Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megint egy újinfluenzás...

Megint egy újinfluenzás kérdés!? Előre is bocsi! Bár ez egy technikai kérdés!

Figyelt kérdés

Szóval! Én most vagyok 39+2 hetes kismama, én már eldöntöttem, hogy biztosan nem oltatom be magam, viszont a férjem azt mondja, hogy ő mégis beadatná magának, bár először úgy terveztük, hogy ő sem adatja. A kérdésem most nem az lenne, hogy adassa vagy na, hanem az, hogy ha jól tudom, hogy azoknál a családoknál ahol 2 évesnél fiatalabb gyermek van a szülőknek ingyenes az oltás. Na most! Ez az oltóanyagra is a beadásra is érvényes vagy csak az egyikre? És hogyan, milyen papírokkal kell bizonyítani, hogy van egy picink?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2009. nov. 13. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk nem kellett igazolnia a férjemnek, hogy 3 hónapos a picink. Házidokija beadta mindkét (sima és h1n1re is) oltást ingyen. Amúgy nem egy égbekiáltó összeg, 2000 Ft azt hiszem.
2009. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs még 2000 sem:)


De amúgy nektek ingyenes:)Mondjuk nem ártana ha vele mennél,h lássák nemsokára 3an lesztek:)


Ada és Abi:))

2009. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
na, már a 2. írásomba kötsz bele Ada (vagy Abi?) Drága:))))
2009. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira doki függő,itt nálunk ha nem ingyenes az oltás akkor 900ft-ot kell fizetni,a sógornőm meg ingyen kapta a gyerek miatt ö meg 1900ft fizetett volna ha a doki adja be de ha az ápolónő akkor ingyenes a beadás!Úgyis fel kell hívni ,hogy kiírja a receptet vagy menjen el a dokihoz akkor majd ö elmondja ahány doki annyi félét mondanak!
2009. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem,te ne nagyon menj a rendelőbe! Ki tudja ,hogy mit szednél össze!
2009. nov. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ma azt mondta a védőnőm hogy csak 1 éves korig ingyenes azoknak aki egy háztartásban élnek
2009. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen akkor fogja beadatni, ha már megszültem, mert nem akarjuk, hogy pont akkor menjek szülni, amikor ő itthon nyomja az ágyat, mert mondjuk belázasodott a mellékhatások miatt. De ha akkor felhívjuk a dokit és azt mondja, hogy neki van egy pár napos kisfia azt csak el fogják hinni, vagy kell vm. papír ezt igazolni?

Ja, amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat, és én semmi féle képpen nem megyek el a rendelőbe.

2009. nov. 14. 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!