Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 év felett tényleg kötelező...

30 év felett tényleg kötelező a magzatvíz vétel? Vagy mikor csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés
Nővérem 33 éves és ikreket vár, spontán fogantak, és már nem az első terhesség, van egy 4 éves kisfia. Múlthéten magzatvíz vételen volt. Kérdeztem miért kellett ilyenre mennie, mert én úgy tudtam hogy csak ha valami gond van akkor néznek ilyet. Erre azt mondta hogy 30 év felett mindenkinek kötelező magzatvíz vételre menni. Tényleg így van? Vagy mikor csinálnak ilyet?
2013. okt. 22. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezőnek SOHASEM kötelező. Nálunk 35 év felett, vagy korábbi beteg baba esetén ajánlják nyomatékosabban, ill. ha komibált teszt (esetleg AFP - bár utóbbi elég megbízhtatatlan)eredménye lett rossz, akkor is ajánlják. De ilyen esetben is a szülők döntése. Olyan nincs, hogy kötelező lenne bármilyen, pláne egy elég kockázatos vizsgálat.
2013. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező, 35 felett ajánlott
2013. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező ajánlott és nem 30 hanem 35 felett.
2013. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem kötelező, de azért ez a nagyon kockázatos jelző egyáltalán nem igaz.

Az amnioszintézisnél 1% vetélési lehetőség van, ez pontosan megegyezik bármilyen más terhesség alatt bekövetkezett esemény vetélési esélyeivel.

Ha otthon fekszik az ember akkor is van 1% esélye elvetélni.

Az amnioszintézist ma már nagyon körültekintően végzik és gyakorlatilag 98%-os megbízhatósággal ad eredményt.


Down kór kockázata 30 felett már 1:940-hez, 35 felett pedig 1:350-hez. Ezért ajánlják.


DE! Már egyre többször ajánlják fiatalabb kismamáknak is, ugyanis a down kóros babák 90%-át 30 alatti korosztály szüli, pontosan azért, mert számukra nem tartják ajánlottnak a kombinált tesztet, vagy az amnioszintézist.

2013. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sokszor előfordul, hogy a kismamák "kötelező"-nek említik ezt a vizsgálatot, de ez csak egy olyan szófordulat, vagy félreértés. Semmilyen vizsgálat sem kötelező, bármit vissza lehet utasítani. Az amniocentézist pedig általában 35 éves kor felett ajánlják, vagy ha korábban volt már ilyen probléma, biztos a testvéred esetében is volt oka annak, hogy az orvos ezt javasolta. De ettől még nem kötelező.

Ismertem már nem is egy olyan anyukát, akinek rossz volt a kombinált tesztje, vagy az AFP-je, de nem ment el amniocentézisre, mert ő úgy gondolta, hogy mindegy mi lesz, mindegy hogy esetleg beteg a baba, abortuszra semmiképp sem menne, így inkább a vizsgálatot sem kéri, mert van esély a vetélésre.

2013. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kotelezo! Mindketszer magankorhazban szultem, minden ajanlott vizsgalatot megcsinaltam, de ilyen biztos, hogy nem kell. Ez akkor kell, ha a kombinalt teszt vagy az afpnek rossz az eredmenye, de akkor sem kotelezo! Es az elso babamat 30 evesen szultem.
2013. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszoló.. AmnioCENTÉZIS és nem szintézis..
2013. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek jog eldönteni, hogy megcsináltatja-e vagy sem. Gond az inkább azzal van, hogy a kismamák nem kapnak megfelelő mennyiségű információt a haszonról és a veszélyekről.

Én 40 évesen elutasítottam, mert minden leletem negatív volt és a 18. heti UH alapján az Istenhegyin Hajdú Krisztina sem tartotta szükségesnek.

Egészen más az a helyzet, amikor az UH vagy a kombinált teszt alapján valami nem stimmel, akkor tényleg érdemes megcsináltatni, de csak a kor alapján tőlünk nyugatra nem szokás. De az a baj, hogy a genetikai tanácsadáson nem mérlegelnek, hanem ha elmúltál X éves, akkor automatikusan elküldenek és elég agresszívan rá is beszélnek az amniócentézisre.

Az a baj, hogy 3 dolgot nem szoktak elmondani, de ha egy lelkiismeretesebb orvossal van lehetőséged beszélni,akkor el fogja árulni, hogy:

- a fals negatív/pozitív eredmény aránya 0,5% - bár ez a SOTE I-en adott tájékoztatón rajta van,

- az elveszített babák 90%-a egészséges,

- a szúrás helyén gyakran bevérzik a méhfal, ami ha nem szívódik fel, akkor koraszülést okozhat - na ez nincs benne abban a bizonyos 1%-ban. A baráti körünkben van olyan baba, aki egy ilyen bevérzés miatt 30 hétre született.

2013. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En 38 eves vagyon, 3.babat varom, tokeletes integralt es apf eredmennyel es jo uh meretekkel, megis azt mondta a genetikai tanacsadason a doki, hogy felelotlen vagyok, amiert nem szuratom meg magam... A magan dokim szerint meg csak az a 396.000 forint hiany faj a korhaznak, amit igy nem kapnak meg. Gusztustalan ami ebben a temaban megy. Mondjuk ha valamelyik ereenyem nem lett volna jo, akkor en ragaszkodtam volna az amniohoz.
2013. okt. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt is 35 év felett ajánott.

Az afp nagyon pontatlan, ikreknél pedig szinte teljesen megbízhatatlan. Talán ezért csinálják meg a vizsgálatot.

2013. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!