Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség közben már nincs...

Terhesség közben már nincs peteérés, ugye?

Figyelt kérdés
Együtt voltunk a párommal tegnap és pont termékeny időszakban vagyok. Viszont ma a bugyimon volt még ilyen fehéres nyálkás folyadék, ami ugye az ovuláció jele. Most ez azt jelenti hogy nem volt megtermékenyítés?
2014. máj. 11. 23:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha tegnap megtermékenyültem, akkor peteérésem már nem lehet, ugye?"


Ha megtermékenyültél, akkor éppen volt ovulációd (ezt szokták egyébként tévesen peteérésnek nevezni), tehát akkor legközelebb a következő ciklusodban már nem lesz ovulációd, meg termékeny napjaid sem, hiszen már megtermékenyültél, már terhes lettél. Szóval én egyáltalán nem értem a kérdésed. (Az ember úgy értelmezi, hogy már terhes vagy, és aközben tényleg nincs peteérés)

És az, hogy éppen ma van folyásod, az nem jelenti azt, hogy nem lehetett megtermékenyülés, mert a spermium akár 3 napig is életképes, a petesejt pedig 24 óráig megterékenyíthető, tehát ha tegnap együtt voltatok, és ma volt az ovilációd (amikor a tüszőből kiszabadul az érett pete), akkor a tegnap esti spermiumok még vígan odaérhettek a mai kiszabadult petédhez.

A megszakítás meg nem védekezés. Előváladéktól is van esély teherbe esni.

2014. máj. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindezt tudod, akkor miért kérdezel olyan baromságot, hogy ha a tegnapi együttlétből terhes lettél akkor ma már nem lehet peteérésed??

Ha tudod, hogy amíg a sperma eljut a petesejtig, megtermékenyíti és a megtermékenyített petesejt elkezd beágyazódni, az több nap, akkor mi a kérdés???


Akkor megkönnyítem a helyzeted.Válaszolok:

Ha tegnap védekezés nélkül voltatok együtt, de nem ment el benned a párod, attól még előváladék kerülhetett a hüvelyedbe, ami tartalmazhatott spermiumot. Ha a nyálkás valami a bugyidon ma a peteérést jelentette akkor matematikailag számolva előfordulhat terhesség. Mivel a spermium 3 napot él kb, a petesejted meg kiszabadul, ma-holnap, így előfordulhat megtermékenyülés.

De! ' éjszaka alatt nem zajlik le mindez! Tehát, ha mondjuk 2 napja volt pé-d és tegnap érkezett egy spermium hozzá, még akkor sem beszélhetünk terhességről. Amúgy terhesség alatt valóban nincs már peteérés, de bármi is volt ma a bugyidban, terhes a tegnap együttlétből ma még nem vagy.

Ez most olyan szájbarágós lett, hogy lehet már nem is értelmes.

A személyes vélemény pedig az, hogy ha ennyire félsz, menj egy 72 órás tabiért a nőgyógyászhoz.

2014. máj. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A petesejt 12-24 óráig, a spermák 2-3, de néha akár 5 napig is életképesek. Ha találkoznak, fogantatás után 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, majd beágyazódás 5 napig tart. Beágyazódáskor a magzatboholy elkezdi termelni a HCG nevű hormont (innentől számítasz terhesnek és ezt a hormont mutathatja ki a terhesteszt), ami "megmondja" a petefészkeknek, hogy nincs szükség több petére és innentől kezdve szünetel a menstruációs ciklus. Ez általában egybe esik a következő vérzés esedékességével.

Az előváladék elvileg maga nem tartalmaz spermiumot, de kimoshat egy előző ejakulációból ottmaradt adagot a húgycsőből. Ennek ellenére a megszakításos védekezés pearl indexe 35 körül van, tehát 100-ból ennyi, így védekező nő esik teherbe egy év alatt (de ebben benne vannak azok is, akiknél mégis "baleset" történt vagy akik csak azt hitték, hogy sikerült a megszakítás).

2014. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Off lesz, de én a helyedben elnyargalnék egy esemény utáni tabiért - már ha a következő ciklusban peteérést és nem pozitív tesztet szeretnél... Az előttem válaszolók meg mindent leírtak, úgyhogy a kérdésedre egyébként inkább no comment.
2014. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én sem értem miért így tetted fel a kérdést, mert ha nem akarsz terhes lenni, miért érdekel jelen pillanatban az, hogy terhesen van-e peteérés. Azokból, amit leírtál lehetsz terhes. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy inkább erre vagy kíváncsi. De még benne vagy a 72 órában, ugyhogy elmehetsz a nőgyógyászhoz egy esemény utáni tablettáért. Ha pedig babát szeretnétek majd, igen, a nyúlós váladék az ovuláció jele, akkor kell majd együtt lenni.
2014. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. A tegnapi együttlétből még 4-5 napig lehetsz terhes, ha ezekben a napokban van ovuláció.
2014. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm!
2014. máj. 12. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!