Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon úgy néz ki, hogy...

Nagyon úgy néz ki, hogy down-kóros lesz a babám. Miért kellene elvetetnem?

Figyelt kérdés

A párom nagyon azon az állásponton van, hogy el kell vetetnem a picit, de én nem akarom!


Melyikőnknek van 'igaza'?

19l



2013. dec. 1. 15:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Amit még a fent leírtakon kívül figyelembe kell venned, hogy egy Down-szindrómás gyerek nem "csak" értelmileg sérült, hanem nagy valószínűséggel egyéb fejlődési rendellenességei is lesznek, pl. szív..stb. Nagy az esélye annak, hogy több időt fogtok kórházban tölteni, mint otthon, sok fájdalmas vizsgálat és beavatkozás, esetleg műtét vár rá, sok szenvedés.
2013. dec. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy DS gyerek állapota és egy másik DS gyerek állapota között lehet ég és föld a különbség. Menj el egy olyan otthonba, ahol DS beteg gyerekeket ápolnak és beszélgess a gondozókkal. Beszélj velük a kisérőbetegségekről, arról, h a szülőknek milyen életük van (munka-párkapcsolat etc), arról, h később ha te meghalsz hogyan tud majd a gyereked túlélni (vegetálni). Ha fel tudod vállalni amit tapasztalsz, akkor tartsd meg.
2013. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy derūlt ki? Milyen vizsgàlatokon voltàl? Hàny hetes vagy?
2013. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
hol vagy kedves kerdezo ?
2013. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem először 100%ra meg kéne gyozodni arról,h a baba beteg e.

Utána gondolkozni esetleg. Míg nem 100%magadat, a babadat és a párokat kinzod . Menj chorionra vagy amniora! !minél előbb, ha teheted , magán úton csinaltasd 4 nap a chorionnál az eredmény.

1:25aránnyal is lehet egészséges a baba!!!!

Csinaltass vizsgálatot!!!!

2013. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés...Valóban még egy egészséges gyerekkel sem könnyű,ha beteg és esetleg nem tudsz miatta elmenni dolgozni...nem tudom ebben mi nem tudunk elég okosak lenni,ezt nektek kell eldönteni!
2013. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 DownBaba ***** válasza:
63%

Szia,


1. Azzal kapcsolatban, hogy Down-szindrómás-e a babád, gyakorlatilag biztos eredményt ad a magzatvízvizsgálat vagy a méhlepény mintavétel. Mielőtt az abortusz egyáltalán szóbajön, egy ilyen vizsgálatra szükség van (ha mindenképpen megtartjátok, akkor nem érdemes megcsináltatni).


2. Ha Down-szindrómás, nem KELL elvetetned, csak lehet. Hogy mit lehet még, arról itt olvashatsz: [link]


3. Én azt tanácsolnám, hogy a pároddal együtt próbáljatok meg utánajárni, hogy mit jelenthet ma egy Down-szindrómás gyerek nevelése és döntsetek közösen, hiszen közös gyereketekről és a közös életetek folytatásáról van szó.


4. Egyáltalán nem igaz, hogy a Down-szindrómás gyerekek élete szenvedés, hogy többet vannak kórházban, mint otthon, hogy állandó felügyeletet igényelnek életük végéig és a hasonlók, amiket eddig itt írtak. Óvodába, iskolába járnak, szakmát tudnak tanulni, dolgozni tudnak, kisebb-nagyobb segítséget igényelnek a felnőtt életükhöz, de nem állandó ápolást. A Down-szindrómás gyerekek nagyon különbözőek, de még akikkel nehezebb is az élet, azokkal is gazdagabb.


5. Ne az égészségügyi csecsemőotthonokban érdeklődj, hanem családoknál. A nem Down-szindrómás gyerekek is sokkal rosszabbul fejlődnek intézetben, mint családban. Itt találsz egy elérhetőséget, hogy kit keress: [link]


Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült :)

Minden jót a babaváráshoz és utána is!

2013. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
Kedves Kérdező! Az előttem szóló sok hasznos tanácsot írt. Én intézetben dolgozom, ahol vannak Down-kórosok is. Elmondhatom, hogy valóban igaz, hogy a Down-osok között órisi lehet a különbség. Egyben hasonlítanak : makacsságuk ellenére a legragaszkodóbb, legjobban "ölelgetős" és gondoskodó lakóink. Én szakemberként egy dolgot tanácsolok : a legtöbb Down-os kisgyerek nagyon jól fejleszthető, mert leginkább utánzással tanulnak, ezért lenne nagyon fontos, hogy a lehető legkisebb korában ezt elkezdjétek, és ne essetek bele oly sok szülő hibájába, a " jaj szegény fogyatékos gyerek helyett mindent megcsináunk"-ba, mert az árt a legjobban. Tény, hogy ez elsősorban a kettőtök döntése, de hadd írjam le a nálunk történt konkrét példát:anyuka szerette volna, de apuka nem tudta feldolgozni a down-babát, hozzánk került a kisgyerek, eltelt 1 vagy 2 év, aztán, hogy kiben mi zajlott, nem tudom, de egyszercsak megjelentek, apuka sírva, még aznap végleg hazavitték. Szóval ilyen is van. Ha a baba mellett döntötök, nem kérdés, hogy sok olyan feladatotok, félelmetek és seciális igényetek lesz, ami egy átlagos szülőnek nincs. De az sem kérdés, hogy a Ti gyereketek nem fogja cikinek taartani, ha kamaszkorában nyilvános helyen akarod majd megölelni :)
2013. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
Az egyik kollégámnak (orvos) van down kóros lánya, most már felnőtt a lány. Oda kell persze figyelni rá, de elvégezte a kisegítő iskolát, aztán szakmát tanult. Igaz, családdal él, de igazából csak mintha egy rossz képességű gyerek lenne.
2013. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!