Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Placenta praevia partialis...

Placenta praevia partialis volt valakinek? Mi is ez valojában?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Placenta praevia = elölfekvő méhlepény

Típusai (a belső méhszájhoz viszonyított helyzete alapján):

- placenta praevia totalis/centralis: a belső méhszáj területét teljes egészében lepényszövet fedi

- placenta praevia partialis: a lepény a belső méhszájat csak részben fedi

- placenta praevia marginalis: a lepény széle eléri a belső méhszáj szélét

- mélyen tapadó lepény: a placenta megközelíti a belső méhszájat, de annak szélét nem éri el

2014. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszonom. és melyik esetben van rá esély hogy elmozdul onnan a 30 hétig?
2014. febr. 17. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik esetben van rá esély, legtöbbször el is mozdul. Az, hogy partialis, már most azt jelenti, hogy nincs rajta teljesen, tehát gyakorlatilag kizárt, hogy nem mozdul fentebb.
2014. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvosom hogy a 28. hétig várható hogy elmozdul. Nekem teljesen fedte a méhszájat, de már csak közel van hozzá, nem is érinti.
2014. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! hányadik hétben fedte teljesen és most hányadikban vagy? nem volt vérzésed? az orvosom azt mondta elofordulhat.
2014. febr. 18. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
18. héten még fedte teljesen, véreztem is de szerencsére nem fogtak bent a kórházban csak feküdnöm kellett (és azóta elég sok magnéziumot szedek), 25 hetesen már nem is érintette csak nagyon közel volt (pár mm). A doki szerint még azzal sem engednek szülni, hanem császár, de azóta is javulhatott a helyzet.
2014. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 18. heti UH-n még teljesen fedte a méhszájat, nagyon sokat fájt is a hasam és görcsölgettem. A 20. heti UH-n már 3cm-re volt a méhszájtól és kb a 22. héttől megszűntek a pocakfájások is :) nyugi el fog onnan menni!
2014. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!