Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ilyenkor a teendő? Vannak...

Mi ilyenkor a teendő? Vannak tini kismamák itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 vagyok, 2 hónap múlva töltöm a 18. évemet, és kiderült, hogy terhes vagyok. Mielőtt bárki leszólna, védekeztünk óvszerrel, és nem szakadt ki, nem tudjuk hogy történt, de a picit én egy kis csodaként fogom fel, és eszem ágában sincs elvetetni! Ha már a pocakomba van, biztos megszülöm, és felnevelem. A probléma az, hogy nem tudom, hogy mondjam el a szüleimnek, mivel a kapcsolatunkat közel se lehet jónak mondani, ezért úgy gondoltuk a párommal, hogy miután nagykorú leszek, odaköltözöm, Ő mindenben támogat,szeretné a kicsit. Az érettségit megfogom tudni csinálni? Úgy értem, hogy az iskola engedni fogja, hogy terhesen megcsináljam? Valamilyen pénzt fogok kapni a pici után, mehetek majd gyereknőgyógyászhoz, vagy majd felnőtthöz? Ne haragudjatok a hosszú történetért, de nem tudom ezeket megbeszélni Édesanyámmal, mivel, mint írtam nem vagyunk jóba, és tudom, hogy vannak itt kedves emberek, akik nem csak leszólnak, hogy 18 évesen fogok szülni. Az ilyenek kérem ne is írjanak, mert elég érett vagyok egy gyerekhez, és tudom mit akarok, csak segítség kell hozzá! Ha esetleg vannak más tinédzser korú kismamák, írjanak ők is nekem! =)

#terhesség #17 éves #tini kismama
2014. jan. 24. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Legegyszerűbb ha szombat reggel amikor anyukád nem rohan munkába leültök vele és megbeszélni, elmondva mi a tervetek is.

Gyes plusz családi fog járni ami 25 ezer meg 13 ezer.

Suli szerintem engedi, nekem is volt kismama osztálytársam nem hiszem hogy bármit is kell ahhoz intézni.

2014. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az előző írta, gyes+családi, összesen nincs 40.000.-, de lesz még szülés után egy egyszeri anyasági támogatás 65.000.- körül, amihez az kell, hogy 4x megjelenj terhesgondozáson. Az érettségit ugyanúgy befejezheted, nem kell hozzá semmi extra. Érdemes használtan babacuccokat keresni a vaterán, teszveszen, sokat tudtok spórolni, és a védőnő is segít, ha szólsz neki, hogy rászorultok, sok mindent lát-hall, tudja, hol kell kopogtatni segítségért. Ha megszületett a baba és megpihentél, javaslom, hogy tanulj tovább (én is tanulok baba mellett levelezőn, bár én nem tiniként szültem, de most jutottam el az életemben oda, hogy tanulhatok). A párod jó, ha támogat, most szükséged is lesz rá, de a családotokat akkor viheted előre, ha te magad is többre törekszel egy érettséginél. Mire óvodás lesz, akár egy Bsc diplomád is meglehet, ami azért nagyon más, mint egy érettségi! Ráadásul a felvételin plusz pont a gyeses állapot. A nagymamákkal érdemes jóban maradni, sokat tudnak segíteni, és előbb-utóbb megszokják a gondolatot, hogy unokájuk lesz, legkésőbb, amikor kézbeveszik :) A nőgyógyászról nem tudok nyilatkozni, de az én logikám szerint felnőtthöz kell menned, ők vezetnek le szülést, gyereknőgyógyász nemigen. De hidd el, tök mindegy :) orvos-orvos :) nem bánt egyik sem. A korod miatt megszólhatnak, de azt tojd le, ha így döntöttél, hogy megtartod, akkor megtartod, másnak nincs köze hozzá. Sok boldogságot!
2014. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb, ha megbeszélnéd a szüleiddel, hiszen (gondolom, nem derült ki pontosan) velük laksz, tudniuk kell!

Pl. így: Anyu és apu, unokátok lesz...ennyi! A reakciójuk biztos nem fog tetszeni, de meg is értem őket! Ehhez is felnőttnek kell lenni, nem csak a szexhez!

Valamit elrontottatok, mert én világéletemben gumit használtam és csak akkor lettem terhes, amikor akartam! De ez nem lényeges!


Viszont miből fogod felnevelni a babát? A párod dolgozik, ő mennyi idős? Mióta vagytok együtt? Vajon ki fog állni mellettetek, nem fogja-e meggondolni magát a baba születése után? Ezek fontos kérdések!


A gyes+családi és az egyszeri anyasági lópikula! Abból nem fogok megélni! Persze mehettek az önkormányzathoz segélyért majd, talán kaptok is.... de nem lennék a helyetekben az biztos!

