Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok helyről hallom, hogy...

Sok helyről hallom, hogy kismamák úgy tervezik, fél év múlva visszamennek dolgozni. Tudom, hogy válság van, meg kell minden Ft. , de nem kéne mégiscsak Anyának lenni? Nem sínyli meg ezt a gyerek pár év múlva?

Figyelt kérdés
Olyan rossz hallani ezt a hozzáállást! Én inkább élnék kenyéren és vízen, minthogy másra bízzam a pár hónapos bébim. Ti hogy látjátok?
2009. nov. 20. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyet értek veled!

Nem mennék vissza dolgozni, kihasználom a 2 év GYED-et, pedig nagyon jól kerestem. A gyerekem minden pénznél többet ér. ha nagyon beütne a szegénység inkább itthonról dolgoznék, de remélem erre nem kerül sor.

2009. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyet értek Veled, én is nagyon elítéltem/lem az olyan anyákat akinek van szíve ekkora babát beadni bölcsibe, vagy leadni másnak nevelni.

DE, az élet furcsa dolgokat hozhat, amivel előre nem számolsz. Nálam is így történt. Kislányom 13 hónapos korában jött egy olyan lehetőség, ami hosszútávon nagyon jó. Éjszakákon át sírtam, hogy én nem lehetek olyan anya, aki 14 hónapos babáját bölcsibe adja, de sajnos döntenem kellett:

1. Itthon maradok még 2 évig, kihasználva a GYED GYES éveit, és eljárok 30 km-re dolgozni, van hogy hajnalban, vagy hogy 6ig, és kislányomat mindig más hozza viszi oviból, késő este találkozunk.

2.Vagy beadom most a helyi családi napközibe, ahol én is dolgozni fogok (másik csoportban) és napi 6-8 órát leszünk egymástól külön. A hely a lakásunktól 2 percre van, később nem kell gondolkodnom azon ki viszi oviba, ki hozza el.

Szóval az élet nem olyan egyszerű, hogy én eldöntöm, hogy otthon maradok és az úgy is lesz. Én a hosszútávú előnyei miatt döntöttem a 2. variáció miatt.

Az olyan anyukát pedig továbbra is elítélem aki a saját karreije, kényelme, kedve miatt szabadulni akar a gyerekétől. Az olyant pedig sajnálom aki a gyereke miatt (pénz, hosszútávú tervek) miatt kénytelen beadni.

Szóval az érem két oldalú.

2009. nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez mindenkinek a magánügye. Én is visszamegyek dolgozni, mikor a baba 1.5 éves lesz. Muszáj, mert az sem jobb, ha nem tudok mit tenni elé az asztalra, vagy fizetni a számlákat. Sok országban ez az elfogadott pedig, hogy néhány hónap után visszamennek, furcsa, olyan orszáokban, ahol nem az anyagiakról van szó. Természetesen úgy lenne a legjobb és legszebb, ha mindenki 3 éves koráig otthon babázna, de most nem ezt a világot éljük. Én inkább családi napközibe adom, ott jól érzi majd magát a 7-8 gyerekkel és rendben leszünk anyagilag is.
2009. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
És ha a gyerekednek sem lesz mit enni? Szerintem csak szeretetből nem él meg a gyerek. Nem hiszem hogy attól lesz belőle jó felnőtt, jó kapcsolatotok ha magadhoz láncolod aztán még wc-re sem vagy hajlandó egyedül menni. Nézd meg csak meg mennyién megsínylik ezt, rengeteg ilyen kérdés van, hogy mit csinálja bűntudatom van mert főzni kell... Az én páromnak nincs apja ezért az anyjának mustáj volt elmenni dolgozni, ő meg bölcsiben volt. Sőt még csak nem is volt valami jó anya, de a párom mégis rettentően okos, tanult ember, érzelmes és fontos neki a a családja! És És egy csomó országban előbb kell visszamenni, mégis rettentően fejlett országokról van szó, ami sok gyagya emberrel nem menne. Nem mennyiség a lényeg hanem a minőség. Attól még hogy dolgozol lehetsz anya. Csak sokan ezt elfelejtik, és ez nem csak a munkának árt hanem a férjnek is.
2009. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát Én is úgy "terveztem",hogy 1 éves kora után visszamegyek dolgozni,ha akkor még lesz munkahelyem.Természetesen szeretnék itthon maradni csak a 8,5 milliós lakáshitel mellett meggondolandó.Nem szeretném azok táborát gyarapítani akiknek elárverezik a lakást a fejük felül gyerekestől együtt.Én megélnék kenyéren és vizen is,de a gyerekemnek nem ezt a sorsot szánom.Lehet,hogy nem 8 órában,de 4-ben biztosan szeretnék dolgozni.Sőt ha lehet 6 hónapos korától megpróbálok valami itthon végezhető munkát találni,nem azért mert félre akarom dobni,hanem hogy Ő ne szenvedjen semmiben hiányt.Egyébként 14 hónapig vártunk rá,úgyhogy nehéz lesz ha itt kell hagynom,de szerencsére nem kell beadnom sehová,mert mind a 2 mama hadrafogható.Eddig csak képzelődtünk a párommal,hogy milyen lesz a picink,jövő héten elméletileg már a kezemben tarthatom.Lehet akkor megváltozik a véleményem és magamhoz láncolom...:)

