Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek csináltak most az...

Kinek csináltak most az elmúlt egy hétben toxoplasma vizsgálatot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam hogy a toxoplasma vizsgálat ingyenes, van beutalóm is, ma viszont a Margit kórházban azt mondta egy dühödt nővér, hogy ezért fizetni kell 6000 ft-on felüli összeget.

Igaz ez? Csak olyanok válaszát várom, akik eüben dolgoznak és biztosak a válaszban, vagy voltak az elmúlt egy hétben így még helytálló lehet a tapasztalatuk.


2009. dec. 7. 16:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A kismamáknál úgymond életbevágó, miért kellen fizetni akkor? Én már 1-en voltam, jövőhéten megyek a 2-ra. Nekem negatív lett, ezért kell megnézni időnként.

31 hetes

2009. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Most beleolvastam, amit az előbb belinkeltem, tök sok válasz van benne, amiket itt már többen kérdeztek.
2009. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat, akkor nagyon bízom, hogy az Sztk-ban holnap ingyen megcsinálják.


Ami be lett linkelve url a terhesgondozásról, azt pedig kinyomtatom, és az orruk alá dugom, ha valamit okoskodnak.


Szerintem ma reggel csak direkt szemétkedett az a nővér, aki azt mondta hogy pénzbe kerül.


Köszönöm mindenkinek a gyors és segítőkész válaszokat. :)

2009. dec. 7. 17:38
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én zalaegerszegi vagyok, egészségügyben dolgozom, most vagyok 24 hetes, holnapután megyek vérvételre és fizetnem kell a toxoplasmaért 5000 ft-ot. A 12. heti vérvételnél is megcsináltattam és akkor is fizetnem kellett érte. Mivel fogékony vagyok rá, igy ismételgetni kell. Ezek szerint akkor ez nagyon nem egységes... Azért durva, sok helyen ingyenes és meg a terhességem alatt 15 000 ft-ot fizetek ki érte.
2009. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
16:21-re válasz, nekem is a SOTE II-n csinálták, de ingyen. :( Nem értem, hogy van az, hogy van ahol fizető, van ahol nem?
2009. dec. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16: 21-es vagyok. Hát ezt én sem értem. Azért ez durva. Van ahol fizetős van ahol nem. Ez mitől függ?? Nekem a nőgyógyász adta a beutalót. Az SZTK (19ker) elküldött, ők nem csinálnak, a háziorvos is közölte ők már nem foglalkoznak vérvétellel. Ezért mentem a SOTE-IIre ott fogok szülni. Ott pedig elkérték a 7000 FT-ot.

Nem értem.

2009. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nekem a III. kerületben a háziorvosom megírta a beutalót a toxoplasma vizsgálatra a "címzett" az ÁNTSZ Laboratórium Kft.

A Szent Margit kórházban 6000 valamennyi forintot akartak elkérni érte.

A Vörösvári úti rendelőintézetben pedig egyszerűen közölték ma hogy nem csinálják meg, nem foglalkoznak vele még pénzért sem.


FElhívtam az ÁNTSZ Lab. Kft-t és ott beszéltem egy nővel azt mondta, hogy menjek el a 4. kerület Megyeri utcába és ott leveszik a vért és megcsinálják a vizsgálatot, mert terhesség esetén ez ingyenes és kötelesek megcsinálni, főképp ha van beutaló is.


Na ezeket sikerült kiderítenem.

2009. dec. 8. 09:40
 19/20 A kérdező kommentje:
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy a toxoplasma vizsgálathoz éhgyomorra kell hogy vegyék le a vért, vagy mehet napközben is?
2009. dec. 8. 09:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Az jutott még az eszembe, hogy mostanában már ráírják, hogy melyik labortól kéri a doki a vizsgálatot. Lehet, hogy ha nem oda megy az ember, akkor fizetős, ezt bírom még elképzelni.

Általában csak de. van vérvétel, az a biztos, ha éhgyomorral mész, vagy mégegyszer telefonálj rájuk. Én amikor eddig mentem, mindig volt más labor is kérve, így mindig éhgyomorral mentem.

2009. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!