Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok és...

17 hetes terhes vagyok és emésztési gondokkal küszködöm. Szedhetek-e tisasen nevű hashajtót?

Figyelt kérdés
Kiderült pár hete egy görcs után,hogy epekövem van.Nem tudom,hogy ezzel össze függ-e a dolog,de nagyon szenvedek.Próbálkoztam befőtt és hasonló házimódszerekkel,ill Laevolac nevű gyógyszerrel is....Semmi nem segít,tanácsokat várok!Előre is köszönöm.
2008. júl. 5. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Igen, szedhetsz!
2008. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia !! Én is így jártam, majdnem egy hétig nem tudtam wcre menni!! A dokim azt mondta tisasent véletlenül se, hanem guttalaxot!! A gyógyszertárban viszot éppen nem volt és ott nekem is ezt a Laevolac-ot adták!! Mondanom sem kell semmit sem ért!! A Guttalax viszont nagyon jó volt!! Próbáld ki, de csak óvatosan 10 csepptől egész nap nem mertem elmenni otthonról :) Sok sikert 14 hetes kismami
2008. júl. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Én nekem semmi ilyet nem engedett.Sztem ne kísérletezz.

Nekem az vállt be,hogy minden este megettem egy narit.Illetve mivel annyira nem vagyok narancs fűggő úgy csináltam ,hogy héjjastúl felcikkeztem és kiszívtam a levét.Minden reggel meg volt az eredménye.Sztem inkább gyümikkel próbálkozz,mint ilyen szerekkel ki tudja a kicsibe mimegy át,de tényleg!NEm éri meg.NEkem az alma is segít,meg a 100%os narancslé.Egy pohár aztán irány :)39hetes kismama

jah és nekem is ilyen gondjaim voltak ,de mikor gyümiztem nem kellet erőlködnöm sosem..hidd el egészségesebb mint a kemikáliák.JA a banán hasfogó arra vigyázz..

2008. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok!! Az első válaszoló tanácsának utána néztem! Beírod a google-be hogy tisasen betegtájékoztató, és ki is jön, hogy 12 éves kor alatt, ill terhesség és szoptatás ideje alatt nem szabad szedni!!! Csak óvatosan!!
2008. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3.-nak: ez nem kiselretezes, orvosi javaslatra hasznalok en is Guttalaxot, kulonben ket hetig se menne, es egy jo kis belcsavarodas terhesen azert nem leanyalom.

Plusz benne van a gyogyszerkonyvben is, h semmilyen problemat, semmit nem okoz varandos noknel.

Szoval Guttalaxbol 10 csepp kezdetnek, ha segit akkor jo, ha nem akkor 15, de max. 20, annal tobbet nem lehet.

En bealltam az 5 cseppre, miutan kisegitett a nehez helyzetbol :-)

2008. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató szerint terhesség alatt ellenjavalt. Görcsoldónak talán próbáld meg a no-spat.


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A TISASEN TABLETTA ILL. A TISASEN FORTE TABLLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Tisasen tabletta és a Tisasen forte tabletta szenna típusú hashajtók, melyek a székrekedés rövid ideig tartó (maximum 2 hét) kezelésére szolgálnak. Használják még bizonyos vizsgálatokat megelőzően egyszeri hashajtásra béltisztítás illetve műtéti előkészítés céljából.

2. TUDNIVALÓK A TISASEN TABLETTA ILL. A TISASEN FORTE TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje a Tisasen tabletta ill. a Tisasen forte tablettát

- a hatóanyagokkal vagy a készítmény bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén,

- 12 év alatti életkorban,

- bélelzáródás esetén,

- a belek gyulladásos megbetegedéseiben (pl. Chron betegség, colitis ulcerosa, vakbélgyulladás),

- ismeretlen eredetű hasi fájdalom illetve "akut has" szindróma esetén,

- víz- és elektrolitvesztés következtében fellépő súlyos kiszáradás esetén,

- káliumhiány esetén,

- terhesség ideje alatt,

- szoptatás ideje alatt.

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.>

A Tisasen tabletta ill. a Tisasen forte tabletta számos gyógyszer, így szívglikozidok, szabálytalan szívritmusra ható szerek, vízhajtók, mellékvesekéreg-hormonok hatását módosíthatja, ezért egyéb gyógyszer szedése esetén kérje ki kezelőorvosa véleményét.

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség ideje alatt alkalmazása ellenjavallt.

A készítmények alkalmazásának idejére a szoptatást fel kell függeszteni.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Erre vonatkozóan adat nem állt rendelkezésre.

