Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó, ha így takarítottam a...

Jó, ha így takarítottam a fürdőszobát?

Figyelt kérdés

A fürdőszobát takarítottam, a zuhanytálcát és a mosdót cif spary-al, a Wc-t domstossal, de mindezt úgy, hogy rajtam volt egy sűrű szövésű maszk. Utána szellőztettem.

Sajna a férjem nem mindig tud segíteni, ezért rá vagyok kényszerülve. Ugye ezzel még nem okoztam kárt? 14 hetes kismama.


2009. dec. 5. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne hiszem, h. ártottál. De azért próbáld elkerülni a vegyszereket, amit csak lehet. Miközben használod, szellőztess. Én vízkő oldásra csempe, csaptelep már ecetet használok.
2009. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi kárt nem okoztál sem magadnak sem a kicsidnek. Viszont ajánlok neked egy oldalt ahol tökéletesen biztonságos tisztító és mosószereket vásárolhatsz, mely nemcsak veled kíméletes, de a ruháiddal és a fürdőszobáddal és a környezeteddel szemben is.

Én is használom. A Lemon Pur a fördőszobák álma, mindent tökéletesen tisztít, legyen az vízkő, kosz, rozsda..stb.

[link]

2009. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem tettél kárt.Én is maszkban használtam a vegyszereket, és teljesen egészséges a gyerkőc.
2009. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló kérdésem,és ezeket válaszolták:

Árthattam a babának? Tegnap vízkőoldó szer gőzt lélegeztem be!

Tegnap már nem bírtam tovább elviselni a zuhanykabinunk látványát és neki álltam lesikálni.

A szám és az orrom elé tettem egy összehajtogatott törülközőt és úgy spricceltem a vízkőoldót.

Természetesen nyitott ablaknál csináltam,máshogy nem is lehetett volna elviselni azt a szagot.Szerintetek lehet ebből valami baja a babámnak?

12 hetes leszek holnap.

Köszi ha válaszoltok,és nem lecseszést kérek,azt már megkaptam tegnap a férjemtől.

A kérdés kiírásának időpontja: 08-31 08:48

Privát e-mail a kérdés kiírójának


A válaszok

Semmi baja nem lesz.Máskor inkább használj ecetet vízkőoldásra.



Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 08:52

Igen, sajnos sokat árthattál most neki, a vízkőoldószer nem csak a tüdőig hatol le sajnos hanem kiválasztódik minden szervben, így a méhben is, ezért van rosszul az ember tőle teljes testében :( és a helyedben elmennék orvoshoz méghozzá sürgősen mert még szövődménye is lehet :(


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 26%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 08:52

Ne aggódj! Az én férjem is hasonlóképpen szokott reagálni, de sajnos igazuk van. Még nem terhesen is okozhatnak allergiát, torokfájást stb.... a belélegzett vegyszerek. Anyum arca egyszer duplájára dagadt a hidegzsíroldótól. Sajnos én sem tudom megállni, hogy ne takarítgassak, bár a férjem tüsténkedik, de nem szeretném, ha ő csinálna mindent, csak amit feltétlenül muszály.

Szerintem, ha a szád előtt volt törölköző és nyitott ablaknál csináltad, akkor nem lesz baj, de ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor csak akkor takarítassz erős vegyszerekkel, ha már nagyon muszáj (egyébként a vízkőoldást hígított ecettel csináld, az is büdös, de nem annyira kártékony, mint a vízkőoldó- egyébként gyönyörűen leszedi a vízkövet!!) vegyél a gyógyszertárban egy csomag maszkot (az a babánál is jó lesz, ha beteg leszel Te vagy a férjed és a babát nem akarjátok megfertőzni) illetve egy adag gumikesztyűt. Én legalább is így szoktam, azóta kevesebb szidást kapok.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 08:56

Privát e-mail a válasz írójának

A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Már próbáltam az ecetet töményen,hígítva,semmit nem ér.

Próbáltam mindenféle illatosított márkás szert,drága pénzért,semmi hatás.Ez vált be eddig,

(hip-tom háztartási vízkőoldó 295 ft)

de töményen és sokat kell spriccelni,állni hagyni,stb.

Mindegy,ezentúl nem csinálom,aztán ha nem látunk már ki a kabinból,lecseréljük:):):)

Vagy felfalazzuk,és függöny lesz rajta,a csempét könnyebb tisztán tartani!!!


A komment megírásának időpontja: 08-31 09:10

De orvoshoz MINDENKÉPPEN menjél el hidd el nem hasraütésből beszélek, simán árthattál vele a babának ez nem játék, az nem elég ha megelőzöd mostmár ezt, mert most megtörént a dolog és kiválasztódik a méhbe, súlyos következményei lehetnek, menj el orvoshoz mindenképpen!


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 09:50

Szia!

Én is 12 hetes vagyok, de én Domestos Zerot használok, nem csak a WC-ben. Nekem a kád környéke vízkövesedik nagyon, és régóta ezt használom rá. Nincs kellemetlen gőze, 3 féle illatban kapható, és nekem nagyon bejött. A WC-ről is simán leszedte a vízkövet, kb. 1/2 órát kell rajta hagyni, utána leöblíteni. A kád környékét és a mosdócsaptelepeket is ezzel szoktam csinálni. Itt is érvényes a fél óra állás, utána le kell zuhanyoztatni és kész.

Egyébként én vastag gumikesztyűt használok, nekem az Ikeában kapható jött be, mert az kényelmes viselet, nem olyan maszkszerű, mint egyes gumikesztyűk.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 15:01

Privát e-mail a válasz írójának

Na akkor most figyeljetek! A legjobb, leghatékonyabb, legkörnyezetkímélőbb, legolcsóbb vízkőoldó az étkezési citromsav! Nedves felületre rászórod, hagyod egy kicsit hatni, és utána ledörzsölöd. Semmitől nem lesz tisztább, fehérebb a fürdőszobád!


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-31 18:42

2009. dec. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én gumikesztyűben takarítok és csak ciff folyékony súrolószerrel.

szerintem jó ahogy csinálod, de a bőröd ne érintkezzen a vegyszerrel! :)

T:)

2009. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!