Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 28 héten azt mondták, hogy...

A 28 héten azt mondták, hogy a pici 1160 g, ez normális? Most a 31 héten vagyok, aki ilyen idős hogy érzi magát? Kellemetlenségek? Gyomorsav, légzészavar, fáradékonyság? Vagy csak nekem van? Kicsitek nem mocorog kevesebbet, mit mit 2-3héttel ezelőtt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia.Nekünk a 26 héten volt 960gr,azóta nem mérték,de szerintem kb. akkora lehet a picim,mint neked.Nálam mind a három általad említett kellemetlenség jelentkezik,megtetőzve rossz kedvvel.Szinte egész nap bőgök.Úgy sajnálom a kislányom...Remélem elmúlik.31 km
2009. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon sajnálom a rosszkedved, de alapja is van, hogy sírsz vagy csak a hormonok?

Én meg folyamatosan idegeskedek, olyan rossz pedig nyugodt szeretnék maradni! Eleinte, hogy mit csináljunk babóval,akkor az esküvő szervezés stresszei, anyagi, utána költözés, utána volt főbérlő követelőzik alaptalanul, ami ha nyugtatom magam is csak stresszel! Félek, hogy megérzi kicsim! Gratula a kislányhoz, mi lesz a neve? Nekünk kisfiú adatott :)

2009. nov. 18. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:

A hormonok,és hogy minden rendben legyen.Viszont eldöntöttem,hogy nem ér ennyit-most csak a picivel kell törődnöm:)

Eliza lesz a neve.És a fiadnak?Első baba?Nálunk igen...

Most láttam a kérdésedben még:az enyém is kevesebbet mocorog,de akkor rendesen beleremeg a hasam:D

2009. nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már azt hittem valami családi baj, de így megnyugtató, hogy csak a hormonok!


Attól én is félek, hogy minden rendben lesz-e, megfelelek-e mint anya, meg udok-e adni a babúnak mindent stb!

Szép nevet adtatok! Mi is nagyon kislányt vártunk, a neve Jázmin Hanna lett volna, de a fiúnévben nem tudunk megegyezni! Nekem tetszik a Csongor, Ábel, Marcell, de neki nem, de amiket ő mond! Szóval lassan kifutunk az időből igaz, de még nincs konkrét neve:)

2009. nov. 19. 07:52
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak sikerül találni valamit:)/A Marcell pedig milyen szép!/Mi kisfiút vártunk,és Erik lett volna.A párom nehezen tért át a kék dolgoktól,de most már büszkén meséli,hogy neki kislánya lesz!

Nálam mostanában "tünet" még,hogy úgy érzem nem lesz meg semmi mire megérkezik a kicsi.Rádásúl nem az zavar,hogy nincs pelenkázója,hanem hogy még nem vettünk pelenkát,alkoholt...Nem gondoltam,hogy ennyire várom majd,hogy velünk legyen:)Ti hogy álltok a baba dolgok beszerzésével?

2009. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Háát én így voltam a a kislánnyal, nehezen barátkoztam meg a kisfiúval, de már nem bánom, bár a kék ruhácskák helyett még a sárga, drapp, de már kezdek fejlődni, vettem világoskék bodykat! Mi is nagyon várjuk a picit, bár a szüléstől tartok, nem kicsit!

Hát esküvőre megkaptuk a babakocsit és a hordozót, kiságyat!

Most vesszük meg a pelenkázót! Bár ruhácskát vettünk, 2 melegebb rugit meg 2 vékonyabbat alá 3 kis bodyt, bár pólyába szeretnénk tartani pár hétig, mózeskosár még az enyém volt, meg a régi szép kézzel hímzett ágyneműk vannak! Nem akarunk egyszerre annyi mindent megvenni, ráérünk mikor kint van, csak ami éppen szükséges! Már csak a gyógyszerek(fürdető, kamilla, popsitörlő, pelenkák) vannak vissza, meg n ekem a szülés utáni cuccok, de félek attól, hogy nem lesz kész minden, még olyan hosszú a kelengyelista, bár tudom hogy a fele felesleges, de akkor is mindig azt hiszem,, hogy soha nem érünk a végére! :(

2009. nov. 19. 11:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen,olyan sok minden jó lenne,ha lenne:)!Mindig nézegetem,javítgatom a listám,hogy még mi mindent kell venni.

Egyébként én a rózsaszín babaruhákkal voltam így:nemrég vettem egyet(meg is lepődött mindenki),meg kaptunk még ajándékba.

