Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megemlitettem a szülésznőnek...

Megemlitettem a szülésznőnek hogy 2hetente 3 kg hizok, és kérdezte elevitet szedek e mondtam igen! Azt mondta azonnal hadjam abba mert sok viz van a kg-ban (nem dagadok) és nagyon nagy babát csinál! Tehát mégis igaz?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 16:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Végig szedtem az Elevitet, 10 kilót híztam 9 hónap alatt, és 3,5 kilós babám született. Én örültem, hogy van vitamin, amit szedhetek, mert a fél terhességemet végighánytam, egyetlen vitaminforrásom az Elevit volt.
2009. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Modern kori babona, hogy a terhesvitamin óriásbébit csinál, meg hogy vitamintól el lehet hízni. Szomorú, hogy még egészségügyisek is elhiszik, még szomorúbb, hogy terjesztik, és lebeszélik a kismamákat a vitaminszedésről.


23 hetes vagyok, terhességem előtt 8 hónappal kezdtem Elevitet szedni. Eddig 5 és fél kilót híztam, pedig alkatom szerint hízásra hajlamos vagyok (160 centivel és 70 kilóval estem teherbe). Megjegyzem, a babám a korának megfelelő súlyú és hosszú, és a pocakom is szépen domborodik. Ha kettő helyett ennék és erősen vizesednék, akkor persze, hogy kétszer ennyi plusz kilónál tartanék.


A 2 hetenkénti 3 kiló tényleg sok, heti fél kiló lenne az ideális. Hízni attól lehet, ha több kalóriát visz be az ember, mint amennyit eléget, plusz terheseknél a vizesedés és a magzatvíz mennyisége is befolyásolja a súlyt. De hogy ennek a vitamin lenne az oka, pláne hogy óriásbébi szülessen tőle... Ez nevetséges. Már bocs.

2009. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin annyiban lehet hatással, hogy ha minden szükséges anyagot bevisz az ember akkor jóval nagyobb esély van a genetikai maximumra. Azaz amekkora babára genetikailag kódolva van egy emberpár.

De amúgy a fiammal szedtem az Elevitet, ugyanúgy 15 kiló jött fel (ebből rengeteg víz volt), és 3300 gramm lett és 56 cm, és a lányomnál pedig semmit se szedtem egész végig, tökéletes volt a vérképem, ugyanannyit híztam és 4400 gramm lett és 60 cm...

Szóval érdekesek ezek a vitaminok.

De azt senki sem mondta hogy a vitamintól vizesednék, ez szerintem butaság...

2009. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

A vitaminoktól nem lesz nagyobb a baba, és az anyuka sem. Amit az orvos mond, inkább azt tartsad be, kérdezd meg a kezelőorvostól. 16 hetesen voltam dokinál, kérdeztem, hogy az úgy jó-e ha kétnaponta szedem a Femibiont. Tökéletes, azt mondta. Minusz 6 kg-nál taratok, most vagyok 17+4 hetes.


Egy megjegyzés, ne haragudj meg. Nem hadjam, hanem hagyjam. A hagy szóból ered, nem pedig a hadból. :)

2009. dec. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

én is szedtem az elevitet meg a gravidát is. folyton rosszul voltam tőlük, engem ezért állítottak le róla. nem tudom mi igaz az óriásbébis dologból, de a bnőm végig szedte és normál súlyú babát szült. a sógornőm(ápolónő) meg végképp állítja, h nagy baba lesz... hát nem tom, majd ha úgy érzem h kell akkor szedem, most egyelőre gyümölcsöt eszek:)

ja és a vizesedés a vitamintól hülyeség!!!

2009. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen egyetértek a 19.12-essel! Ez egy nagy butaság, és szörnyű, hogy ezt terjesztik is! Hozzáteszem én soha nem szedtem elevitet, nem áll érdekemben hogy védjem!

De hogy lehetne vitamintól hízni, főleg vizesedni! Ez teljesen alkat függő! Ha meg tényleg ilyen sokat hízol, és azt mondja a doki is hogy ez sok, akkor próbálj meg máshogy étkezni, lehet azzal van a baj, vagy a cukroddal! Mert a cukor az tényleg nagy babát csinál, ha nem foglalkoznak vele! És szerintem az orvosoddal konzultálj ez ügyben!

Amúgy hányadik hétben vagy? Mert az sem mindegy hízás szempontjából!

2009. dec. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is butaság! Én szedtem terhesvitamint mind a két babámmal (és most is), és egyikük se lett óriási. 3530 és 3080gr.
2009. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én 22 hetes vagyok és szintén az Elevitet szedők közé tartozom.54 kg-val kezdtem most vagyok 57kg. Eddig nem szedtem föl valami sokat.Eleinte zavart (a 4.hónapig nem látszott nagyon semmi) de már elfogadtam, úgy látszik nálam ez így működik. A babucim a korának megfelelő méretű nincs vele gond, nő mint a gomba.
2009. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Vitamin nélkül 30 kilót híztam, 4000 grammal, 60 centivel született a babám.
2009. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!