Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+6 hetesen este 9 ota tarto...

38+6 hetesen este 9 ota tarto rendszeres pocak kemenyedes! Beindult volna a szules?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 38+6 hetes kismama vagyok. Tegnap este ota folyamatos pocak kemenyedessel "kuzdok". Amik alt.ban 5 percenkent jelentkeznek. ( Elofordul, hogy 4-6-7. )Voltak kissebb nagyobb szunetek es kb masfel orat aludnom is sikerult, de annyira kellemetlenul befeszul, hogy egyik oldalamon sem tudtam fekudni, aludni. A furcsa az, hogy sehol egy kosza gorcs. Talan 2x-3x nyilalt a huvelyembe de ennyi. Elso babamat varom elegge tanacstalan vagyok. Volt akinek igy indult be a szulese? Esetleg tapasztalt hasonlot?

(kulfoldon elek, idoeltolodas miatt itt meg csak reggel 6:40)



2013. okt. 2. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jóslő fájások, rendszertelenek még, és igen jó hogy vannak, hiszen közeledik a szülésed, valószínű, hogy tágulni is elkezdesz szép lassan.


Amit tehetsz:

ülj be egy kád meleg (jó meleg, de nem forró!) vízbe és ott lazulj el.

A jósló fájásoknál egy keményedés hossza max. 20-30 másodperc, míg a szülési fájásé 40-60 mp.


A keményedések közötti időt is figyelheted (ahogy tetted is), mindig kezdéstől kezdésig számold.


Ha beindul a szülés, akkor erősödni fog (vélhetően) a fájás erőssége is, és pontos időközökbe rendeződik, és besűrűsödik, akár 2-3 percesekre.


Azt szokták mondani, hogy első szülésnél az 5 percesekkel elég beindulni a kórházba (vagy szülőházba, a ott szülsz, nem tudom melyik külföld).


Ha marad a rendszertelenség, akkor se ijedj meg, ez teljesen ok, ami Veled történik, akkor még várakozni kell tovább (talán napokat, talán csak órákat). Amikor nincs keményedés, használd az időt pihenésre, egyél könnyű kajákat, igyál folyadékot, amit megkívánsz.


Szép szülést Neked!

2013. okt. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod. A melegvizes furdot mar probaltam ejjel. Nemnigazan segitettbvizben nm isn kemenyedtem ugyan ugy. Zuhanyoztattam is a pocit az sem. Most megprobalom megegyszer.
2013. okt. 2. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:

A jóslók általában leállnak a vízben.

Nekem volt, hogy 2-3 óra elteltével álltak csak le, addig bent ücsörögtem.

Ha tényleg indul, akkor nincs az a fürdő, ami megállítja...

2013. okt. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Es mikozben a vizben csucsultel is merted az idot utolso? Mennyire vt rendszeres neked? Es hany mpig tartott?
2013. okt. 2. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, betettem a vekkert a fürdőbe (volt rajta mp mutató), és max. fél perces volt egy-egy összehúzódás.

Amikor indultak a szüléseim, akkor meg másodpercre pontosan jöttek, és azok sokkal erősebbek is voltak, nem csak olyan "kellemetlen" szerűek. A rendszertelen pont azt jelenti, hogy hol 5 perc, aztán 7 perc, aztán kimarad egy, mondjuk 12 perc, majd megint 5, ilyesmi. De hát ez nem kiszámítható.


Ezzel a módszerrel biztosan felismered, ha indulni kell!

Kitartás, tudom, ez a legnehezebb időszak, meg ez a bizonytalanság, de tényleg nem tudni, utolsó babámat 41+6-ra szültem, és az utolsó 3 hétben minimum heti két-három éjszakát a kádban töltöttem.

Persze nem muszáj ott, csak nekem ott kényelmesebb volt, mint az ágyon... Nálam volt a mobil, férjem aludt, megbeszéltük, ha kell hívom. (Mert olyan is volt, hogy nem bírtam kiszállni).


De tényleg lehet hogy ma éjjel már babázol, szóval sok erőt Neked!

(előző válaszadók :)

2013. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem egy egy kemenyedes kb 45-50-55 m-ig tart. uh ugy dontotettem bemegyek a korhazba. Inkabb nezzek meg hogy miujsag. Ez a bizonytalansag nagyon rossz. :S
2013. okt. 2. 13:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, ha így érzed magad biztonságban, akkor menj be!

Szurkolok Neked!

2013. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha tudsz értesíts, hogy mi újság

39hkm

2013. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező babázik még,vagy bennt fogták.
2013. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Bocsi csak nagyon elfaradtam es haza ertem rogton elaludtam.

Meg nem babazok. :/ Haza engedtek. Csinaltak egy NST-t es kozoltek, hogy majd ha nagyon faj mar akk menjek vissza. A nyakdugom kis darabokba tavozik. Ma mar 2x talalkoztam vele. A kemenyedes meg nem mult el. :S Egyenlore ennyi. Varom a fejlemenyeket.

2013. okt. 2. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!