Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 18. heti UH eredmény? Megijedt...

18. heti UH eredmény? Megijedtem nagyon! Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Az 6. hetes ultrahangon 11 nappal kisebb volt a babám,mert késői petérésem volt. De utána a 12. Hetin is, meg voltunk 4d-n a 15. heten, ott is mar csak 5 nappal volt lemaradva, mert bepotolta. Most ujra 11 nappal volt lemaradva:( 18+4 hetes lettem volna na, és a papírra 17+6 hetest írtak rá.

Ez van a leletemre írva: egy elő magzat medencevegű fekvésben. A lepény a hátsó falon tapad. A magzatviz mennyisége átlagos. Kissé echodensebb belek.

BPD:41mm OFD:51mm HC:146mm

AD1:38mm AD2:40mm AC:123mm

FL:26mm

Magzati súly:220g

Az echodensebb belek mit jelentenek? Nagy baj? Az AFP és a 12. heti genetikai uh is jó lett. Baj hogy most 1 héttel megint kisebb?:(



2012. aug. 1. 11:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint a menstruaciohoz képest van lemaradva. Eddig csak 6 nappal volt, de most ujra 11 nappal, mint az elején.
2012. aug. 1. 11:47
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Azzal h kisebb a baba nem kell törődni :) nyugi nekem mondta a doki is a védőnő is.

2012. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha baj lenne, elküldtek volna genetikai tanácsadásra.
2012. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg az orvosom véleményét várom, hogy ő mit mond rá. Azt mondta a szonografus, hogy majd ő eldönti kell e további vizsgálat. Remelem nem lesz baj.
2012. aug. 1. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, csak a 12. hétig egyformák a babák, azután eltérő a fejlődés, az átlaghoz viszonyítanak.

Látod a Te picid néha megindul, aztán lassabban fejlődik, ez természetes, semmi baj.

Az echodens az az UH számára nem átlátható. Nézesd gyakrabban, hogy hogyan fejlődik ez a rész!

2012. aug. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 17+6 és a 18+4 között csak 5 nap van. Vagy már egyszer korrigálták?
2012. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Vettek vert TORCH-ra, meg 2 hét múlva kontroll genetikai uh.

Kedves utolsó! Ma a mensim szerint 19+3 lennék, de a baba csak 17+6. 11 nappal le van maradva. De az előző ultrahangokon a mensitol csak 6 nappal volt lemaradva és ezt tartotta is, most meg 11-el. De a dokim megnyugtatott, hogy nem fejlődik úgy mint ahogyan a nagykönyvben meg van írva :) hol gyorsabban hol lasabban. Remelem a vervetel eredmény is jó lesz meg a következő uh is!!!!

2012. aug. 1. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem hol két héttel mérték kisebbnek, hol 1 héttel nagyobbnak.... Mondták kicsi lisz nagyon, meg koraszülött meg mittudomén, a 38. héten 2500grammra tippelték. A 40. héten született 3900grammal, ennyit erről. Azóta nem hiszek az hu-s méréseknek.

most 26 hetes vagyok, a mostani babámat is mérték már mindennek, kisebbnek, nagyobbnak, de nem is érdekel, lényeg, hogy egészséges legyen. ;)

2012. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!