Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17hetes kismama vok! Mikor...

17hetes kismama vok! Mikor fogom érezni a kicsit hogy mozog? Néha furcsa dolgok vannak ott a hasamban, de az sztem nem az! Az olyan mintha levegő menne végig a hasamon! Meg ezt ritkán is érzem!

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon korai. Illúziórombolás, de azt mondják, a bélmozgást érzed.

Egyébként olyan lesz, mintha buborékok szállnának fel. Később egyre erősebb mozgás.

Illetve most számolok..asszem, lehet...

2009. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én első gyermekemet várom, már igaz 34 hetes vagyok. Én speciel 14.héttől érzem a picur mogását, ami elég ritka, mert általában a 20-21. héttől érzékelhető biztosra. -Én eleinte apró kocsonya szerű remegést éreztem,aztán ilyen levegő szerűt, és végül jött a határozott bukfenc és a többi. Lehetséges, hogy már Te is Őt érzed :)
2009. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első babás kismama vagyok. Én betöltött 20. héttől kezdve érzem a mocorgását, a rúgásait, a csuklását. Kb olyan, mintha nagyon erős bélmozgás lenne - de kívülről is érezhető, a férjem is érzi, ha a tenyerét a hasamra teszik.
2009. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18 hetes vagyok, nem vok, ebből már kinőttünk :) Bocsi, de ez az egy amitől hülyét kapok, 11 éves húgom írja és mondja így....


A kérdésedre a válasz. Pár napja érzem a babát, annyi idősen, mint Te, éreztem furcsaságokat, de semmi konkrétat. Mondták, hogy figyelgessem, hogy kaparászás, meg bugyogás... figyeltem én órákat is, de semmi. Aztán egyik nap egy jó nagy (a semmihez képest) lüktetés a köldököm alatt 2-3 ujjnyira, picit balra, majd mégegy. Olyasmi, mint egy idegmozgás, amit néha a karunkban, lábunkban érzünk. Ez már a baba volt. Néha, naponta 1-2 alkalommal érez rúgásokat, de bugyborékolást még mindig nem. Lehet Neked is csak egy rugás fogja jelezni, hogy "itt vagyok anyu" figyelgessed. Amikor 16 hetesen voltam védőnőnél lehurrogott, hogy még nem lehet érezni, stb... rá kéthétre már ő mondta, hogy figyeljem, hogy minden nap mozogjon, mert már tuti kell érezzem... A lepény mellső falon tapad, lehet ezért érzem csak akkor, amikor mellé rúg és a kaparászásokat nem.

És bocsi a kioktatásért.

2009. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 17+3 napos voltam amikor először éreztem a baba "rúgását". A mi a furcsa, hogy akkor már a férjem is érezte, ha a hasamra tette a kezét. Előtte nem voltam benne biztos, hogy őt érzem. Szóval már érezheted te is.
2009. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!