Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukros kismamik! 160 CH...

Cukros kismamik! 160 CH diétán vagyok 4 hete, de többször megy 7 fölé a cukrom. Ha nem javul,2 héten belül inzulinos leszek. Ti miket esztek, és mi az amit egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Tejterméket mit lehet enni, és mikor? Diabetikus édességet esztek? Én mindent számolok és betartok, de mégis ez van...

Köszönöm 25 hetes km


2009. dec. 7. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én már megszültem, de cukros voltam. Tejet egyáltalán ne igyál csak este és akkor is max 2-3 dl-t. Kerüld a tejfölt is amennyire lehet. A legkritikusabb a reggel, akkor hamar megugrik a cukor, akkor i sha szinte semmit nem eszel. Én reggelire 1-2 hamlettet ettem, a korpáskifli, zsömle is felvitte, így azokat inkább már tízóraira. Diabet édességet csak nagyon ritkán ettem. Ha mindent betartasz és ez mégsem elég, nem benned van a hiba! Akkor sem történik semmi ha inzulinos leszel. Neked kicsit macerás lesz, de a babád egészsége megéri...és nyugodj meg, a szülés után már nem lesz gond. Ja és én ha ideges voltam, vagy izgultam, akkor evés nélkül is nagyon magas volt a cukrom...tehát fő a nyugi és ne csak arra figyelj , h kevés legyen a CH, hanem h lassan felszívódó legyen. Nem ugyanaz, ha megeszel egy fél zsömlét, mintha két hamletett, mert a zsömle hopp már meg is nyomta, a hamlett meg szép lassan szívódik. Sajtot , túrót sokat ehetsz, de a folyékony tejtermékeket hanyagold.
2009. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
szia.mozogsz valamit rendszeresen?nekem is 7 volt a cukrom kb 6hét alatt a rendszeres napi 20perc sétától rendbe jött.a cukor ellenszere a rendszeres mozgás.tehát mindennap ugyanannyi.annyira jó lett hogy éh gyomorral és evés után is ugyanannyi volt.elötte meg evés után csökkent csak.mondanám hogy szénhidrátok helyett rengeteg gyümölcsöt ettem de az én esetem nem volt olyan vészes és a gyümölcscukor is számit.kérdezz háziorvost dietetikust.
2009. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld lejjebb venni 140 CHra-, lehet segít.

ÉDességet semmit ne egyél, diabetikust sem.

Inni is csak vizet, vagy teát(édesítés nélkül) igyál.

Tejterméket jobb, ha kerülöd teljesen, minden fajta tejterméket.

Ne egyél semmiképp mézet, banánt, csokit, édességet.

Ne egyél tésztát, rizst, krumplit, csak zöldséget, párolva, nyersen, salátának, vagy főzeléknek.

VEgyél szeletelt kenyeret és max 2 szeletet egyél meg egy nap, segít számolni és betartani.

Sajna ha így is 7 felett van, kell az inzulin.

2009. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!