Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valahova be kell jelentenem,...

Valahova be kell jelentenem, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen persze:-) A védőnőhöz is ma megyek. Gondolok itt a tb-re, biztosításokra, egyebekre. Abszolút nem vagyok jártas ilyen téren:-(
2007. okt. 10. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
hát ha még egyenlore szeretnél dolgozni akkor máshova nem, csak ha már felszeretnél mondani vagyis anyaságira menni vagyha esetleg veszélyeztetett terhes lennél, amugy normál korulmenyek kozott máshova nem!
2007. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő is gondolom , válaszolt a feltett kérdéseidre. Ő nem csak a babavárással kapcsolatos "testi-lelki" kérdésekre kell, hogy válaszoljon. A védőnő adja a VÁRANDÓS ANYÁK gondozási könyvét is, amivel majd menned kell a későbbi vizsgálatokra (nőgyógyász, belgyógyász, fogászat, laboratórium... és a védőnőhöz is.)Tulajdonképp azzal igazolod a terhességed az egészségügyi ellátásban. A betöltött 36. héttől mehetsz terhességi gyermekágyi segélyre, ha addig dolgozol. Ahhoz a nőgyógyászod ad majd igazolást, ha kérsz, és a munkahelyed intézi az oep-nél. Ha táppénzen akarsz lenni a terhességed alatt, a nőgyógyász tehet rá javaslatot, és a házi orvosod az alapján ír ki. De azt rendszeresen hosszabbítgatni kell végig. Ha kórházban szülsz, a szülés után amikor hazamentek kapsz majd papírokat és ha majd meglesz a születési anyakönyvi kivonat, amivel aztán az államkincstárnál, illetve ha a munkahelyed tb-kifizetőhely ott igényelhetsz majd támogatásokat. Sok minden jár, de semmi sem automatikusan. Mindent igényelni kell. Addig meg csak akkor jelented be a munkahelyeden is, ha szeretnéd. Nekem például titkolnom kellett egy ideig, különben nem hosszabították volna meg a szerződésem...
2007. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!