Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni májat?

Terhesen lehet enni májat?

Figyelt kérdés
A barátnőim szerint az apró, viszkető, piros pöttyök a testemen a májtól jöttek ki, merthogy a kismamák nem ehetnek májat.
2008. júl. 4. 15:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

ÉN is azt olvastam - külföldi lapokon elősősorban - hogy igen lehet, csak mértékkel... bár ahhoz tényleg ipari mennyiségeket kéne megenni hogy baj legyen!

AZ apró viszkető pöttyöket meg mutasd meg a dokidnak, mert van normális trhességi kiütés, és van olyan ami nem a máj evéstől, hanem a májad rossz működésétől alakul ki. A barátnőd ezt keverhette össze!

Itt írja:

[link]

2008. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%
Speciel én úgy tudom, hogy nem ajánlott májat enni. Attól, hogy néha lecsúszik egy májkrém nem lesz semmi baj, de az A vitamin bevitelét kerülni kell terhesség alatt. Ezért van az, hogy a legtöbb és jobb fajta magzatvédő vitaminkészítmény nem tartalmaz A vitamint. Egyébként nem kell krónikusan kerülni az A vitamin tartalmú ételeket, mert valamennyire szüksége van a szervezetetnek, tehát a teljes megvonás sem jó. A máj viszont elég nagy mennyiségben tartalmazza, ezért nem szabad rendszeresen ezzel a dózissal megdobni az A vitamin bevitelt.
2008. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

Miért mondjátok neki hogy nem lehet enni májat a terhesség alatt (persze tisztelet a kivételnek)!! A barátnőm is épp most vár babát, és tegnap panaszolta, hogy a dokija közölte vele, hogy A és D vitamin hiányos és egyen sok májat ő meg utálja! Szóval miért ne lehetne!? Ez legalább olyan hülyeség, minthogy nem lehet csapvizet inni....

Egyébként kb három napja májkrémes kenyeret eszem, mert azt kívánom! Nem hiszem, hogy annyi hőkezelés meg mindenféle eljárás után tetemes mennyiségű vitamin maradna benne, ami kárt okozhat!

11 hetes kismama

2008. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a vedono, h nem lehet majat enni. Nem az A vitamin miatt, mert az kell a szervezetnek, hanem a retinollal van a baj, ami az A vitamin egyik formaja, es az lehet karos a magzatra.
2008. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!