2014. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Szia én 17 évesen szültem, ha gondolod írj privátot!
2014. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
szia en 18vagyok. 9hos a lanyom. ha gondolod privatba beszelgethetnenk:)
2014. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Én sem voltam még 18 amikor kiderült,hogy babát várok.Eszünk ágában nem volt,hogy elvetessük, a párom már akkor 24 éves volt,dolgozott,volt félretett pénze,komoly terveink voltak már a baba előtt is. Leültünk a szülők elé,és elmondtuk hogy nagyszülők lesznek,nem volt tervbe a pici,de megtartjuk. Én befejeztem a sulit,már vizsgázni pocakkal tolattam be,semmi akadálya nem volt,sikeresen levizsgáztunk a lányommal. :) Tanulni gyes alatt is tudsz majd,ha persze lesz segítséged,és néha tud valaki vigyázni a babátokra.
2014. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez iskola függő is.Ismerek olyat,akit nappalin nem engedtek tovább,magán tanuló lett és úgy érettségizett.Gondolom neked mindegy hogyan,csak be tudd fejezni a sulit.Az igazgatóval kell beszélni erről.

Ne vessz össze nagyon a szüleiddel,mert kell a támogatásuk.Ha a kapcsolatod most jó is a pároddal,az bármikor megváltozhat,a szüleid sosem tűnnek el.Mérlegeljétek az anyagi helyzeteteket is,mert,amit te kapsz,abból kb. a havi pelenka ára jön ki.

Felnőtt nőgyógyászt kell keresned,nála szülhetsz csak.Nem kell feltétlenül fogadott orvosodnak lennie,mert az pénzbe kerül,de engem megnyugtatott,hogy állandó orvosom volt.

2014. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Szia. Pont ugyan annyi vagyok mint te. csak én áprilisban töltöm a 18-at és májusban szülök. Írj rám :)
2014. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


19 éves vagyok, 3 hónap múlva 20.

Érdekesen indult az egész helyzetem mert éppen külföldön volta amikor már sejtettem, hogy valami "nincs rendben"

Hazajöttem és csináltunk tesztet a párommal. Pozitív lett. Nem értettük, hogy hogyan lett mert mi is rendesen védekeztünk.

Először az anyai nagymamám tudta meg. Majd az apai nagymamámék. Amikor náluk voltam apa sejtette, hogy már valami van. (Mindenkinek karácsonykor akartuk elmondani egyébként). Mivel nagyi karácsony előtt egy hónappal elmondta apának, hogy terhes vagyok, apa az egész faluban elkezdte mondani mindenkinek annyira örült neki :) Tőle megtudta a nevelőapám tőle pedig anya. Egyedül anya nem örült, de már megbékélt a helyzettel. :)

Az anyósomék pedig egyszerűen kicsattantak az örömtől. Teljesen megértenek minket, hisz anyósom is 16 éves volt mikor terhes lett és 17 mikor szült. Az apósom azt mondta, hogy egy szép családot akarunk, mindenben segítenek, ha kell még egy házat építenek és nagyon nagyon gratulálnak nekünk, már alig várják a kicsit. :) Ettől én is mérhetetlenül boldog lettem :) Hisz nem számítottam ilyen nagy örömre :)

Szerinted próbáld anyukádat rávezetni a témára. Kérdezd meg, mit szólna ha terhes lennél. Nem tudom, hogy ő mire hogy reagál mennyire negatív vagy pozitív jellem, hirtelen haragú -e vagy sem, megértő-e vagy nem.

Egyébként az én anyukámmal sem jó a kapcsolatom, soha nem is volt jó. Nem beszéltünk meg sosem semmit és nem is tudtunk rendesen beszélgetni. Nem volt soha az az anya lánya kapcsolatunk...sajnos

Az iskola megengedi, hogy letedd az érettségit, volt egy kismama ismerősöm már a 6. hónapban volt mikor vizsgáztunk.

Már előtte a pénzt leírták, hogy fogsz kapni de keveset.


Ha szeretnél beszélgetni vagy tanácsot kérni, támogatásra van szükséged írj nyugodtan privátot!


18 hkm

2014. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
20 éves vagyok 4 hónapom van még a suliból ápolónő leszek májusba kezdődnek a vizsgák -.- és kövi hónapban tervezzük a babát, volt 2 hónapja egy missed ab műtétem :(( nagyon megviselt és úgy érzem akkor tudok túllépni rajta ha szülők egy szép egészséges kisbabót :) minden jót nektek és boldog babavárást :)
2014. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!