéket mérnek majd, akkor sem kell pánikba esni, gyógyszerrel jól lehet kezelni.

2014. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem a vedőnő javasolta otthon mérjem minden nap.Azért mert a belgyógyászati vizsgàlaton a kórházban magasat mértek és erre azt mondta hogy tipikus fehéruhás szidrómám van ami azt jelent hogy ha orvost látok így reagál a szervezetem hogy felmegy a vérnyomásom.Igazis rám én már az ottani szagoktól elfehéredek. 3 hónapja itthon mérem és semmi bajom nincs a vérnyomásommal.Vezetem kisfüzetbe és viszem magammal majd a szülésre hogy lássàk hogy amúgy minden okés volt végig.Neked is ezt kellene tenned.27hkm
2014. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Milyet vegyek? Hol? mennyiért lehet kapni?
2014. máj. 15. 21:11
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyat vegyél amit karra kell feltenni nem csulklóra.már szinte bárhol kapsz férnyomàsmérőt.Mi a metroba vettük pont ott jártunk akciós volt.5000 ft körül volt. Orvosi segédeszköz boltokban is lehet kapni talàn még dm rossmaban is szokott lenni. Az a lényeg hogy ne csüklóra felrakós legyen.
2014. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért telefonrór vagyok.27 hkm
2014. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a 3. válaszoló vagyok.

Ezt vettük, nagyon ajánlották, és tényleg bevált, abszolút megbízható:

[link]


Gyógyszertárban vásároltuk, 12 ezer Ft volt. Nem olcsó, de nagyon tudom ajánlani, ha megbízható vérnyomásmérőt szeretnél. Nálunk sajnos azóta is használatban van, ugyanis a terhességi magasvérnyomásom szülés után sem rendeződött. :(

2014. máj. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk ilyen van felkaros és ez is nagyon megbízható.

2014. máj. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az orvosnál felszaladhat a vérnyomás, ha izgulsz. Mérd naponta otthon 2-3 szor és ha ott 130/80 alatti, akkor nincsen semmi gond. Ha esetleg felkúszik, akkor meg kapsz rá gyógyszert.
2014. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!