- HOGYAN KELL ALKALMAZNI A TISASEN TABLETTÁT ILL. A TISASEN FORTE TABLETTÁT?

Szokásos napi adagja 10-20 mg lefekvés előtt. Legyengült vagy idős betegeknél a kezelést napi 10 mg adásával ajánlott kezdeni. Egyszeri hashajtásra (egyszeri erőteljes béltisztításra) szükség esetén nagyobb adag (max. 40 mg) is alkalmazható.

12 évnél idősebb gyerekek ajánlott kezdő adagja 10-15 mg naponta, lehetőleg lefekvés előtt, a maximális adag naponta kétszer 20 mg.

A kezelés célja a laza széklet elérése a legkisebb adaggal.

Ha az előírtnál több Tisasen tabletta ill. Tisasen forte tablettát vett be

A túladagolás tünetei: hasi fájdalom, gyengeség, kimerültség, szomjúság, hányás, vizenyő, csontfájdalom, folyadék és elektrolit egyensúlyvesztés, fehérjevesztés, vastagbélgyulladást utánzó kórképek.

Ha elfelejtette bevenni a Tisasen tabletta ill. Tisasen forte tablettát

Ne vegyen be dupla adagot az elfelejtett tabletta adag pótlására. Folítassa a tabletta szedését az előírt módon.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Tisasen tabletta ill a Tisasen forte tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A Tisasen tabletta ill a Tisasen forte tabletta használata során hasi fájdalom, görcsös gyomor-bélpanaszok, hasmenés, igen ritkán máj-, illetve vesekárosodás, hányinger-hányás, bélrenyheség, izomgyengeség, ujjakon átmeneti bütyökképződés, izületi panaszok és fogyás előfordulhat.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

5. HOGYAN KELL A TISASEN TABLETTÁT ILL. A TISASEN FORTE TABLETTÁT TÁROLNI?

25 C° alatt, száraz helyen tartandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a Tisasen tabletta ill. a Tisasen forte tablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a Tisasen tabletta ill a Tisasenforte tabletta:

- A készítmény hatóanyaga:10,0 mg ill. 20,0 mg szennosoid A + B tablettánként ill. forte tablettánként.

- Egyéb összetevők: hidrofób kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, mikrokristályos cellulóz

Bevonat: dimetil-polisziloxán emulzió, talkum, titán-dioxid (E171), sárga vas-oxid (E172), makrogol 6000, etilcellulóz vizes diszperzió, hipromellóz



1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT A LAEVOLAC-LAKTULÓZ SZIRUP?

Mi a Laevolac-laktulóz szirup?

A Laevolac-laktulóz szirup hatóanyaga, a laktulóz egy D-galaktóz és fruktóz cukoregységből álló szénhidrát-származék. Hatását a vastagbélben fejti ki, ahol a bélbaktériumok hatására szerves savak, elsősorban tejsav és ecetsav keletkezik belőle. A savképződés hatására fokozódnak a bélmozgások és emelkedik a széklet víztartalma (székletlágyító hatás).

A nagyobb adagokban szedett laktulóz hatására, a béltartalom savanyodásának következtében fokozódik a nitrogén-tartalom széklettel történő ürülése és csökken a vér ammóniaszintje. Ezek a hatások magas vér-ammóniaszint esetén terápiásan hasznosíthatók.

Májműködési zavarok miatt kialakuló agyvelőbántalom esetében a laktulóz a vér ammónia-tartalmát jelentősen csökkenti, és ezáltal elősegíti a beteg állapotának rendezését.

Milyen betegségek kezelésére szolgál?

Székrekedés.

Májeredetű szisztémás encephalopathia (az agyműködés zavara, amely súlyos májkárosodás (pl. májzsugor) következtében alakulhat ki) megelőzése és kezelése.

2. TUDNIVALÓK A Laevolac-laktulóz SZIRUP SZEDÉSE ELŐTT

Mikor nem szabad alkalmazni a készítményt?

A Laevolac-laktulóz nem alkalmazható

- ismert laktulóz-túlérzékenységben,

- bélelzáródásban,

- fruktóz-, galaktóz-, ill. laktóz-érzékenységben.

Tájékoztassa orvosát az Ön korábbi betegségeiről, jelenlegi kísérőbetegségeiről, egyidejűleg kapott kezeléseiről, életmódjának jellemzőiről, továbbá az Ön által szedett gyógyszerekről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Ezek ismeretében orvosa eldönti, hogy alkalmazhatja e Ön a készítményt.

