Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Három hónapos próbaidőről...

Három hónapos próbaidőről kirúghatnak, ha megmondom, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
És majd amit a babára fogok kapni pénzt abba beleszámítják az előző munkahelyemet ahol kerek három évet voltam?Most két hete dolgozom az új munkahelyen és félek attól,hogy ha megmondom babás vagyok akkor kirugnak és nem fogják beleszámítani az előző munkahelyemet.Hogy van ez?
2008. júl. 5. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos! A próbaidő alatt indoklás és kötelezettség nélkül megszűntethető a munkaviszony bármely fél részéről indoklás nélkül, még a terheskönyv vagy a táppénz sem segít, mert nincs véglegesített munkaviszonyod,...jó lenne ha a lejáratig tudnád titkolni, ha már így alakult.

A baba után pedig úgy kapsz pénzt, hogy a születést megelőző két év alatt összesen kell 180 munkaviszonyban töltött nap, ami neked bőven megvan, tehát ha kirúgnának nem esnél el semmitől..viszont az mtk. szerint amit az elején írtam simán kirúghatnak, mert 3 hónapig nincs védettséged semmi viszonylatban.

Ha viszont kiderül, vagy megmondod és kirúgnának, akkor mindenképp érdemes terhesként bejelentkezni a munkaügyi központba, hogy regisztráljanak, mert munkaviszony hiányában sehonnan nem kaphatsz pénzt a szülésig csak a munkaügyi központból.Remélem segítettem.

2008. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen.Megprobálom még titokban tartani.
2008. júl. 5. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Valoszinulegmas indokot fognak mondani, desiman felmondhatnak neked... Ne mondd el. Gondolj arra, hogy e kell tartanod a gyermekedet, raadasul az sem mindegy, hogy kapsz-e ingyenes orvosi ellatast vagy mindenert fizetned kell. Nekem julis 31-en jar le a probaidom, most 19 hetes vagyok, es azert mar kezd latszani, hogy kisbabom lesz.Kellemetlen, de tagadom. Meg harom hetig tuti. Melohelyen kivul meg a legboldogabb kismamo vagyok :-)
2008. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!