Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kell valahova jelentenem,...

Be kell valahova jelentenem, ha a lakásomon korrepetálok két diákot? Mi történhet, ha nem jelentem be?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH megbuntethet, de szerintem nem jellemzo. Elvileg szamlat kene adnod rola es adozni utana, ki kellene valtani valami vallalkozoi igazolvany felet hivatalosan.
2009. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud róla az APEH, vagy nem tudatják velük, vagy ha "ingyen" csinálod, akkor semmi gond.
2009. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Nehogy bejelentsd. Nem húz le elég bőrt rólad az Apeh így is?
2009. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul az ismerősöm gyerekei, dehogy jelentem be!

Köszi a válaszokat!

2009. jún. 11. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá vállalkozói igazolvány, úgynevezett adószámos magánszemélyként is végezheted ezt a tevékenységet, ami azt jelenti, hogy nem kell járulékokat fizetned magad után, mint vállalkozóként kéne és csak az ezzel a tevékenységgel megszerzett jövedelmed kell leadózni a személyi jövedelemadó bevallásban. Nyilván akkor, ha ezt rendszeresen végzed. Ha nem jelented be és ez kiderül, rád tudják bizonyítani akkor százezres nagyságrendű büntetést kaphatsz. Ha ez eseti jellegű, tehát nem másodállásban végzed, csak most ennek a két gyerkőcnek akkor ne kérj adószámot, de ha ezt huzamosabb ideig akarod végezni és "idegeneket" is akarsz oktatni, akkor mindenképpen be kellene jelenteni. A fiúkat és szüleiket meg ki kell oktatni, ha kérdezik akkor ingyen, szívességből korrepetálod őket.
2009. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Semmi. Ne jelentsd be.
2010. szept. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!