Mire kell ügyelni, amennyiben más gyógyszert is szed?

A gyógyszerek hatásait és mellékhatásait más gyógyszerek erősíthetik, illetve gyengíthetik.

Ezért közölje az orvossal, ha rendszeres jelleggel egyéb gyógyszert/gyógyszereket szed, illetve szedett nemrégiben vagy rövidesen szedni fog, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is.

A laktulóz hatására a más gyógyszerek (egyes vizelethajtók, mellékvesekéreg-hormonok és a bizonyos gombafertőzések ellen adott amfotericin B) adagolása során bekövetkező káliumvesztés fokozódhat.

Szívglikozidokkal történő együttes alkalmazása esetén az esetleges káliumhiány következtében a szívglikozid hatása erősebbé válhat.

A laktulóz hatására savasabbá válik a környezet a vastagbélben, amelynek következtében egyes gyógyszerek(pl.szalicilát-származék) hatástalanná válhatnak.

Befolyásolja-e a készítmény a járművezetői és gépkezelői képességeket?

A Laevolac-laktulóz szirup nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket.

Szedhető-e a készítmény terhesség és szoptatás ideje alatt?

A Laevolac-laktulóz szirup az orvos előzetes jóváhagyása esetén alkalmazható terhesség, illetve szoptatás idején is.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A LAEVOLAC-LAKTULÓZ SZIRUPOT?

A Laevolac-laktulóz szirup szájon át történő alkalmazásra való. A megadott adagok tájékoztató jellegűek; idővel minden betegnél egyénileg kell megállapítani a legmegfelelőbb adagolást.

A gyógyszeres dobozban 5-30 ml közötti térfogat-beosztásokat tartalmazó mérőpohár található a dózisok pontos megállapítása érdekében.

Amennyiben úgy érzi, hogy a Laevolac-laktulóz szirup túl gyengén vagy túl erősen hat, beszéljen orvosával.

- Székrekedés:

ttaaLaevolac.tab

Gyors hashajtó hatás elérésére 1-3 evőkanálnyi (15-45 ml) szirupot kell feloldani 1,5 - 2,5 deciliter vízben, teában, gyümölcslében, vagy tejben, melyet reggel, felkelés után, éhgyomorra kell meginni. A hatás kb. 2 óra múlva jelentkezik (fokozott székelési reflex).

Májeredetű szisztémás encephalopathia megelőzése és kezelése:

Felnőttek:

Kezdeti adag: 15 ml (= 10 g laktulóz) naponta 3-4 alkalommal, amely 30-45 ml-re (= 20-30 g laktulóz) emelkedhet naponta szintén 3-4 alkalommal.

Az adagokat a napi 2-3-szori lágy széklet eléréséhez kell beállítani.

Gyermekek:

Nincs adat.

Hogyan kell szedni a Laevolac-laktulóz szirupot?

A gyógyszer adagjait a mellékelt mérőpohárral kell kimérni, majd a kimért adagot vízzel vagy meleg italokkal, pl. kávéval vagy teával elegyítve, illetve joghurthoz, müzlihez vagy kásához keverve lehet bevenni.

A kezelés időtartama:

A kezelés időtartamát a tünetek fennállása határozza meg.

Mi a teendő, ha a Laevolac-laktulóz szirupból túl keveset vett be, vagy elfelejtette bevenni a soronkövetkező adagot?

Helyes adagolás esetén is előfordulhat, hogy változó ideig tart, míg a kívánt hatás kialakul. Így a hashajtó hatás egyes esetekben már 2-10 óra, másokban viszont csak 1-2 nap múlva jelentkezik először.

Amennyiben túl keveset vett be a Laevolac-laktulóz szirupból, ez elnyújthatja a hatás kezdetének jelentkezését, sőt, a hatás akár teljes egészében el is maradhat.

Amennyiben elfelejtette valamely adag bevételét, azt hagyja ki és szedje a gyógyszert továbbra is az előírt adagban, ne vegyen be dupla adagot a véletlenül kihagyott adagok pótlására. Ne növelje önkényesen az adagokat.

Amennyiben kérdések merülnek fel Önben a Laevolac-laktulóz-kezelést illetően, beszéljen orvosával.

Mire kell ügyelnie, ha a Laevolac-laktulóz-kezelést megszakítja vagy idő előtt fejezi be?

