Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.7 hetes terhes vagyok....

Kb.7 hetes terhes vagyok. Első terhességem. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Pozitív teszt után hüvelyi UH-n élő,4.7 mm-es embrió látható.Kb.5 hetes lehetett.Az adataim jók,semmi baj nincs.

Most 7 hetes lehetek kb,és a két ünnep között van időpontom nőgyógyászhoz.Mi fog történni,és utána mikor lesz a következő UH?Mire figyeljek,illetve szedjek -e valamit,hogy a kisbabám egészséges legyen?Köszönöm.



2013. dec. 22. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Utolsó mensid első napjától számítják a terhességet. Tehát amikor megjött akkor van az 1. nap. Megvizsgálnak, csinálnak egy uht a baba méreteivel. Utána már csak januárban keresd fel a körzeti védőnőt, ő ad terhes kiskönyvet és megmondja, mikor hova kell menned. Majd egy vérvételre illetve betöltött 12 hetesen genetikai uh-ra.
2013. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.A helyi védőnőnél már voltam,ő mondta hogy menjek a nőgyógyászatra,és utána vissza hozzá.Viszont úgy tudom,beutaló kell mindenhova.Nekem pedig nincs háziorvosom,csak a jelenlegi lakhelyemtől 100 km-re.
2013. dec. 22. 12:25
 3/6 A kérdező kommentje:
10.23-án volt utolsó mensim 1.napja.Az UH-n 12.04-én 5 hetesnek állapítottak meg.
2013. dec. 22. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én valamilyen terhesvitamint (pl. Femibion 800) vagy folsavat (pl. Valeant-os, 3 mg-os) elkezdenék szedni.

Kiegészítésként esetleg még jó lehet a magnézium és az E vitamin.

De majd a dokit is kérdezd meg, hogy mit ajánl... :)

Jó egészséget Nektek!

2013. dec. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Beutalót vérvételes papirt nőgyógyász ad... FOLSAVAT NEM LENNE ROSSZ SZEDNI.. PLUSZ MAGNE B6 esetleg valami kismama vitamint.Folsav 3mg-os változatban kapható de elég napi fél szem... A folsavat 12 hetes korig jó szedni... A doki szerintem minden alkalommal csinál uhot.

Nekem úgy volt.. 6 hetesen voltam először aztán 8 hetesen és következő alkalom a 12 hetes uh volt.... Ja én pl még nem kaptam vérvételre beutalót erről ennyit ...

2013. dec. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a segítséget,tanácsot :) És Kellemes Ünnepeket!

Amint találok gyógyszertárat,ami nyitva van,szerzem be ami kell!

2013. dec. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!