Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang szerint kisebb a...

Az ultrahang szerint kisebb a babám. Baj lehet?

Figyelt kérdés
A menzesz alapján 39 hetes vagyok,1 hete bekerültem a kórházba mert kisebb a babám,a méhlepényem 2. fokban érett.Rendszeresen van NST és flowmetria,azok jók de ma volt uh is és még mindig kicsi a baba.Az orvos azt mondta h 35 hetesnek felel meg,mért súlyt,2660 gramm,illetve a haskörfogata pici,306 mm.2 hete is kb ennyi volt a hasa.A fejkörfogat és a combcsont viszont jó.Én is alacsony vagyok és vékony,2800 grammal születtem.Ez is számít ugye?Félek h vmi baja lehet.
2013. dec. 2. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

az ultrahangnak fingja nincs a valós méretekről, +/- 20%, de akár fél kilo eltérés is lehet, egy percig se aggódj! nekem hol ezt, hol azt mértek, aztán minden a legnagyobb rendben van :)

26 napos kislány anyukája

2013. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem is súly miatt aggódom,tudom h azt általában elég jól elnézik de a pocija nemigen nőtt a legutóbbi uh óta,ami másfél hete volt.
2013. dec. 2. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet benne genetika is, igen!


De ha már 39hetes vagy és csak 35nek felel meg a baba, az azért nem olyan nagyon jó. ÉN ugy tudom +-2hét az még normális.

De viszont ha ennyit figyelik a babádat, akkor nem kell aggódnod, ha bármi baj lenne, a dokik biztos beavatkoznának.

Nekem egyébként 38hetesen 2600grammal született a fiam- ő is kicsi volt, de egészséges.

2013. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A feje és a combcsontja megfelelő méretű, ilyen súllyal már teljesen életképes. A pocija kicsit kisebb, na és? Majd születés után jól megtömöd a bendőjét! Nincsen semmi baja, ne félj! Könnyű szülést kívánok!
2013. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából elejétől kezdve kisebb kb 2 héttel,de azt mondta az orvosom h nem baj mert szépen,folyamatosan növekszik.2 hete mondta h kisebb és be kellett feküdnöm.Gyógyszer abbahagyása után egyből terhes lettem,ez is biztos bezavart a peteérésembe,lehetett később is nem?
2013. dec. 2. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, és ha 2héttel később fogant, akkor meg még benne van a megengedett +-2hetes eltérésben is.

Ha kórházban vagy és figyelnek, nem aggódnék.

Idekint olyan gyorsan megnő majd, ha kisebb súllyal is születik, hogy győzöd majd venni neki az eggyel nagyobb számú kisruhákat! :)

Jó egészséget!!

2013. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!