Amennyiben a Laevolac-laktulóz-kezelést megszakítja vagy idő előtt fejezi be, számolnia kell azzal, hogy a kívánt hatás esetleg nem alakul ki, vagy az Ön állapota ismét romolhat. Ezért a kezelést az orvosával történt előzetes megbeszélés alapján szakítsa meg vagy hagyja abba.

Mire kell figyelni az alkalmazás során?

Tájékoztassa orvosát, ha

- más betegsége is van vagy allergiás,

- más gyógyszereket is szed, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is,

- terhes vagy szoptat.

Tartósan fennálló székrekedés esetén a Laevolac-laktulóz kezelés megkezdése előtt forduljon orvosához, mert a tartós székrekedés súlyos betegségek tünete is lehet.

A hasfájás, a hányás és a láz súlyos betegségek (pl. emésztőszervi gyulladásos folyamat) tünetei is lehetnek, amikor sürgős orvosi segítségre van szükség és a Laevolac-laktulóz nem szedhető.

15 ml Laevolac-laktulóz szirupban maximum 2,6 g emészthető szénhidrát (fruktóz, galaktóz és laktóz) van jelen. Cukorbetegség és egyéb szénhidrát-hasznosítási zavarok esetén az emészthető szénhidrátok (fruktóz, galaktóz és laktóz) mennyiségét kell számításba venni.

15 ml Laevolac-laktulóz szirup (= 10 g laktulóz) 0,1 g fruktózt, 1,5 g galaktózt és 1,0 g laktózt tartalmaz. 15 ml szirup energiatartalma kb. 10,2 kcal/42,7 kJ, amely 0,21 Kenyér Egységnek felel meg.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

A hatékony gyógyszereknek a kívánt hatások mellett nemkívánt mellékhatásai is lehetnek. Ezek azonban nem minden esetben alakulnak ki és gyakran csak a kezelés kezdetén jelentkeznek.

A szokásos adagok alkalmazása során enyhe hasfájás, illetve puffadás jelentkezhet.

Nagyobb adagok bevételét követően émelygés, hányás, ill. víz- és a sóháztartás zavaraival járó hasmenés alakulhat ki.

Híg székletet eredményező tartós adagolás esetén a víz- és a sóháztartás zavarai (fokozott kálium-, nátrium- és vízürítés) alakulhatnak ki ezek következményeivel együtt.

Amennyiben mellékhatást észlel vagy erre gyanakszik, értesítse orvosát. Orvosa eldönti, hogy a továbbiakban kell-e, és ha igen, mennyi laktulóz-t szükséges szednie.

Tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét minden mellékhatásról, akkor is, ha olyan mellékhatást észlel, amely ebben a betegtájékoztató leírásban nem került felsorolásra.

Mi a teendő túladagolás esetén?

Túladagolás esetén hasmenés és elektrolit (főleg kálium- és nátrium-vesztés) lép fel. Ilyen esetekben az adagolást azonnal meg kell szakítani és a kezelőorvost értesíteni kell. A további teendőket a kezelőorvos határozza meg.



1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A NO-SPA 40 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A No-Spa tabletta görcsoldó készítmény és a következő betegségek esetén alkalmazható:

Simaizomgörcsök epe eredetű megbetegedésekben: epekő, epehólyag-gyulladás.

Húgyúti eredetű simaizomgörcsök: vesekő, húgyvezetékkő, vesekehely-gyulladás, húgyhólyag-gyulladás, hólyaggörcs.

Kiegészítő kezelésként:

- Gyomor-bél eredetű simaizomgörcsök esetén: gyomor és nyombél fekély, gyomor-hurut, gyomor-görcs, bélhurut, vastagbél túlérzékenység-, ingerelhetőség székrekedéses, illetve haspuffadásos formái esetén.

- Tenziós típusú fejfájásokban.

- Nőgyógyászati megbetegedésekben: fájdalmas havi vérzés.

2. TUDNIVALÓK A NO-SPA 40 MG TABLETTA ALKALMAZÁSA ELŐTT

Ne alkalmazza a No-Spa 40 mg tablettát:

- ha túlérzékeny (allergiás) a készítmény hatóanyagára (drotaverin) vagy bármely segédanyagára.

- ha súlyos máj-, vese- vagy szívelégtelensége van. 1 éves életkor alatt.

A No-Spa 40 mg tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

Alacsony vérnyomású betegeknél alkalmazása fokozott óvatosságot igényel.

Tejcukorérzékenységben szenvedő betegeknek a tabletta tejcukor tartalma (52 mg) miatt gyomor- bélrendszeri panaszokat okozhat.

