Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Strandolhatok,10hetesen...

Strandolhatok,10hetesen megyek nyaralni? A doki szerint minden rendbe van a picúrommal.

Figyelt kérdés
tíz hetesen megyek nyaralni Zalakarosra,az a kérdésem hogy strandolhatok-e?Nyilván a termál vízbe nem mennék.A másik kérdésem hogy gőzkabinba mehetek(évente 2szer-3szor szoktam használni),szaunázni nem akarok mert ott nagyon felforrósodom?
2008. júl. 19. 10:41
 1/8 A kérdező kommentje:
és ha esetleg valami fertőzést össze szed az ember,ilyen korai terhességnél ír fel a doki hüvely kúpot?Vagy csak a 12 hét után írnak fel,mivel a babának még ártana?
2008. júl. 19. 10:46
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kihagyhatnád a strandolást, mert nagy a fertőzés veszélye és a babód még igen sérülékeny, ezáltal a vetélés kockázata is nagyobb. Vigyázz magatokra. Most ő a legfontosabb. Majd jövőre strandolhatsz. Szerintem kibírod:D Ja és a gőzkabin sem ajánlott, bár ez csak az én véleményem. 31hetes kismama
2008. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyeterték az első válaszolóval. Szerintem sem éri meg kockáztatni. Sajnos főleg a mesterséges vizekben rengeteg mindent össze lehet szedni, és az első 3 hónapban nagyon veszélyes lehet egy esetleges fertőzés. Én is voltam strandon, de nem fürödtem, csak napozgattam, zuhannyal frissítettem magam, majd jövőre bepótolom, akkor már a babával. 21 hetes pocakos.
2008. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szió! Én is 10 hetesen voltam Zalakaroson a Hotel Karos Spa-ban, szép tiszta volt, de én nem mertem fürdeni, sem más szolgáltatást igénybevenni. Volt nagyon sok pocakos, aki már előrehaladottabb várandós volt, ők már bementek a vízbe. Sajnos a fertőzés komoly következményekkel is járhat itt az elején, így nem érdemes kockáztatni szerintem. Én is a Pocaklakómra gondoltam! Szép babavárást, jó nyaralást neked! 16 hetes pocakos
2008. júl. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Balatonon voltam, de nem mertem bemenni én sem a vízbe, bár nagyon szerettem volna. A dokimat kérdeztem, bemehetek-e, először húzta a száját, aztán azt mondta, hogy a felfázásra nagyon figyeljek, cseréljem a fürdőruhámat mindig szárazra. Te tudod, de én 10 hetesen nem mernék kockáztatni egy fertőzést vagy felfázást. Sok boldogságot: 18 hetes kismama
2008. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Szerintem nyugodtan fürödhetsz és jól érezheted magad kismamaként is. Az úszást kimondottan ajánlják a kismamáknak és ez a fajta mozgás víz nélkül ugye nehezen menne. Terhességem első és második harmadában rendszeresen jártam szaunázni és nem féltem bemenni a termál medencébe sem. Persze nem töltöttem el órahosszákat sem a szaunában sem a melegvizes medencében. Körülbelül 15 hetes voltam, amikor megmásztam egy több kilóméteres hegyi túrát. 26 hetesen pedig órákat tötöttem az Égei-tengerben, ahol bátran mertem leskelődni a halak és egyéb tendegi élőlények után egy úszószemüvegben. A babám és én is köszönjük szépen jól érezzük magunkat és szépen fejlődünk.:) Felesleges mindentől félni a terhesség nem betegség, csak egy más állapot, amit szerintem igazán kellemessé lehet tenni, ha nem parázzuk agyon magunkat. Boldog babavárást! 27 hetes kismama.

2008. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan strandolj, főleg ha a dokid is hozzájárul. És igen, én is millió helyen olvastam h a kismamáknak, ha minden rendben akkor javasolt az úszás. Ha vérnyomásod is ok, akkor a gőzkabin sem fog megterhelni, de erről jobb volna a dokit megkérdezni.
2008. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 19. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!