Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az ideális hízás...

Mennyi az ideális hízás szerintetek és milyen táplálkozással érhetem ezt el?

Figyelt kérdés

Àtlag 61-62 kg voltam terhesség előtt és 174 cm.Az első pà hónapban eléggé hànyingerem émelygésem volt néha hànyàs is

Most vagyok 62,5 kg és 16hetes. Kb mennyi lenne az ideàlis a végére...ti mennyit hiztatok??miből állt az étrendetek??


2014. febr. 21. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A "nagy könyv szerint" normál BMI (azaz testtömegindex) mellett 13-14 kg hízás a normális terhesség alatt. De ugye nem vagyunk egyformák,van aki alig szed fel egy-két kilót valaki a harmincat is túlszárnyalja. A lényeg hogy ne két ember helyett egyél, hanem két emberért. Napi kb 300 kalóriával nagyobb most az igényed (ezt lehetőleg necsokiból, édességből, nasiból tevődjön össze).

Nyugi a gyarapodásod csak ezek után fog beindulni, sőt az utolsó hetekben akár heti 1 kg-ot is felszedhetsz.

Boldog, problémamentes babavárást kívánok neked!

2014. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én azt ettem, ami volt itthon, vagy amit megkívántam és elkészítettem.. Viszont ott volt a bibi, hogy ha megéheztem, iszonyúan fájt a gyomrom. Mindig. És csak akkor múlt el, ha ettem. Na így feljött szépen 21 kg (160cm vagyok és 57 kg-mal indultam). De mire a fiam 7 hós lett, mind lement. Az ideális tényleg úgy 12-14 kg körül van, de attól még lehet makkegészséges gyereked, ha többet hízol az "elvártnál". És ugyanúgy le is adhatod.:) Boldog babavárást.:)
2014. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!Az első terhességemnél 15 kg-ot híztam 40 hét alatt.Soknak találtam,mert nagyon nehezen ment le, még 2 év múlva is volt rajtam +4 kg.Most várom a másodikat,12. hétig 2 kg-ot híztam,rám is szólt a védőnő,hogy kicsit lassítsak,mert ez sok.Onnantól kezdve végig (most vagyok lassan a 38. hétben) egészségesebben éltem,étkeztem,normális kajákat ettem,nagyon odafigyeltem,minden nap sétáltam,kivéve az utóbbi pár hetet,plusz itt van a majdnem 3 éves örökmozgó fiam,de majdnem hiába tettem ezt,mert megint majdnem +13 kg-nál tartok.Még kb. 1-1,5 hetem van hátra,és az elmúlt fél-egy hónapban nagyon gyorsan nőtt a súlyom,mindegy,mennyire vigyáztam,"utolértem magam".Már hetente majdnem +1 kg-ot hízok,és nem vizesedek,a doki is mondta,hogy teljesen kitölti a baba a hasamat,semmi felesleg nincs ott sem,ami kidudorodik,az mind gyerek,nem háj :)

Szintén 62-ről indultam,de nem volt bajom se hányingerrel,se étvággyal.

Szóval a saját példámat nézve,nem lehet megállapítani,ki mennyit fog hízni.

:(

2014. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!