Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesség az, ahol...

Hány hetes terhesség az, ahol ha koraszülött lesz a baba, akkor meg tudják menteni az életét?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A barátainknak 28. hétre született a kisfiuk. Sok nehézségen vannak túl, de már minden rendben van. Most lassan fél éves és utolérte a rendes időre született társait súlyra. :)
2013. dec. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 JnéHN ***** válasza:
81%
Törvény szerint 24 hetes babát "kötelező" megmenteni.
2013. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Így van! 24. héttől már mindent meg kell tenniük az orvosoknak. Magyarországon a legkisebb koraszülött, akit sikerült megmenteni a 23.hétre született. Azt hiszem, 500 gramm körül volt a súlya.
2013. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Akkor még 3 hetet ki kell tartanunk!!

2013. dec. 18. 08:09
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Kitartás!!
2013. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
kedves kérdező hány hetes terhes vagy?Vagy van valami baj,hogy ezt a kérdést tetted fel?
2013. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi pár hétig voltunk a koraszülött PIC-en, láttam pár nagyon pici babát. A legkisebb 25 hétre született, akkor már túl volt a nehezén. De ezek nehéz dolgok. Az én babám 33 hétre született, mégis kritikus volt napokig az állapota. Egy másik baba, aki 30 hétre született, sokkal kisebb volt ugyan, de jelentősen jobb állapotban volt.

Kitartás! Baj van?

2013. dec. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Én veszélyeztetett vagyok. Alig vártam, hogy betöltsük azt a bűvös 24. hetet. Mikor végre eljött a nap, nagyon megnyugodtam. Onnantól kezdve az volt a cél, hogy a következő hetet kihúzzam. Eljött a 25. 26. 27. hét is. A 27. héten erős görcseim lettek. Azt hittem, hogy akkor ennyi, eddig húztuk. Végül, hála Istennek, semmi komoly nem volt. A doki azt mondta, innentől kezdve egy 10 hét és rendben vagyunk. Megbeszéltem a kisfiammal, hogy nagyon-nagyon várom már, de fontos, hogy még benn maradjon 10 hétig. Most ott tartunk, hogy 31 hetes és 6 naposak vagyunk, szóval a fele eltelt. Szépen fejlődik, 2 kg-os most a picike, szóval még nagyobb is, mint az átlag. Lassan kiegyezek a 36. héttel is, de ha azt elérjük, mindenképpen megpróbáljuk már elérni a 37. hetet is. Imádkozom folyamatosan, hogy sikerüljön, mert elég sok jósló fájásom van. A hűtőnkön van egy papír. A 27. héttel kezdődően ott számolgatjuk a heteket. Nagyon jó ránézni mindig és csütörtökönként, amikor a fordulónap van, kihúzni egy újabb betöltött hetet. :) Sok kitartást még nektek és ne add alább soha, mint a 37. hét! Ez legyen a cél nektek is! Menni fog, hidd el!
2013. dec. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A babáért akkor kötelező mindent megtenni, ha életjelenségeket mutat. Ha 20 hetes, akkor is.

De 24. hét előtt vetélésről beszélünk, és csak utána beszélünk szülésről. Ennek az az oka, hogy a 24. hetet tartották az életképesség határának. De azóta már sikerült (főleg fejlettebb országokban) lejjebb tornázni a határt, talán olyan 22.-23. hétre.

De nyilván olyan pici babánál nagyon kicsi az esély, és rengeteg szövődmény alakulhat ki.

2013. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minel tovabb marad bent a baba anal tobb az eselye. Pihenj sokat es ne idegeskedj. Minden rendben lesz.
2013. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!