Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beadatta valaki a h1n1 elleni...

Beadatta valaki a h1n1 elleni oltást a 15. héten vagy előtte? Mellékhatások?

Figyelt kérdés

3. babámat várom, és nem tudom, hogyan döntenék jól. Félek, hogy ha elkapom, esetleg itthagynám a két kicsi gyerekemet, és persze attól is, hogy ha beadatom, akkor a babában okoz az oltóanyag rendellenességet. Tudom, sok helyen lehet erről olvasni, meg kell kérdezni a dokit, stb. Megtettem, mégis aggódok. Ma délután veszem fel, eldöntöttem, de szeretném tudni, mire számíthatok esetleg utána.

Tudom, hogy unalmas a téma, akit nem érdekel vagy érint, az ne írjon, beszólásokat most légyszi ne, elég mára a dilemma.


2009. dec. 28. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre senki nem tud neked biztos választ adni.Ha van mellékhatása a babádra vagy rád nézve,az csak hónapokkal vagy évekkel később derülhet ki.Én nem adattam be,igaz a másik in fluenzák ellen sem soha,inkább a természetes védekezést választom.Legalább 15 éve nem voltam influenzás.Dönteni természetesen neked kell.
2009. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én 14 hetesen adattam be, de azon kívűl, hogy nagyon kicsit feszített a karomban az izom, semmilyen más "mellékhatása2 nem volt, de szerintem az is csak amiatt, mert izomba adják, de pár nap és elmúlik. A héten már 17 hetes leszek. Én is nagyon sokat vacilláltam rajta, de miután csak a rosszat hallottam,akkor megkérdeztem a nőgyógyászomat és azt mondta, hogy mivel mellékhatások nem "jelentkeztek" másnál, viszont egyre agresszívabb a betegség lefolyása, így csak javasolni tudta.
2009. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Első válaszoló: én sem voltam influenzás talán soha, de az utóbbi két évben, mióta a gyerekek közösségbe járnak, több tüdőgyulladásom is volt. Enyhe lefolyású, lábon kihordott, de hetekig kínozott. Ez az, ami nagyon mellette nyom a latban, és persze ellene az, hogy mit okozhat a babában, amiről szintén senki semmit nem tud.

Nagyon bízom az orvosomban, akinek tulképp 6 hét alatt változott meg a véleménye. Ellenzőből javasló lett. Megkérdeztem miért, azt mondta, hogy kisebb kockázata van az oltásnak, mint az influenzának,ha elkapom persze. És ez a véleménye a Szülész- Nőgyógyász akárminek is.

Közben persze lehet már elkéstem, mert a kolégám tuti elkapta, 4. napja magas láza van, hány és megy a hasa, és ma bejött dolgozni. Szerintetek? Csöppet ingerült vagyok miatta. Ráadásul rendszergazda, járja az egész házat, tehát átadja fűnek-fának. Pfff.

2009. dec. 28. 11:17
 4/12 anonim ***** válasza:

én is 14hetes voltam, mikor beadattam, most 23vagyok, semmi panaszom nem volt, kicsi izomfájdalom. Én is így mérlegeltem, ha elkapom azzal többet ártok. Mindig emberek között vagyok.

A kolléganődet pedig nem méltatom, főleg ha tudja, hogy állapotos vagy!!!!! Nem tudsz hazamenni? Én is frászt kapok, ha a szülők betegen engedik suliba vagy oviba a gyereket, én meg ne kapjam el tőle, na köszi!

2009. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz a döntés, nekem is az volt. A 14. héten adattam be, pedig 100%-os ellenző voltam és vagyok a mai napig is. Másokhoz hasonlóan olvastam utánna, kérdezősködtem. Miért adattam be mégis, azért mert van egy 20 hónapos babám és amikor vele voltam terhes borzasztóan vizesedtem. Nemrég reggelente ismét elkezdtem érezni, hogy dagad a lábam, kezem és ahogyan hallottam főként a tüdőt támadja meg először a betegség. Ezért adattam be, mert ha a tüdőm nem bírja legyürni a betegséget akkor ki fogja felnevelni babámat. Nekem napokig fájt-feszített a szúrás helye, de mást nem éreztem. Azt, hogy később milyen mellékhatásai lesznek a picire nézve, sajnos arról nem tudok.
2009. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindvégig ellene voltam, de ma reggel mégis beadattam magam. Nekem nincs másik gyerkőcöm, ő lesz az első. Ő volt akkor is az első szempont, amikor hagytam magam meggyőzni. A nőgyógyászom 40 éve a szakmában van, sokmindent látott-tapasztalt már. 100%-ig megbízom benne. Ő elejétől fogva az oltás mellett volt. Egyet kért, hogy a 12 hetet várjam ki. Ma reggel töltöttem a 13. hetet. Remélem hogy a nagyobbik rosszat sikerül így kiküszöbölnöm. Naponta 150 km-t utazom az otthonom és a munkahelyem között vonaton, ez is a végső döntésem mellett szólt.
2009. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

A kollégát (mert férfi a drága) nem tudom hazaküldeni, és sajna én sem mehetek el. Nem egy a munkakörünk, most be vagyunk osztva, mikor ki melózik, vagyis tartja a frontot, mert szerencsére nyugis nap van. Viszont már csak egy óra, aztán megyek az oltást felvenni - bár addigra lehet, hogy tök mindegy. Most telefonált a férjem, hogy az ő kollégája is influenzás, és mit ad isten, dolgozik!! Ennyi barom - és már bocsánat - szemét embert!

negyedik válaszolónak: Én is toxémiás voltam mind a két gyerekemmel, az elsővel rettenetesen, bent is feküdtem és koraszülött lett. A második annyira nem volt vészes, de szintén koraszülött. És hát írtam a tüdőgyulákat...

Remélem, jól döntöttem, és nem lesz bajunk. Ettől többet sajnos nem tehetek (persze van gyümi és c-vitamin és kézmosás is mellette)

2009. dec. 28. 12:59
 8/12 A kérdező kommentje:

12.58-as, neked is köszönöm a választ.

Nekem is azt mondta a doki, hogy - mostmár - javasolja, de várjam meg a 12. hetet, sőt, jobb lenne - a környékünkön eddig nem volt sok a beteg - ha két ünnep között mennék felvenni. Akkorra betöltöm a 14. hetet, sőt mostmár a 15.-et is, és akkorra a méhlepény már erős, nem fogja átengedni az esetleg káros anyagokat, legyek nyugodt.

Hát még nem vagyok az, de azért eldöntöttem, megteszem...

2009. dec. 28. 13:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát még én sem nyugodtam meg, viszont olyan városba járok dolgozni, ahol több kismama, ill. iskolás korú is került emiatt kórházba. Viszont bízom benne, hogy jól cselekedtem, mást nem tehetek.
2009. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 15 hetesen adattam be az oltást, és örülök jelenleg, hogy megtettem. Így most nem aggódom egyfolytában. Az injekció helye fájt csak, semmi más mellékhatásom nem volt. Hiszem, hogy a bébinek sem árt, erős kölyök lesz, és kész!!!
2009. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!