Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztmás kismamák! Hogy alakult...

Asztmás kismamák! Hogy alakult az asztmátok? Akinek rosszabbodott, mennyivel növekedett meg a gyógyszerszükséglete? Milyen gyógyszert szedtek? Symbicortot, Ventolint, Singulairt használ valaki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én súlyos asztmás vagyok.

Már terhesség előtt elmentem az orvosomhoz, hogy "kismamás" gyógyszert kapjak, mert ugyebár ezek szteroidosak, és nem akartam felfújt vagy akármilyen problémával születendő gyereket.


Terhesség előtt Symbicort forte-t és Ventolint kaptam. Terhesség alatt Pulmicort-ra állítottak át, a Ventolin maradt. Kéthavonta ellenőrzés.

Nekem sajna romlott az állapotom, pedig nyár elején szültem hála égnek, mert nyáron a legrosszabb. Állítólag sokan inkább javulnak.


Amire figyelj! Ha beindulnak a fájások semmit ne vegyél be! Még Ventolint se, mert a méhizomzat ugyanolyan, mint a tüdő körüli és a puff renyhíti lazítja ezeket az izmokat, a szülésnél gond lehet (fájások megszűnnek stb) Az orvosom mondta. Egyébként én pont az asztmám és a vérnyomás problémám miatt kértem császárt, de végül köteleztek rá, hogy szüljek, senki nem adott ki papírt. De talán jobb is így, gyorsak voltunk a babával :)


Jó babavárást és szülést

2009. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia. én is asztmás vagyok és sajnos nekem is rosszabodott a betegség mrt leállitottak a singulárról és nagyon hiányzik.most csak a seretdet meg a ventolint szedem de a 4. hónap nagyon nehéz volt .8 éve szültem a fiamat de akkor nemvolt semmi problémámmert még nmvolt ennyire sújo.ráadául most még avérnyomásom is magas,de az már elötte is magas vot.

21 hetes km

2009. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vigyázz magadra. :)

Első vagyok, szintén magas vérnyomással és asztmával voltam babás. Naponta többször mérd a vérnyomásod, ha nem mondta a doki, és vezess füzetet. Készülj fel rá, hogy a végét lehet kórházban töltöd...nem valami kellemes, de biztonságosabb.

A hízással is vigyázni kell, mert mindkét betegség esetén a nagy súlygyarapodás megnehezíti a terhességet és a szülést is. Én 13 kg-ot dobtam le első két hónapban (reggeli rosszullétek) és 5 kg-ot szedtem összesen vissza, amiből 3,5 kg volt a baba.


Jó babavárást és könnyű szülést! :)

2009. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a második baba után jött ki az asztma (akkor diagnosztizálták). Azóta Symbicortot használok. A harmadik terhesség alatt is azt "szívtam", akkor csak egy picivel kellett több. Most a negyedik babát várom, és pár napja nagyon rossz... (4. hónap) Az eddigi válaszokat köszönöm, aki tud, még írjon! Mindenkinek jobbulást!
2009. dec. 18. 23:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az asztmám főként az allergia szezonban jön elő régebben erre Oxis (remélem jól írtam a nevét) és Pulmikort használtam. De mát két éve Ventolint fújok helyette. szerencsére nem kellett rendszeresen használnom. Amikor terhes lettem azonnal beszéltem a tüdőgyógyásszal és ő továbbra is engedélyezte a Ventolint. De eddig még csak háromszor kellett használnom.

Eddig semmi bajom nem volt, de úgy két hete többször is légszomjam volt és köhögtem. A Ventolin használata után jobb lett. Beszéltem az orvossal és azt mondta, hogy nagy valószínűséggel helyezkedik a baba és nyomja a belső berendezést.Viszont használjam nyugodtan ha úgy érzem nehogy rosszabbul járjak. Azóta ez nem fordult elő, viszont jól láthatóan nőtt a pocim .Lehet, hogy most jobban elfér és most nem nyom odabenn :-)

Ja, és terhesség előtt szinte évek óta állandóan bedugult az orrom és most ez megszűnt.

23 km

2009. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No akkor én szerencsés vagyok:)

Nekem nagyon sokat javult terhesség alatt, mondhatni megszünt...legalábbis kis időre.Én is Symbicortot használok, 30 hetes vagyok, de kb a 10.hét óta nem kellett inhalálnom.A 10. hétig is talán 2x, előtte volt, hogy minden nap.Sőt, az allergiám is sokat javult.Remélem már így is marad...

2010. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ez fura, nekem pont azt mondták a szülészeten h. szüléskor legyen nálam Ventolin.....

Most amúgy Symbicort-ot használok, a tüdőgyógyász és nőgyógyász is jóváhagyta!

Igaz nekem light-os az asztmám, remélem majd nem kell semmit sem használnom szüléskor!

2010. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!