Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki alacsony progeszteron szinttel lett terhes? Mit kapott rá?

Figyelt kérdés

Mikor derült ki,hogy alacsony a progeszteron szint?Mi most szeretnénk babát,lehet ez a gond nálam,hogy mindíg megjön a mensim.Szerintem nem tud megtapadni a baba,és talán azért van mert lehet alacsony a progeszteron szintem:(Még nem tudom,hogy ez lehet a probléma,mert nem volt még vérvételem erre a célra.

Viszont kb:2 napja volt ovum,és ha esetleg még nem késő ebben a cilusban,akkor elmennék a dokihoz,hogy vizsgáljon ki.Tudom,hogy a ciklus 3-ik és 21-ik napján nézik meg ahormon szintet,de ha a 21-ik napon megnézik az nem elég ahhoz,hogy a doki esetleg tudjon segíteni?

Már nagyon rég óta szeretnénk babát,de valamiért nem akar jönni,és most erre tudok gondolni,hogy talán ez lehet a probléma háttere amiért minden hónapban megjön:(

Tehát alacsony progeszteron szinttel is lehet teherbe esni?

Kérelek válaszoljatok.

Köszönöm szépen!


2009. dec. 6. 15:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekünk is ugy volt hogy először a páromat vizsgálaták, mivel addig téged nem tömnek gyógyszerekkel, amig lehet hogy nem is nálad van a hiba. De én attól már elkezdtem szedni a barátcserjét, nem vártam meg a hosszadalmas vizsgálatokat. Sokat utána olvastam (akár itt is beirhatod a keresőbe), és csak jót olvastam róla. Szóval, szerintem, ne késlekedj, a köv. ciklus 1. napjától már szedjed! Hidd el ártani nem árt, és ha progeszteronhiányod van valóban, akkor meg segithet is.
2009. dec. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Épp most lógok a neten,hogy mi a különbség a PreMens vagy barátcserje?

Premens=barátcserjekivonat?

Még nemvagyok vele tisztában:(

Ha most holnap vennék,azzal ártanék,ha esetleg terhes lennék--még csak az 5-ik dpo-n vagyok.

Válaszoljatok lécci!

2009. dec. 8. 18:32
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor ha van esély rá hogy terhes vagy esetleg, akkor most kéne csak igazán a barátcserje, mivel ha alacsony a progeszteronod akkor a baba nem tapad meg, mert a sárgatesthormon kevés. Ha még most elkezded ártani nem ártasz az tuti, viszont ha elmarad a mensi, és pozitiv lesz a teszt, azonnal térj át az Utrogestan hüvelykapszulára.
2009. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Holnap megyek nődokihoz,remélem nem lesz késő.Még csak most vagyok a luteáls fázisom felénél,remélem ad a doki valami jó tanácsot.Vagy esetleg Duphastont ilyenkor nem írna ki?Kötelező ahhoz vérvizsgálat?
2009. dec. 9. 11:14
 15/22 anonim ***** válasza:
Én a helyedben még nem szedném a Duphastont, mert ha meg mégsem vagy terhes, akkor nem jön meg tőle a menstruáció, összezavar csak mindent. Azt csak akkor ha már biztos hogy terhes vagy. Kérdezd meg azért a dokidat, de én attól függetlenül, hogy ő mit mond a helyedben elkezdeném a barátcserjét. A dokik lehet hogy nem hisznek az ilyen gyógynövényes dolgokban, de nekem csak ez vált be.....
2009. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ma voltam nődokinál,aki a vérzésre annyit állapított meg,hogy leesett a hormonszintem,és azonnal felírt napi 2*1 duphastont amit 10 napig kell szednem.De ha +lesz ateszt,vissza kell mennem,mert ír mást.

Ez a bogyó hormon tartamú,és segíti a beágyazódást,vagyis a baba megtapadást.Azért véreztem,mert a leesett hormonszint miatt levált egy pici méhnyálkahártya.

A hőm 3 napja 37.De én erre nem adok.

Majd kiderül....

De azért már nyugodtabb vagyok:)

2009. dec. 10. 10:23
 17/22 anonim ***** válasza:
Ird meg majd légyszi az eredményt, ha pozitiv lesz a teszt. Kiváncsi vagyok. Drukkolok!!
2009. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Csütörtökre terveztem,hogy teztelek,ha addig nem jön meg.

Köszi az érdeklődést,kedves Tőled!

2009. dec. 13. 20:39
 19/22 anonim ***** válasza:

Szija!

Elég régi a kérdés, de érdeklődnék, hogy sikerült azóta a baba?

Nekem is sajnos alacsony a progeszteron szintem, és nekem ez az első barátcserjés hónapom.

Te is szedted végül a cserjét?

2011. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon kedves Vagy!:)

Most 4-én lesz 3 hónapos a kislányom:Natasa Dominika:)

A gond az volt,hogy nagyon rágörcsölünk a babára.De A Duphaston sokat segített a progiszintemre.

Sok sikert,és kívánom,hogy mielőbb babázhass te is!!!!

Julcsi

2011. febr. 1. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!