Gyermekeknél a drotaverin alkalmazását nem vizsgálták, ezért gyermekeknek csak óvatosan adható, egy éves kor alatt nem adható.

Terhesség

Kérdéseivel bármely gyógyszer alkalmazása előtt forduljon orvosához, vagy gyógyszerészéhez.

Állatkísérletes és humán vizsgálatok alapján, terhesség alatt való alkalmazása esetén, az anyát, ill. a magzatot károsító hatása nem volt kimutatható. Mindazonáltal terhességben való alkalmazása fokozott óvatosságot igényel.

Szoptatás

Kérdéseivel bármely gyógyszer alkalmazása előtt forduljon orvosához, vagy gyógyszerészéhez.

Kellő vizsgálati eredmények hiányában szoptatás idején alkalmazása nem ajánlott.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

A szokásos adagok szájon át való alkalmazása esetén a drotaverin nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket. Bevételét követően jelentkező szédülés esetén azonban kerülje a veszélyes helyzeteket, és tartózkodjon a gépjárművezetéstől és a gépek üzemeltetésétől.

Egyéb gyógyszerek alkalmazása:

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Levodopával együtt adva, annak a Parkinson-kór tüneteit csökkentő hatását gyengíti, illetve a vázizom merevség és a remegés súlyosbodhat.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A NO-SPA 40 MG TABLETTÁT

Amennyiben a kezelőorvos másképp nem rendeli a készítmény szokásos adagja:

Felnőttek: naponta 3-6 tabletta (2-3 részletben).

Gyermekkor 1 éves kor felett: 1-6 éves korban napi 1-3 tabletta (2-3 részletben), 6 éves kortól napi

2-5 tabletta (2-5 részletben).

1 éves kor alatt nem adható.

Ha az előírtnál több No-Spa 40 mg tablettát alkalmazott:

Túladagolásra vonatkozó adatok nem állnak rendelkezésre. Esetleges túladagolás esetén azonnal forduljon orvoshoz.

Ha elfelejtette bevenni a No-Spa 40 mg tablettát:

A soron következő előírt adagolási időpontban ne alkalmazzon dupla adagot.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, a No-Spa 40 mg tablettának is lehetnek mellékhatásai.

Ritkán fejfájás, szédülés, hányinger és erős szívverés, álmatlanság, illetve székrekedés vérnyomásesés.

A fenti mellékhatásokról tájékoztassa kezelőorvosát.

Ha az itt felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.


[link]

2008. júl. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg meg annyi: mindannyian masok vagyunk. Szerinted nem mentem at en is meg mindenki a hazi praktikakon eloszor? Minden amit irtal sz@rt se ert nekem, narancsle meg gyumi is ugyanugy bennszorult.

Ilyenkor mas nem segit, de tenyleg csak olyat, amit a gyogyszerkonyv enged!

2008. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annak aki a Guttalaxot szedi.Itt a betegtájékoztató vonatkozó része.

Terhesség, szoptatás

A készítmény hosszú múltra visszatekintő alkalmazása során nem észlelték, hogy a terhesség ideje alatt kedvezőtlen vagy ártalmas mellékhatásokat okozna. A terhesség ideje alatt azonban csak orvosi javaslatra szabad bármilyen gyógyszert bevenni - ez alól a Guttalax sem kivétel. Bár nincs bizonyíték arra vonatkozóan, hogy a Guttalax kiválasztódna az anyatejbe, a készítmény alkalmazásának ideje alatt ajánlott mellőzni a szoptatást.


Ezek alapján én is úgy szedném ahogy te orvosi rendelésre.

Akérdezónek javaslom járjon ennek is utána és emellett érdemes odafigyelni arra mit eszel.

2008. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!Sajnos nem ehetek akármit az epekövem miatt,és itt kezdődött a problémám.Diétán vagyok,alma,föttkrumpli-rízs,piritós és még 1-2 dolog,azt ennyi :( ezektől pedig sajna nincs széklet.Az orvosom szabin van ,de ahogy lesz,kikérem a tanácsát feltétlen.Addig meg kipróbálom a guttalaxot,hisz valamit tennem kell...De továbbra is várom a jótanácsokat,ötleteket.
2008. júl. 5. 19:40
 10/11 anonim ***** válasza:
próbálj enni egy kis magnéziumot, nekem csodát tett, az hashajtó hatású. Én nagyon székrekedéses voltamés most, hogy a Béresből eszem napi egyet, két vastabletta mellett is híg a székletem, plusz max. méhkeményedéseid sem lesznek!
2008. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!