Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülése után...

Akinek az első szülése után aranyere lett annak a második után rosszabbodott?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos rosszabb lett, de nekem a babák előtt is volt már vagy 10 éve problémám ezzel. A terhesség alatt is kint volt már. Annyi különbség volt, hogy másodjára nem kínlódtam hónapokig, hanem amikor a babám 5 napos volt, elmentem proktológushoz. Ő visszahelyezte és kinyomkodta őket (azt hittem, ottmaradok az asztalon, türtőztettem magam, de hangtalanul folytak a könnyeim), aztán adott kúpot és kenőcsöt, és így 2-3 hónap alatt élhetővé vált. Azt mondta, lehet, hogy később műtétre kerül majd sor...


Ha az első babád után teljesen helyre jött, akkor jó eséllyel a második után is így lesz, akkor nincs miért aggódni.

2011. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nekem az első szülés után lett a itolás miatti nyomástól és a hemorid nevű krém kb 2 hét alatt helyrehozta. aztán következő évben is babát vártam és akkor már a terhesség alatt kijött, féltem is, hogy mi lesz. a szüléskor előjött, de nem annyira mint az első szülésemnél és kb. uúgy 1-2 hét alatt helyrejött.


A 2. terhességnél már a terhesség alatt előjöhet ahogy nyomja a baba a súlyával a végbél részt és szerintem azért nem volt most olyan vészes az aranyerem, mert jóval kevesebb nyomással kint volt a tesó,mint az első baba.

2011. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos nem jött helyre teljesen az első után sem,úgy értem,hogy néha most is fájdalmas a nagyWC-zés,bár nem mindig viszont a csomók folyamatosan megvannak!Nagyon úgy érzem,hogy ha ez még romlani fog a második szülésem után akkor én is orvoshoz leszek kénytelen fordulni!De bíztató,hogy az legalább tényleg tud segíteni!

Köszi mégegyszer!De várok még tapasztalatokat ha van vkinek!

2011. jan. 7. 14:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen:-(((((
2011. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vasárnap töltöm a második gyerkőccel a 37. hetet, de már 3 hónapja minimum szenvedek vele. Eléggé kint van, egyre jobban, sokszor sírni tudnék. Vettem már rá Mastu-t, Reparon-t, Sperti-t. Most ez utóbbit használom, persze kúp formájában, a krémek nem sokat érnek.

Nekem is időszerű lesz a proktológus hamarosan, de nem biztos, hogy el merek menni. (pedig nagyon fáj, de nagyon be vagyok tojva a dokitól)

Pár hét múlva meglátjuk, hogy mit tesz vele a szülés. (előre rettegek)

2011. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a budapestieknek tudok ajánlani egy szuper dokit, akihez TB alapon lehet menni, magánban szívesen adok infót. Sajnos én is voltam előtte egy másiknál, aki borzasztóan bunkó és megalázó volt, szóval nem mindegy, kihez megyünk...
2011. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

apum a 9. kerület eü. szolg. rendelés keretén egy nagyon profi proktológushoz került. beutalót kapott.

valami érzéstelenítő gázt kapott (ez volt kellemetlen csak, mert tele lett levegővel a végbele...), majd elgumizták. olyan gyorsan ment, hogy azt hitte, csak megnézték, de már addigra készen is volt.

2011. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Én majd csak májusban fogok szülni(másodszor) és debreceni vagyok.Ha vki tud esetleg itteni dokit akihez érdemes lenne szükség esetén menni,annak megköszönném!
2011. jan. 7. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!