2009. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

szerencsére mi ezt a párommal megbeszéltük. Jóban vagyok anyuékkal is és anyósomékkal is, mégsem akarjuk, hogy más nevelje a gyermekünket, pedig anyósom már vagy 10 éve vigyáz gyerekekre. Szóval én itthon maradok. A párom vállalkozó, talán még segíteni is tudok neki, ha itthon leszek, és azzal, ha őt támogatom, jobban járunk, mintha kevés fizuért visszamennék dolgozni. Örülök, hogy ő is így áll hozzá a dolgokhoz. Azt nem is számítva, hogy neki is csak jó lesz, mert olyan, mint egy nagy gyerek, annyit dolgozik, hogy ha a reggeli hivatalos e-mailek elolvasásakor nem teszem elé a reggelit, képes egész nap egy falat nélkül rohangálni, este meg csodálkozik rajta, hogy fáj a feje és szédül.

Szóval nálunk nagyon szépen beválik ez a férfi-nő szerep. Neki sokkal többet jelent, ha hazaérve rend, csend, kaja, nyugalom fogadja, mint amikor az ő idegeskedése mellett még engem is nyugtatgatnia kell. Pedig szeretem és sajnálom a munkámat, de kiülöm az otthoni időt, sőt, még a kistesót is bevállalom

30 hetes kismami

2009. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
A kisfiam most töltötte be a 3 évet és végig itthon voltam vele.Nem lehet szóban kifejezni,hogy ez milyen sokat jelent egy anyának.És a gyereknek is szüksége van rá.Ha megteheted maradj otthon ezt a 3 évet soha az életbe nem fogjátok tudni pótolni semmivel ha elmész dolgozni.Amúgy lesztek éppen eleget utánna külön és dolgozhatsz még eleget.....
2009. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Szerencsére megtehetem és mindenképp élni fogok a lehetőséggel, hogy a bébim első lépteit, szavait végigkísérhetem!
2009. nov. 20. 15:31
 9/14 A kérdező kommentje:
Aki pl. 4 órában munkát vállal, egyetértek, de a karrierista nőkkel nem! Sokan vannak sajnos akik azért akarnak visszamenni, hogy a munkájukat nehogy másnak adják... Szomorú
2009. nov. 20. 15:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kerdesben szerintem nem lehet eldonteni kinek van igaza.

Otthon az a "normais" ha otthon vagy a babaddal ameddig csak lehet es mindenki "elitelendo" aki hamarabb vissza megy a munkaba.

Sajnos nem mindenki teheti meg azt, hogy otthon legyen vegig a babajaval.Nem biztos, hogy el kell mindenkit itelni.

Amerikaban 6 het Angliaban ahol elek 3 honap a "gyes".

En tuti nem tudom kivarni a 3 vagyt esetleg a 2 evet, mert addig egy fillert sem kapok amig itthon ulok.

A 3 havi penzbol meg nem lehet 3 evig elni.

Sokan gondoljak azt, hogy aki kulfoldon el annak fenekig tejfol az elet es itt kolbaszbol van a kerites.

De ez sajnos nem igaz.Ha igy lenne akkor nem kellene a 30. hetig fizikai munkat vegeznem.

Persze ne is szeretnek itthon lenni akar 5 eves koraig is a lanyommal, de ez lehetetlen.

Mindenki dontson ugy, hogy a babajanak jo legyen.

2009. nov. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!