Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet enni májat?

Terhesen lehet enni májat?

Figyelt kérdés
A barátnőim szerint az apró, viszkető, piros pöttyök a testemen a májtól jöttek ki, merthogy a kismamák nem ehetnek májat.
2008. júl. 4. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
nyers húst és nyers tojást nem lehet.Májat nyugodtan,ha jól tudom sok benne a D vitamin is.Én is ettem, és nagyon jól vagyunk.
2008. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nekem azt mondta a dokim, hogy semmilyen májat, májkrémet nem szabad enni terhesség idején...
2008. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
terheseknek valoban nem ajanlott majat enni! Sok benne az A vitamin, ami a testzsirban raktarozodik el, es nem urul ki a vizelettel, mint a C vitamin, tul lehet adagolni! A babanak latasi problemakat okozhat!
2008. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok, én nem tudtam róla.
2008. júl. 4. 15:06
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
kilószámra kellene ahhoz enni a májat, hogy bajotok legyen.
2008. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Na én pont most ettem....akkor mi lesz?A terheskönyvemet meg akkor kidobhatom!
2008. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy nem, de szerintem ha mértékkel fogyasztják, akkor lehet enni!
2008. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ez érdekes gondolat. Az A vitamin HIÁNYA szokott látási problémákat okozni. Étkezéssel nem igen lehet vitamint túladagolni, inkább vitaminkészítmények nem előírásszerű szedésénél lép fel. Szóval, fura, hogy a doki ezt mondta.

Tudtommal pl vérszegénység esetén sok májat kell enni. És a kismamák (nagy átlagban) gyakorta vérszegények.

Talán azért ellenzik néhányan a májat, mert a szervezet méregtelenítő szerve és arra gondolnak, hogy méreganyagok raktározódnak el benne és ezért nem javallott. A nyers máj fogyasztásra ez igaz is lehet. Talán.

2008. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nyugodtan egyél tényleg van benne A-vit. meg jó sok vas és az is kell. Túladagolni ekkora ökörséget hát akkor eddig miért nem hallottam olyat hogy xy túl sok májat evet és A.vit. túladagolása volt. Gondolom nem akarsz egy egész sertés vagy baromfi telepet elpusztítani?! :D
2008. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Azoknak akik ellenzik itt egy dietetikailg, jó vagyis szakmai cikk.

Egyébként persze, hogyl ehet enni. Sok zsírban oldodó vit- tartalamz és többeközt vasat is.

[link]

2008. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!