Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki alacsony progeszteron szinttel lett terhes? Mit kapott rá?

Figyelt kérdés

Mikor derült ki,hogy alacsony a progeszteron szint?Mi most szeretnénk babát,lehet ez a gond nálam,hogy mindíg megjön a mensim.Szerintem nem tud megtapadni a baba,és talán azért van mert lehet alacsony a progeszteron szintem:(Még nem tudom,hogy ez lehet a probléma,mert nem volt még vérvételem erre a célra.

Viszont kb:2 napja volt ovum,és ha esetleg még nem késő ebben a cilusban,akkor elmennék a dokihoz,hogy vizsgáljon ki.Tudom,hogy a ciklus 3-ik és 21-ik napján nézik meg ahormon szintet,de ha a 21-ik napon megnézik az nem elég ahhoz,hogy a doki esetleg tudjon segíteni?

Már nagyon rég óta szeretnénk babát,de valamiért nem akar jönni,és most erre tudok gondolni,hogy talán ez lehet a probléma háttere amiért minden hónapban megjön:(

Tehát alacsony progeszteron szinttel is lehet teherbe esni?

Kérelek válaszoljatok.

Köszönöm szépen!


2009. dec. 6. 15:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok az, aki írogat neked ezzel kapcsolatban. A teherbeesés témakörben már válaszoltam neked. Nézdd meg. Teherbe lehet esni alacsony progi szinttel is,de nem biztos,h megmarad a baba. Fontos rá a gyógyszer!

19+6 hetes km

2009. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mi lombikosok vagyunk.Én az első 12 hétben UTROGESTANT szedtem,ami progesteron hormon.Szerintem ettől,hogy alacsony eza szinted,ettől még teherbe lehet esni,ennek a hormonnak a terhesség első 12 hetében van jelentőssége,mert a babák ebből a hormonból táplálkoznak.
2009. dec. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Mi 4 évig próbálkoztunk.Alacsony a progi szintem.Bromot szedtem 1 évig.Az se segítet igazán.Aztán július végén utolsó próbálkozáskét elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát.És már 13 hetes terhes vagyok.!!!Most hagyom abba az utrogestant.
2009. dec. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
duphastont!
2009. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hosszas próbálkozás után (alacsony volt a progeszteron szintem) elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát. Ez segitett!!! Az első doboz beszedése után már nem jött meg a mensesem! Most már 27 hetes vagyok! Amint viszont megtudod hogy terhes vagy, válts át barátcserjéről Utrogestanra a 12. hétig!

2009. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok:)

Azt,hogy kiderüljön mi is a probléma,azt hormonvizsgálattal kell megállapítani.Azt sajnos nem írtátok meg--ami számomra NAGYON fontos lenne--ha most kiderülne mégis ez a gond,akkor ha holnap elmennék a dokihoz,és csináltat egy vérvételt,akkor nem késő még ebben a ciklusban a kezelése?Lekéstem már róla?Vagy meg kell várni a köv.ciklust?

2009. dec. 6. 19:37
 7/22 anonim ***** válasza:
Arefam, azt mondta a dokim jobb mint a duphaston, amugy a ennek nem tervezett baba volt, hatrahajlo mehem miatt azt mondtak nehezen fogok teherbe esni, ezt szedtem pecsetelo verzes miatt, es kovetkezo honapban varandos lettem:) most vagy 5 honapos terhes:)amugy erdelyi kismama vagyok.Sok szerencset!
2009. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Progeszteron szint mérése miatt vérvételt csináltatni csak a 21. napon érdemes, mert csak akkor kapsz valós eredményt. De a barátcserjét már mától elkezdheted szedni, ártani nem árt, hiszen gyógynövény....semmi bajod nem lesz tőle. Én is magamtól szedtem, az orvos nem tudott róla. Már annyi mindent kipróbáltam, és már ugy voltam vele hogy ha ártani nem árt, akkor hátha jó lesz. A helyedben még ma vennék.
2009. dec. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Hát ma elmentem a dokihoz,hogy esetleg csinál-e egy vizsgálatot mert ma vagyok a 20-ik cn-on.Gondoltam holnap megcsináljuk...

Erre közli,hgy nem nálam kell kezdeni a vizsgálatokat,hanem a páromnál.

MOST NEM ÉRTEM:(

Mindíg az első vizsgálatokat a férfinél kell kezdeni?Hogy is van ez?

2009. dec. 7. 09:02
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy kéne,hogy míg téged vizsgálnak,közbe őt is kivizsgálnák.Nekünk így volt. 2. vagyok.
2009. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!