Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes kismamak ti hogy...

39 hetes kismamak ti hogy erzitek magatokat? Ki, hogy fog szulni? Termeszetesen, csaszarral? A ti babocatok mennyit hizott az utobbi par hetben?

Figyelt kérdés
39+1 kismama vagyok,elegge izgulok mar,foleg,mert tegnap tudtam meg,hogy a pocaklakom az utobbi 2 hetben 500 grammot hizott.Eddig havi 250t ,de most 2 het alatt ennek a duplaja.Igy elertuk a 3700 grammot.Ha keddig nem tortenik semmi,szerda reggel befektetnek es beinditjak.Termeszetesen szeretnem megszulni.Izgulni,mert azert izgulok,mert sokan mondjak,hogy vekony a derekam,mennyire nehez lesz,meg ilyenek,Igen 48 kg voltam terhesseg elejen,most vagyok 65.Ti nektek mi a velemenyetek errol?
2014. ápr. 25. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
lassan betöltöm a 40. hetet. fogalmam sincs mekkora lehet a baba, mert itt az utolso ultrahang a 32. héten volt. utána már nincs több, igy nem is tudom mekkora lehet. én is természetesen szeretnék szülni, epidurál nélkül (de ez majd elválik..lehet 2 ora után könyörögni fogok érte :D) én 5 kg-ot hiztam, de én nem voltam vékonyka, mint te. :)
2014. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 38+3. Szerdán 2900 grammra saccolták.

A súlybecslés mindig lutri, simán lehet tévedés, szóval ne ez alapján ítéj. Sokkal inkább számít a fejátmérő. Nem feltétlen nehezebb megszülni egy nagyobb súlyú babát kisebb fejjel, mint egy kisebb babát, éppenséggel nagyobb fejjel.

Én 43 kilóval kezdtem a terhességem, 60-as derékkal, 160 centi vagyok. MOst közel 100-as a derekam. Nem a derékmérettől függ azért, hogy tudsz-e természetesen szülni. A medencéd tágulásától, illetve genetika. Egy 100 kilós nőnek nincs feltétlenül könnyebb dolga. Anyu is hasonló alkat volt, mint én, és mindhármunkat 3-4 óra alatt szülte meg teljesen természetesen, komplikáció mentesen. Szóval ez alapján nem lehet jósolni :)

Természetes szülést tervezek én is, de a legfontosabb, hogy legyen egészséges a pici. Bírni viszonylag jól bírom a terhességet, csak éjszaka már nem tudok aludni, sehogy sem jó, ezért fáradékony vagyok.

2014. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!