Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most várom a magztvíz eredmény...

Most várom a magztvíz eredményemet és tartok az eredménytől. Akiknek magzatízvizsgálatuk volt kérem írják meg hogy miét kellet, mddig kellet várni az eredményre, és hogy mi lett az eredmény? Egy 18 hetes kisama.

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 07:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 17. héten csinálták meg a vizsgálatot a korom miatt kellett. Nem akartam menni rá, ezért előtte elvégeztettem a kombinált tesztet, de annak az eredménye 1:30 lett, szóval muszáj volt a vizsgálatra menni. Egyébként a nyaki redő tökéletes volt 1,7, igazándiból a genetikai uh. nem indokolta a vizsgálatot, de a szülész orvosom ragaszkodott hozzá. 4 hét telt el mire lett eredmény, makk egészséges a magzatom és kisfiú. Közben meg lett az AFP-m is az is teljesen rendben volt. Azt az időszakot végig aggódtuk mindannyian. Ráadásul én a beavatkozás utáni 2. napon elkezdtem keményedni, azóta szedem a magnéziumot, amit most hagyok el. Még lesz egy utolsó uh., meg járok minden héten ctg-re, de a babó már bármikor jöhet, mert betöltöttem a 36. hetet és mivel ma hagyom el a magnéziumot, nem lesz ami gátolja a görcsöket, keményedéseket, szóval jó ha még egy hetet bent fog maradni.

Ne idegeskedj az eredmény miatt, tudom könnyű mondani, de az ha idegeled magad nem változtat az eredményen, és a babának sem tesz jót a stressz. Biztos minden rendben lesz. Próbálj meg pozitívan hozzáállni. Drukkolok Neked.

Nagyon jó egészséget és szép babavárást kívánok!

36 km

2009. nov. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztataó szafakat.Mostanra már elég jól enyugodtam csak azért motoszkálnak a fejembe rossz dolgok is néha de inkább ez a hosszú várakozás teszi.Neked meg szrkolok hogy rendben menjen a szülés,és utána jó babázást.
2009. nov. 28. 07:49
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem chorionboholyból vettek mintát, annak az volt az előnye, hogy hamarabb is végzik, én már 15 hetesen átestem rajta, és legkésőbb 2 hét múlva meg volt az eredmény. Egyébként kis protekcióval telefonon már 3 nap múlva megmondta a biológus, hogy minden rendben. Sajnos a magzatvíz vizsgálati eredményre valóban többet kell várni, én 3 hetet tudok. De ha gond volna, akkor szólnak telefonon, vagy küldenek sms-t...remélem Neked nem szólnak:-)

Persze nekem is a korom miatt volt.

Légy türelmes, minden rendben lesz!

(29 hetes mami)

2009. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Kérlek, ha meg van az eredményed és nem felejtesz el bennünket, írd meg, hogy milyen lett, és hogy milyen nemű babát vársz.

2009. nov. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Megírommidenféle képpen főleg h nincsemm baj biztosvilággá akarom majd kürtölni.
2009. nov. 28. 07:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem sem lett semmi! Ritkán fordul elő, h pozitív!
2009. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Szia, biztos rendben lesz minden. Egyébként ha bármi gond felmerül, akkor 2 hét múlva telefonálnak, hogy be kell fáradni (Ezt egy nőgyógyász mondta).
2009. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nekem is volt.eredmény 3 hét mulva lett,és személyesen kellett menni érte.természetesen,makk egészséges kisfiam lesz,most már 35 hetes vagyok.nekem,rossz volt a vérvétel,adown kor szürés.1:126 volt az esély.uh.meg ilyenek rendben voltak.amugy 26 éves vagyok.nyugi neked is renben lessz.
2009. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia, én 37 vagyok nekem 19 hetesen csinálták mert volt a családban Down szindrómás kisbaba (igaz elég távoli rokonoknál) + a korom+ alacsony afp. Így nekem a kockázatbecslés egy beteg kisbabára 1:103-hoz lett. Ezért vállatam az amniocentézist.

Nagyon féltem, de legalább nem kellett végig izgulni a 9 hónapot. Nekem is 3 hét alatt lett eredményem a postás hozta de a doki mondta, ha valami baj lenne akkor telefonon 1 hét alatt üzennek. Mi hárman voltunk egy kórteremben de egyikünknek sem lett rossz eredménye...hál'Istennek! Ne izgulj minden rendben lesz! (bár én is nagyon féltem:)) de most is itt van mellettem az egészséges 4,5 hós fúcska:)

Kitartás, és írj ha van eredmény!

2009. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 35 éves vagyok, nem akartunk először semmilyen vizsgálatot, de annyira beparáztatott a genetikus a tanácsadáson, hogy utána mondtam a páromnak, hogy egy 4-es tesztet mégis csináltassunk meg. Ott 1:170-het lett az eredmény Down-ra, ami már pozitívnak számít, ezért vissza a genetikushoz és ő előjegyzett amnioc.-re. Nekem több mint 4 hetet kellett várni, nagyon haragudtam rájuk. Szerdai nap vették le, telefonáltam többször, 4 hét elteltével sem volt meg. Akkor hívtam a dokinőt, (mert addig egy biológust kellett keresnem) hogy miért nincs még kész, aztán pénteken is telefonáltam és még akkor sem volt kész, akkor megint hívtam a dokinőt is és végül rendes volt, hogy du. visszahívott, hogy ne aggódjuk végig a hétvégét, mert jó lett az eredmény, amit hétfőn vehettem át, majd 5 hét elteltével.

Én is a mintavételkor nagyon ideges voltam, aztán kezdett elmúlni, de 2 hét után újra nap, mint nap ez járt a fejemben, a 3. héten már nagyon kész voltam, főleg hogy általában akkor már a többség megkapja az eredményét, a 4. hét után már kikészültem.

30 hetes

2009. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!