Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák! Aki nem...

Kedves kismamák! Aki nem hizott terhesség alatt szinte semmit, vagy csak keveset - hogyan csináltátok? Miket ettetek?

Figyelt kérdés
ez a harmadik babám, a tesók 9 éves és 11 hónapos - elég nagy az indulási súlyom (76 kg) és nem akarok 100 lenni.Segitség! - a kicsivel elég sokat hiztam 64-ről 86-ra
2009. dec. 22. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok, és a 175 gr-os ch diétát kell tartanom. Sokat eszek, de ez főként fehérjékből tevődik össze. 58 kilóval indultam, most vagyok 62 kg, 32 hetesen. Az előző terhességeim során szintén ezt a diétát kellett tartanom, 4050, és 3900 gr-os babákat szültem.
2009. dec. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én az elején nagyon rosszul voltam,alig bírtam enni.akkor is inkább gyümölcsöt.aztán mikor elmúlt,akkor is keveset ettem sokszor.én 79,5ről indultam és 91gyel fejeztem be a 38. héten.de ebből az utolsó 3 kiló víz volt.
2009. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hízékony vagyok, 68-ról indultam és rettegtem hogy 90-re hízok :) most vagyok 31. hetes, 32-t kezdem... és 5.5-6 kiló van rajtam, attól függ mikor mérem :)

én a következő képpen csináltam végig azokat a heteket amikor megtudtam hogy babát várok (következetesen minden nap, nincs kilegnés, bűnözés)

- reggel bőséges reggeli, amit kivántam... szendvics, süti, lekvár, méz, csoki... szóval jól belaktam.

- tízórai - gyümölcs, zöldség, esetleg egy joghurt vagy kefír... pár falat

- ebéd- normális, de már kímélő (hús zöldséggel, főzelék, stb....), egészséges, tápanyagdús ebéd, de már desszert és kenyér/krumpli/rizs nélkül. rizst pl. akkor ettem, ha az volt az ebéd tejfölös sajt szósszal... de akkor nem ettem hozzá húst.

- uszonna. u.a. mint a tízórai.

- és a vacsora csak zöldség, gyümölcs!!! ha éhes voltam akkor egy kefír vagy sovány joghurt, esetleg egy pohár tej.

Emellé heti 3-4x úszok. Nekem így sikerült és annnyira rá állt a szervezetem 3-4 nap alatt, hogy már a vacsorára ránézni sem bírok. Talán 1-2x amikor előfordult bűnözés nem is esett jól és nem aludtam jól a tele hastól.

Fogyókúrázni nem szabad, fontos a színes és tápanyagdús étrend!!! Én tulajdonképpen mindent eszek, csak ha valamit nagyon kivánok, kivárok reggelig. Volt hogy hamburgert reggeliztem, sültkrumplival :)

2009. dec. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ès leírnád miket szoktál enni??
2009. dec. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,én 70,5 kezdtemmostvayok23 hetes és 70kg.3* hánytam összesen,de szerintem nem ettől ehíztam.Megregelizek minden reggel elég normálisan:vajas kifli egy jo nagy bögre kakaoval.Ez még csökkenti a hányingert is ha van.A leg elején mindig jó reggelt ettem(hányingerre nekem nagyon jo volt).Még az ágyban elropogtattam.EZ NÁLLAM BEVÁLT.Ebédre ettem normálisan,de mindig levesből többet.Vacsorára pedig valami egyszerűt.Én rengetegszer az ebédet egy kicsit átalakítom.Változatos így.Pl.:pörköltből a hust megsütöm egy kis mézzel,pennetésztára ráteszem.És minden nap ettem friss gyümölcsöt.
2009. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is cukros lettem, 17. héttől kezdve 170 g ch-t ehetek meg naponta. 32+4 naposan éppen ma méretkeztem, eddig 6 kg-ot híztam. Egyébként 76 kg-ról indultam.

Szerintem egy nem cukorgeteg kismama is tarthat ilyen diétát, mert alapvetően egy sokkal egészségesebb étrendet jelent ez a diéta.

No cukor, aszaltgyümölcs, méz. No ebből az utolsó kettő éppen egészséges, úgyhogy, ha nem vagy cukros, azért ezekből egyél, főleg így télen.

NAgyon rendszeresen kell enni keveset, lehet enni hatszor is.

A fehérlisztes dolgokat fel kellet váltani tönköly, durum lisztes dolgokkal...ilyen kenyér, tészta, pogácsa...stb kapható és készíthető.

Ha kifejezetten a súlyod miatt szeretnél figyelmi az étrendre, akkor emellett inkább soványabb húsokat egyél, és zsírszegény tejtermékeket. Azt nem mondom, hogy egyél sok salátát, majd csak tavasztól.:)

Viszont, ha a szénhidrát diétát szeretnéd csinálni, azért arra nagyon kell ügyelni, hogy 160 g-nál kevesebbet ne egyél, mert a babának nagy szüksége van rá, ennél kevesebbet szerintem nem szabad, mert azzal már árthatsz. De gondolom ennél biztos többet ennél, megvallom én is többet eszem, hiszen időnként kell a boldogsághormon is:-))

Minden jót!

(32. hetes mami)

2009. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55 kg-gal kezdtem a terhességet,most 23 hetesen 56 kg vagyok!Nincs titka,az elején nagyon hányós voltam,ledobtam vagy négy kg-ot,kb,a 15. héttől mindent eszek,amit csak megkívánok,de arra figyelek,hogy este már ne nehéz kajákat egyek,hanem mondjuk gyümiket,vagy egy kis sajtot,tejjel!De szerintem ez alkati,hogy ki mennyit hízik.Ha hajlamos vagy rá,akkor csinálhatsz bármit,de azért ne keseredj el,majd leadod utána!:)
2009. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!