Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem érzek szinte semmit...

Miért nem érzek szinte semmit majdnem 15 hetesen?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 15 hetes. 12 .hetesen voltam legutoljára uh on..minden rendben volt a picivel, mozgott és szopizta az ujját.. megnyugodtam h.jol van. Viszont most aggaszt h.semmit nem érzek a mell feszülésen és a derék fájáson kivül..jah és a néha reggeli hányáson kivül.

Ilyenkor kéne már érezni vmit?? Lehet betaság a kérdésem..de első baba és szeretnék mindenben biztos lenni h.minden jó e. Holnap megyek a nődokihoz aláiratni vele az AFP s beutalót.. lehet megkérem nézze meg a babámat...remélem megnézi.

Ahh lehetséges h.tul stresszelem a dolgokat?

Légyszi adjatok tanácsot


2014. jan. 14. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azon, hogy nem érzed még a mozgását ne aggódj, hamarosan érezni fogod. Első babánál amúgy is később szokott jelentkezni. Valaki csak a 20. héten érzi először a pici mozgását. Illetve az is lehet, hogy még nem tudod mire kell figyelj, de hidd el változni fog. Valaki azért is lehet, hogy később érzi, mert nem mindegy, hogy mellső fali a méhlepény vagy hátsófali. A mellső falinál később érzed. De ez sem jelent semmi rosszat. Nincs semmi baj :)
2014. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Lienah ***** válasza:

Első gyereknél azt mondják, hogy csak a 18-20. hét körül kezdi el érezni az ember (többedik babájukkal várandósok akár már a 14. héten érezhetik).

Én picit "nagyobb" vagyok az átlag 50kg-os kismamáknál, egyszer azt mondta valaki, hogy majd csak a 20-21. héten fogom érezni emiatt. Elmondtam ezt a dokimnak meg a védőnőnek (illetve rákérdeztem), konkrétan kiröhögtek...

Majd 22. hetes voltam amikor először éreztem...

Úgyhogy ne aggódj, amúgy ha rádjön a "para" (velem is így volt) akkor menj el a védőnőhöz, van dopler készüléke (szívhang hallgató) és simán megnézi neked, ha kéred...


24+3hkm

2014. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok 50 kg os kismama... de viszont nekem azt mondta a doki ha ennyire mozogni fog hamar érzem majd. Hat egyre jobban nem érzek semmit. Iszonyat parázós kismami vagyok.. ezért kértem segitséget...
2014. jan. 14. 16:33
 4/15 Lienah ***** válasza:

A 13. heti UH-n konkrétan alig lehetett látni a készüléken úgy "ugrált" főleg mert én hülye azt a tanácsot kaptam hogy egyek előtte csokit, meg igyak kólát.

Szemem láttára ugrált-tombolt és semmit, de az ég egy adta világon semmit nem éreztem... Mondom, csak a 22.héten. Ne görcsölj rá, a stressz nem tesz jót, inkább menj el dopplereztetni vagy 4D uh-ra, az megnyugtat:)

2014. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segitséget :) picit jo volt látni h. ez normális :) de azért lehet elmeek 4 D re :)
2014. jan. 14. 16:52
 6/15 anonim ***** válasza:
én a 19.hétig semmit nem éreztem.
2014. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

En is ugy erzem,hogy nem is vagyok terhes,nekem mar a mellfeszules es a hanyinger is elmult,de amikor elkezd fajni itt ott,akkor mindig megnyugszom,hogy azert valami tortenik.

Meg abbol latom,hogy hizok,mondjuk en alapbol nagyon gebe vagyok,szoval ram is fer.

2014. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lienah ***** válasza:
Én mostmár úgy vagyok vele, ha valami baj lenne, tuti a földön fetrengenék és üvöltöznék, hogy MENTŐT-MENTŐT MOSTAZONNAL!!!! :)
2014. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem feltétlen... megállhat még ilyenkor is a baba szive és te már esetleg csak a hullafoltokat veszed észre. Nem egy ilyenről hallani sajnos... de persze jó hinni valamiben ami reményt ad. Természetes, hogy aggódunk mindig valamiért és ez mostmár mindig így lesz. Nem azért írtam, hogy beléd állitsam a... de sajnos ilyen is van.. :( de az, hogy még nincs mozgás az természetes. Nincs miért aggódni. :)
2014. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nincs semmi gond, mindenkinek más tapasztalatai vannak és különböző időben kezdenek el ficánkolni.

Nekem ez a második terhességem, az nagy fiacskám a 21. hétben kezdett el rugdosni, lehetséges, hogy voltak előtte is jelei de nem vettem észre. Fiacskám kicsit lustácska volt :)

Most a 16. hétben vagyok és kb. 1 hete érzek bubizást a párom szerint kizárt de ultrahangon pedig ugyan azt éreztem amikor a doki is mondta, hogy gyengén de igen, őt érzem. Tehát mindenkinél más időben kezdődik el.

Stresszelni nem érdemes, neked se jó és a babának sem.

Boldog babavárást!

2014. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!