Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol lehet panaszt tenni?...

Hol lehet panaszt tenni? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Volt 2 hónapja egy toxoplazma leletem, az volt ráírva, hogy kétes. Elküldtek az infektológiára, ahol felírtak nekem egy gyógyszert, meg levették újra a vért. Valószínű laborhiba, de azért szedjem csak a gyógyszert. 3000 Ft volt, és teljesen kivan tőle a gyomrom. Azt mondták 2 hét múlva telefonáljak az eredményért. 2 hét múlva naponta telefonáltam, semmi. Végül 3 hét múlva közölték, hogy megvan az eredmény, de telefonon nem mondhatják meg, be kell mennem. Elég furcsa, nem?

Van egy 1,5 éves kislányom, nagyon örülök, hogy a fertőző osztályra járok vele terhesen, egészségesen.

Aztán ott közölték velem, hogy elfelejtették elküldeni a vérmintát, és le kell venni megint, 3 hét múlva eredmény. Addig szedjem csak a gyógyszert. Mondtam, hogy ez valami vicc? Azt hiszik jobb dolgom sincs, mint a fertőző osztályra járni? Meg minek veszi le a vért megint, ha utána a kukába dobja, vagy képtelen értelmezni? Minek szedjem a gyógyszert, ha valószínű csak laborhiba, én meg rosszul vagyok tőle? Minek fizessek érte további 3000 Ft-ot? Na, erre még nekik állt feljebb, hogy ettől a gyógyszertől soha senki nem volt még rosszul. Meg milyen felelőtlen anya vagyok én, tudom milyen baja lehet a toxoplazmától?

Ők meg milyen felelőtlen orvosok? 2 hónapja nem alszom emiatt, tiszta ideg vagyok, ettől nem lesz baja a magzatnak? Hát nem felháborító? Hogy lehet így dolgozni? Én multinál dolgoztam, egy ilyen baki miatt tuti azonnal ki is rúgtak volna.


2009. nov. 16. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, de nem győzhetsz.
2009. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem!! Én 5. hete várok az eredményre! De sehol semmi. És ha esetlen + a toxoplazma, hogy jelenleg is fertőzött vagyok? 5 hét alatt nem lesz baja a bébimnek? Tiszta gáz! És én még fizettem is a vérvételért........ Úgy kellett külön kérnem. Nem akarlak behúzni, de biztos tennék vmit, hogy ne húzzák már az eredményt és ne legyenek már linkek, ez annál komolyabb! Kitartás és nyugi! Megértelek és szorítok!
2009. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az akkor 13 hónapos gyerekem vérét 18 hónapig nem vizsgálták meg, mert nem volt gazdaságos! Ehhez mit szóltok? Akkor már minek?
2009. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem meg nem is volt toxoplazma vizsgálat, mert a dokim elfelejtette, hogy oda is kell küldeni...Az új védőnőm jött rá, hogy hiányzik egy csomó eredményem.(labor, vércsoportmeghatározás, vércukorszint mérés stb)1 hete kértem időpontot, majd decemberbe lesz ezekből valami...

Szóval megérthető a felháborodásod, és igazad van.De nem tudsz semmit tenni ez ellen,egy elnézéssel be kell érned.(bár ha ennyit is kapnál...)

2009. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ÜDV A MAGYAR BETEGSÉGÜGYBEN!!! Sajnos ez van. Nekem a kisfiam életébe került, hogy nem foglalkoztak a terhesgondozáson velem. Preeklapsziás voltam. A gyerekem majdnem elhalt bennem. Aztán sürgősséggel megcsászároztak, de már késő volt. Mindez azért, mert a 26. és a 31. hét között nem kaptam beutalót uh-ra, mert az nincs benne a protokollban. A kicsi kb a 26. héttől nem fejlődött. A 31. héten vették észre!!! És mit tehetek? Még én voltam leordítva, mert meg mertem kérdezni, hogy ez miért nem vették hamarabb észre! Az orvos a párom előtt ordított velem, hogy mit képzelek én, hogy vádaskodok! Hát ennyi egy élet...

Tisztelet a kivételnek,azoknak az eüsöknek, akik lelkiismeretesen végzik a dolgukat, de a magyar egészségügy egy nagy sz@r!!! Ha magadra nem figyelsz, akkor senki nem fog rajtad segíteni!!!

2009. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így együtt éreztek velem, de még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. Érdemes betegjogi képviselőhöz mennem? Hogyan kell? Személyesen vagy levélben?
2009. nov. 16. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

Írj nekik és biztos megkapod a személyes elérhetőséget.Ne hagyd magad!!!

2009. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam, első vagyok. Nem győzhetsz. Tapasztalatból mondom, mert ismerem a másik oldalt is.
2009. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem panaszt tehetsz, csak nem mész vele semmire!
2009. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!