A kiságyat mikor állítjátok fel?Mi kaptunk egy használtat,de szeretnénk venni újat,ezért nem is raktuk össze,amúgy nem bírnám ki:)A kis pihenőszéke,meg a babakocsi is sokáig állt,míg rávettem magam hogy elrakjam:)

Ha nem zavar,megkérdezhetem,hogy dolgozol-e még?Hol laksz és hány éves vagy?Nem akarok indiszkrét lenni,csak kíváncsi vagyok.

2009. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kérdéseidre válaszolva: Most költöztünk vissza vidékre a családi háznak kialakítottuk a tetőterét ami egy kis 66 nm2 es önálló lakássá nőtte ki magát,így a szüleim itt vannak, de mégse egy légtérbe! Eddig pesten laktunk, én múlt hétig dolgoztam egy cégnél adminisztatív munkakörben, amúgy 23 éves vagyok, párom 30. A kiságy jövő héten kerül felállításra a pelenkázóval együtt, már szeretném ha december elejére kész lenne minden (ruhák kimosva, pólyák, ágynemű kimosva keményítve) Akkor tudok megnyugodni, hogy mostmár bármikor szülhetek!

Persze, nagy segítséget adnak a szülők, bár nem állítom, hogy ők tartanának el vagy ő nevelné helyettem majd a gyereket, de ha bajba lennénk igen segítenének!

Ez azért sok pluszt ad!Arra nem emlékszem, hogy kérdezted volna, de első babánk, ami csak becsúszott, de mostmár egyáltalán nem bánom:)

Ti hol laktok? Mennyi idős vagy? Félsz a szüléstől? Mikorra vagy kiírva? Miket tartasz a kelengyelistán feleslegesnek, mert szerintem egy csomó minden az, de lehet, hogy csak én gondolom így, azért kérdezlek!

2009. nov. 19. 13:59
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy amit kaptam nővéremtől babakocsit hordozóval az augusztus óta áll a szobánk sarkában és mikor még pesten laktunk és hazalátogattunk mindig megcsodáltuk, de most is bent vannak, a baldachin is felakasztva, a mózeskosár is a másik sarokba, olyan jó látni, ha nem is az összes kellék, de nem bírom eltenni:) Jövő héten meg teljesen felállítunk mindent, ez annyira boldogít :) S
2009. nov. 19. 14:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Úgy örülök,hogy más is így van:)Akkor lehet én is összepakolok a picurnak december elejére.Engem is megnyugtatna,és ha csak ránéznék boldog lennék-bár így is az vagyok.

Én 21 vagyok,párom 25.Egy kisfiúra vigyáztam szinte születése óta,mellette csináltam/csinálom a fősulit.Mindig fiatalon szerettem volna szülni,és szerintem ő adta meg a plusz löketet.

Mi a párom szüleinek háza emeletén alakítottunk ki egy kis lakást,de a szüleim is közel laknak.Szerencsére semmi probléma nincs ebből,persze majd elköltözünk,ha úgy állunk már.

Kelengye lista:én több rucit szeretnék,mint 4 (ennyi 56st írtak-nem akarok minden nap mosni);mérleget sem szeretnék-nálunk elég sűrűn jár a védőnő,és biztos nem méregetném etetések után;és mivel egy szobába leszünk a babával bébiőrzőt sem veszek(a légzésfigyelőn gondolkodtam...);az etetéshez is csak alap dolgokat szerzek be,mert remélem tudok majd szoptatni,aztán ráér a cumisüveg melegítő és társai.Játékokból meg a kiságya fölé egy forgósat mindenképp szeretnék,aztán meglátjuk miket kap.Nagyon várja mindenki,a szomszédság is lázban:)Képzeld már kis motort is kapott,pedig mikor fog még arra ülni:D De nagyon aranyosak.

Tudom,hogy rengeteg dolog nem fontos a babának,de nekem olyan jól esik,hogy megvan.Te miket tudsz kiemelni?

Szülés:Volt úgy 2 hete,hogy nagyon erősen begörcsöltem,vagy jóslóm volt-elégé fájt-azóta kicsit tartok tőle,de ezt az érzést próbálom elhagyni.Járok kismamajógára,ahol tanulunk relaxálni,meg különböző légzéseket.Igazából most,hogy belegondoltam a kórházig tartó úttól félek.Nem attól,hogy meglesz a pici,de ha fájásokkal megyünk be,akkor ott csak ülni lehet beövezve...Amúgy megbeszéltem a csajszival,hogy este jöjjön,és gyorsan kint legyen:)Remélem jól tűröm majd a fájdalmat.És te hogy állsz ehhez?

2009. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!