Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy reagált a (nagytesó...

Andika001 kérdése:

Hogy reagált a (nagytesó nállunk 2,8éves) mikor haza vittétek a kórházból a kistesót?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint két tesó van, az egyik 2 a máik 8 éves?

Mikor a második gyermekünk megszületett a nagyobbik 8 éves volt. Ő nagyon nehezen fogadta. Nézegette, de nem foglalkozott vele, megrémült, hogy elveszíti az addigi egyeduralmát és a kicsi lesz a középpontban. A nagyobbik lány, a kisebbik fiú. Ha neked két gyermeked is várja otthon a kicsit, akkor ez már nem fog problémát okozni úgy gondolom, bár tapasztalatról csak néhány hét múlva fogok tudni beszámolni, akkor születik a 3. gyermekünk.

A lényeg, hogy nálunk nagyon nehezen ment az elfogadás, de 3 év eltelte után már elválaszthatatlanok és nagyon jó tesók.

35 h

2009. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
te mikorra vagy kiírva?csak egy gyermek van aki 2éves és 8 hónapos.bocsi ha félre érthető volt.
2009. nov. 8. 17:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem is 2éves 8hónapos lesz,amikor meg lesz a kistesó.Én is kiváncsi vagyok,hogy fog viselkedni.

Boldog babavárást!

2009. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 2 éves és 8 hónapos voltam, amikor az öcsém született. Arra emlékszem, hogy féltettem. Édesanyám meg azt mesélte, hogy mindenben leutánoztam a babámmal, de a pelustól mindig fintorogtam.:) A keresztelésekor, 6 hét mulva, amikor a lelkész azt mondta "a gyermek az Istené", bekiabáltam: "nem igaz, a gyermek a miénk". Amikor kisiskolások voltunk gyakran civakodtunk, én folyton anyáskodtam, de mikorra középiskolás lett a tiztelet és az egymásra vigyázás lett a jellemző. Most távol élünk egymástól, de mindenben számíthatunk egymásra.
2009. nov. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Dec. 15-re vagyok kiírva. Akkor valóban félreértettem. Az én 2 éves 10 hónapos fiam nagyon várja a kistesót, de nem beszélünk róla sokat. Tudja, hogy baba van a pocimban, de nem traktáljuk vele, hogy akkor mi hogy lesz, nem hangsúlyozzuk, hogy ismét baba érkezik a házhoz. Szeretném ha természetesnek venné, ahogyan mi is annak vesszük.

Neked mikor érkezik a kistesó?

2009. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én dec.8 ra vagyok kiírva.Én fiam nagyon várja a kistesót.ugy hívja öcsibaba.én nagyon félek a testvérféltékenységtől.mert eddig ő volt az úr.....
2009. nov. 9. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
szia!nem tom te csinálni fogod e, de sokan úgy csinálják, h a kórházból a "baba hoz" vmi ajándékot a kistesónak...ezzel lehet h belopja magát a szívébe. én nem próbáltam,de ha lenne még egy baba, biztos bevetném.
2009. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mármint a kicsi hoz ajándékot a nagytesónak. bocsi
2009. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is tartok ám a testvér féltékenységtől, de talán nem lesz annyira vészes, mert már pár hete kikéri magának, hogy ő nem kisfiú, hanem nagy fiú. Szerintem ez hasznunkra válik majd. Így valóban ő lesz a nagy, a baba a kicsi és ebből nem lesz sértődés.

Nálatok még nincs ilyen, hogy kikéri magának, hogy ő már nem baba? A szobatisztasággal hogy álltok? Az én fiam október elején vált teljesen azzá és félek, hogy majd visszaesik vagy bepisil éjjel, ilyenek lesznek.

A barátnőmnek már 3 éves 3 hós volt a fia mikor született a kicsi és újra büfiztetni kellett és szopni is szeretett volna.

2009. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!