Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon úgy néz ki, hogy...

Nagyon úgy néz ki, hogy down-kóros lesz a babám. Miért kellene elvetetnem?

Figyelt kérdés

A párom nagyon azon az állásponton van, hogy el kell vetetnem a picit, de én nem akarom!


Melyikőnknek van 'igaza'?

19l



2013. dec. 1. 15:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Erről csak ti dönthettek,ez nem az a hely,ahol bárki megmondhatja nektek a tutit.Ha én azt mondom tartsd meg,a gyerekkel neked kell együtt élned.A problémákat megoldanod.Én kikapcsolom a gépem és élem a saját életem.Szerintem gyakori helyett a férjeddel ülj le és beszéljétek át,hogy ki miért akarja,nem akarja a babát.Ez a ti közös döntésetek.Igazság egyik oldalon sincs.
2013. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sajnálom!

Azt viszont nem értem, hogy miért ide írod a kérdést.

Keress olyan szülőket, akiknek Down kóros a gyerekük, vagy olyan szervezeteket, akik segítenek.

És persze, nem muszáj elveteni, hiszen nem élettel összeegyeztethetetlen betegsége van, de mielőtt dontesz, nagyon alaposan jrj utána a Down kórnak.

2013. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Nincs igazság, az elsővel értek egyet. Én is megtartanám, de sokan nem teszik. Ebben nincs fekete és fehér, jó és rossz. Mindenki más személyiség, más terhet bír el, másképp boldog. A gyerekekről pedig egyedül csak és kizárólag a szülők dönthetnek. Azaz TI ketten.
2013. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent számokban az a a "nagyon úgy néz ki"?

Egy a hányhoz?

Milyen vizsgálatokon voltál, és milyenek az eredmények?

2013. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát jövök én ellenpéldának akkor.Ha kiderülne,hogy beteg a pici tuti elvetetném.Hogy miért?Mert ebben a mai világban egy egészséges gyerekkel is nehéz nemhogy beteggel.Gondolj bele abba is hogyha a párod így áll hozzá akkor nem biztos,hogy melletted fog állni.Sőt megkockáztatom el is fog hagyni.Látom nagyon fiatal vagy még,lehet még egészséges babád is.Tudom sokan mondják,hogy nagyobb szeretetet ad a beteg gyerek de na...én nem tudom,de félek is tőlük.Én még kötelezővé is tenném az ilyen beteg gyerekek elvetetését ahogy kiderül.Mi értelme az életének?És innentől kezdve a tiednek?Hogy folyamatosan élete végéig a nyakadon lesz ami hatalmas teherrel jár?

Le lehet pontozni,de én csak őszinte voltam,és valahol mindenki így is gondolkodik róluk de nem mondja ki mert a fene nagy elvárásoknak meg kell felelni.

Férjemmel mi is beszéltünk már erről és teljesen megegyezik a véleményünk.

Lehet önzőnek nevezni az sem érdekel.Én a pároddal értek egyet.

2013. dec. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok, és az 5- ös jöl írta. Mi is megbeszltuk gyerekvállals előtt, hogyha beteg lesz a baba, elvetetjük.

Szerintem, ha egy ilyen kérdésben nem értettünk volna egyet akkor nem is vallaltunk volna gyereket.

2013. dec. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
A nőgyógyászoddal, vagy a védőnővel beszéljetek, ők tudnak segíteni abban, hogy hol tudtok több infót szerezni. (ÉN nem tartanám meg, szerintem önzés. Ha én már nem leszek, ki gondoskodik majd róla? Mert egy down kóros emberről gondoskodni KELL.)
2013. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
2013. dec. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Most a szíveddel gondolkodsz, nem az eszeddel.

Alig 19 éves vagy, bőven lehet még egészséges kisbabád.

Tudom, mekkora szeretetet képes adni egy beteg gyermek is, de sajnos sok a nevelésében a keserűség is. Állandó felügyeletet igényel, mellette nem dolgozhatsz, életed végéig ápolnod kell vagy speciális intézménybe adnod. Sosem lesz képes önálló életre. Ha te nem leszel neki, ki fog róla gondoskodni?

A párod reálisan látja a dolgokat, bizonyára neki sem könnyű, nem azért van ezen az állásponton, mert nem szeret benneteket.


Minden esetre, a döntés, a következmény mindennel együtt a tiéd.

2013. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Senkinek sincs igaza.

Eloszor is el kellene menned downosok koze, beszélni ilyen gyerekeket nevelő szülőkkel. A gyermeknevelés nem könnyű, sérült gyerekkel pedig meg nehezebb. Rosszalló, lenézo, sajnálkozott pillantasok -ez a legkevesebb. A tudat, hogy a gyerek örökre segítségre szorul, az lesz a neheze. Magyarorszagon esélye se lesz a normalis, vagy ahhoz közeli életre....

2013. dec. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!