Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok. Ma megmondtam...

12 hetes vagyok. Ma megmondtam a fonokomnek. Azt kerdezte, meddig akarok majd dolgozni. Mit mondjak?

Figyelt kérdés
Egy szallodaban vagyok takaritono. Szules utan 4-6 hetig maradhatok majd otthon, de ez nem gond, mert anyosom nyugdijas es tud vigyazni a babara. Es egy eves kortol meg mehet bolcsodebe. De szules elott mikortol ajanlott otthon maradni, ha fizikai munkat vegzek? A fonokom azt mondta, nem szeretne, ha nagyon sokat lennek otthon. Ha nincs semmi baj a terhesseggel, akkor a 9. honapban maradjak otthon vagy mar a 8-ban is?
2009. dec. 2. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyszereket sokat használsz?mert az nem lenne jó.Ha igen,én már most elmennék.
2009. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak munkakörök, amiket egy terhes nő, akárhanyadik hétben is jár, nem végezhet. Kérdezd meg a dokidat, ő tud majd biztosat mondani, de igen erős a gyanúm, hogy már most el fog tiltani a munkától.
2009. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgozol? Én valahogy úgy vettem ki az írásodból, hogy igen. Azt nagyjából tudom, hogy a legtöbb országban nem szoktak olyan korán elmenni táppénzre, mint itthon. Ha fizikailag jól bírod, akkor dolgozhatsz szerintem akár a 8. hónapig is, ha nem kell nehezeket emelned. A vegyszerek miatt szerintem viselj maszkot. És ha nehézséget okoz a munka, akkor mindenképpen kérj legalább rövidebb műszakot, vagy több pihenőidőt. És feltétlenül beszélj orvossal is, hogy ő hogy látja a dolgot.

Én mondjuk fizikai munkát végeztem, és már 3 hónaposan itthon maradtam, de nem fogok szentbeszédet tartani, igazából már az 5. hónapban úgy éreztem, hogy szívesen mennék dolgozni még jó sokáig ha lehetne. És tényleg tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb országban nem kezelik ennyire betegségnek a terhességet, bár persze jobban kímélik a terhes nőket, ha elég talpraesettek. Szóval szerintem dolgozz addig, amíg te úgy érzed, hogy képes vagy rá, de arra figyelj, és hívd fel rá a főnököd figyelmét is, hogy nem fogsz annyit bírni, mint korábban, ezért találjatok ki valami megoldást arra, hogy ne kelljen magadat agyon hajtani. De elsősorban orvos véleményét kérd ki!

2009. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
rajtad múlik, de én már 32 hetesen olyan vagyok, mint egy lassított felvétel, képtelen vagyok sokat dolgozni, lépte-nyomon leülok, és azt a főnokod is beismerheti, hogy ilyen munkaerővel a 8. hónapban már nem sokra fog menni veled
2009. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a leg ideálisabb a takarítási munka egy kismamának. Nem tudna valami könnyű munkát biztosítani a főnököd? Csak tőled függ meddig akarsz dolgozni, persze, ha probléma mentes a terhességed.

Miért mész 6 hét után vissza dolgozni??

2009. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan dolgozhatsz a 9. hónapig. Gondolom kesztyűt használsz a vegyszerekkel.
2009. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, kulfoldon dolgozom. Es miert megyek vissza 6 het utan? Mert ennyit lehet itthon maradni szules utan. Nincs mas valasztasom. Itt nincs olyan, hogy itthon vagy evekig a babaval, ezt nem ismerik.
2009. dec. 3. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen hamar otthon kell hagynod a picidet! Dolgozz, addig ameddig jól esik és amint, már nehezebben megy inkább pihenj otthon.

Kellemes baba várást!

2009. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!